19 Eylül 2018

SEDAŞ'a tepki var


Serdivan İstiklal Mahallesi Mehmet Altınışık Caddesi'nden bir okurumuz mail yolu ile şikayetini ulaştırdı.

Daha öncede bölgede yaşanan sıkıntıyı dile getiren okurumuzun SEDAŞ'a sitem dolu şikayettinde, bölgedeki elektrik kesintilerinden dolayı artık insanların tabiri caiz ise isyan noktasına geldiği belirtiliyor. İsterseniz gerisini okurumuzun yazdıklarından öğrenelim: 'Merhaba Uğur Bey. SEDAŞ ' a tebrikler. Bundan bir kaç ay önceki serzenişimizde SEDAŞ yöneticimiz az kalsın bizi dövecekti. Bu sefer Genel Müdür arayıp fırçalar herhalde, neden şikayet ediyoruz diye.
Efendim kendilerine telefon edip sorunu anlatmadan basına neden vermişiz. Yüz kere telefon ettim cevap yok. Yazılı yazdık yine cevap yok. Vatandaşın yürümeyen hizmetleri şikayet etme hakkı da yok bu kentte! Kar yağışı başladığından beri Elektrikler kesik Serdivan' da. Telefonlara cevap veren yok. Başka kanaldan arattığımızda ya biz oraya elektrik vermiştik deniyor. Söyleyin de sobaya ve gaz lambasına dönelim. Siz de tarihe geçersiniz.
En ufak bir yağışta karanlık içinde kalıyoruz. Ne bahtsız bir vatandaşım. Kırkpınar' da sürekli problem oluyor diye buraya taşındık burası da aynı! Herhalde artık kent sonrada ülke değiştireceğim. Allah ömür verirse tabi. Saat gece 03.00'ten beri SEDAŞ arızayı arıyoruz cevap yok. Utanıyorum artık AB üyesi olmaya aday bir ülkede bu tür sorunları konuşmaktan. Başka ülkede olsa SEDAŞ 'ı mahkemeye vermişlerdi.
Ne kadar geniş duyarsız vatandaşlarız. Gerçi mahkemeye versen ne olacak. Yıllarca sürer verdiğine vereceğine pişman olursun. Fatura ödemeleri gecikince elektrikleri kesip ceza yazan SEDAŞ' a vatandaşı mağdur ettiği için ceza yazacak bir merci yok mudur bu ülkede? Banyo yapamadık, tıraş olamadık, ev buz gibi…'
Camili 2'den şikayet var
Yenikent Camili 2 Mahallesi'nde oturan Tuğba Şahin Delioğlu isimli okurumuz mail yoluyla yaşadığı sıkıntıyı dile getirmiş. Tuğba Hanım'ın anlattıkları aslında Camili 2 Mahallesi'nde yaşayanların genel sorunları. Cami 2'nin Camili 1, Karaman ve Korucuk'a göre göz ardı edildiğinin ifade eden Tuğba Hanım, ulaşım sorunundan sağlığa, sosyal alan sıkıntısından karla mücadele çalışmalarına kadar birçok konuya değinmiş.
İşte Tuğba Hanım'ın anlatıyla bahsettiğimiz o şikayetler: 'Her gün köşenizde gerek Yenikent gerekse de Sakarya'nın çeşitli sıkıntılardan bahsediyorsunuz. Ben uzun yıllardır ailemle Camili 2 de yaşıyorum. Camili 2 barındırdığı insanlarla Karaman, Camili 1 ve Korucuk'a göre bence çok nezih bir yer. Ama en büyük problemimiz otobüs şoförleri. Her yere 20 dakikada bin araba olmasına rağmen bizim arabalarımız müşteri yok diye yıllardır köyden taşıdı bizi şehre. Hadi o düzeldi bu seferde saat 7 den sonra yarım saatte bir'e düşürdüler araba kalkış sürelerini.
Hele herkesin çıkış saatine denk gelen saatlerde küçük araba koyarak balık istifi taşımacılık yapıyorlar. Arabaların geneli küçültüldü. Büyük olanlar korucuk seferi yapıyor. Eskiden olsa haklı bulurdum çünkü Ayçiçek, savcılık, Ziraat Bankası ve polis konutları yoktu. Fakat şuanda nüfusu hayli artmış durumda. Hala müşteri yok bahanesi ile karşımıza çıkıyorlar. Müşterileri ile iletişimleri berbat. Köyde arazisi olana hat verilmiş, şoförlükle alakası olmayan kişiler şoförlük yapıyorlar. 50 Kr için 100 TL bozan gördüm. Ama para üstüm yok diye 1 TL'yi vermeyende.
İyi olanları vardır muhakkak onları tenzih ederek konuşuyorum. Ben yıllardır iyisine hiç rastlamadım yalnız. Ulaşım sıkıntısını geçtim. 2. büyük sıkıntı eğlence yerleri. Yenikent park bazı kişilerin yaptırdığı binaların dibine yapılarak evlerinin fiyatları arttırıldı. O kadar uzak ki yürüme gitme gibi bir şansınız yok. Orada yaşayanlar zaten bu tür yerlere hasret ama malesef rant için insanlar düşünülmüyor. Anlam veremiyorum aslında yenikent içerisinde neden Camili 2 bu durumda.
Buna bir son verilmesini istiyorum. Diğer problem Sağlık ocağından bahsedecek olursam insanlar bu ihtiyaçlarını karşılamak için Camili 1 e gidiyor. Koskoca valilik konağında 3 odalık sağlık ocağımız her ne sebep ise tekrar camili1 gitti. Zaten aile hekimleri için konuşmak hiç istemem. Kendileri yazacak ilaçları bize soruyorlar. Birgün gittiğimde bana resmen ne istersin ne yazım dedi. Grip olduğumu belirtmişken hemde. Cevabım şuydu. Katarin ya da teraflue yazabilirsiniz bana önceden iyi gelmişti. Gerçekten güleriz ağlanacak halimize.
Bunlar var olan sorunlar. Bugüne kadar yazmamı erteleyen neydi bilmiyorum ama bu sabah karşılaştığım görüntü son nokta oldu. Camili2 ye dün geceden beri otobüs çıkmıyor. Yollar açılmamış. Otobüsü bırakın insanlar özel araçları ile ana yola inecem derken kayıyorlar. Tuz bile dökülmemiş. Ama korucuğa daha tepede olmasına rağmen otobüsler işliyor. Dün akşam camili 2 arabasını bekliyorum.
Korucuk Şoförü döndü boşuna beklemeyin Camili 2 ye çıkmıyoruz dedi. Şaka sandım ilkten. Hersene en azından ana girişler açılıyordu. Bu sene onuda göremedik. Arkadaşaım kucağında küçücük bebeği ile ana yola kadar yürümek zorunda kaldı. Okular tatil edilmediği gibi sınav haftasında olan öğrenciler zor yetiştiler okullarına. Hatta belkide yetişemediler. Lütfen bu yazdıklarımı paylaşın. Dilerim Adapazarı Belediye Başkanı Sayın Süleyman Dişli bu sıkıntılarımızı duyarda bir hal çare düşünür.'

KPSS'de 3249'lularda tepkili
Geçenlerde KPSS atamalarında 3001 yani her hangi bir meslek yüksek okulundan mezun olanların ellerindeki sertifikalar sayesinde başka bölümlere de müracaat etmelerinin önünün kapatılmak istendiğini yazmıştık. Bunu anlatan okurumuzda bize mail ile ulaşmıştı. İlkay Mehtap Baydoğan isimli bir okurumuzdan mail yolu ile ulaşarak kendisinin 3249 nolu bilgisayar bölümü mezunu kriterinde tercih yaptığını ve atama beklediğini belirtmiş. Öncelikle İlkay Hanıma Söz Hakkının herkese açık bir yer olduğunu hatırlatarak istiyorum. Çünkü yazısında 3001 sorunun yazdığım için bana ince bir sitem etmiş. İlkay Hanım'da asıl mağduriyetin kendilerinin yaşadığını, eğitim aldıkları alandaki kadrolara eline sertifika alan herkesin başvurabildiğinin dile getirmiş. TBMM dilekçe komisyonuna bu konuda bir düzenleme yapılması için dilekçeler yazılmış. Hayırlısı olsun demekten başka bir şey diyemeyeceğim. Umarım hak edenler hak ettikleri bölüme atanırlar.
9 Ocak 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI