15 Ekim 2018

ESNAFTAN SERBEST KIYAFET DEĞİŞİKLİĞİNE TEPKİ


Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda serbest kılık kıyafet değişikliği uygulamasına Sakaryalı esnaflar tepki gösterdi.

Serbest kıyafet uygulamasında Türkiye'nin birçok ilindeki esnafı maddi olarak olumsuz etkileyerek tepki gösterenler arasında da Sakarya'nın Adapazarı İlçesi Katlı Pazar esnaflarından Ömer Kaplan, 'Birkaç seneye kadar her şey yolunda gidiyordu ama geçen sene birkaç okul özel kıyafet çıkardı. Bu senede serbest kıyafet çıktı. İşler de, satışlar da düştü. Zengin fakir ortamı yaratacak. Kıyafet sorunu olacak. Öğrenci artık ödevlerine mi yoksa kıyafetine mi özen göstersin. En büyük olumsuz da psikolojik olacaktır. öğrenci yarın ne giysem de diye düşünecek. Çocuğun bakış açısı değişecek. Okula gitme oranı azalacak. Tek düzen en iyisidir' ifadelerini kullandı.
Esnaflardan İbrahim Şenol; 'Bütçemizi olumsuz etkilediği kesindir. Okullar arasında öğrenciler arasında bir farklılık ortaya çıkacak. Okul sektöründe işten çıkarmalar olacak. okul serbestliği yanlış oldu. Benim çocuğumda okula gidiyor. Her gün değişik bir şey giymek zorunda kalacak. Öğrencilerin öğrenci gibi giymesi gerekir. O zaman asker de serbest giyinsin. Meclistekilerde kravat takmasın. Bu iş kötüye gidecek' şeklinde konuştu.
26 Aralık 2012 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI