16 Haziran 2019

10 Ocak kutlaması


Adapazarı Belediyesi 1'0 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeni ile Otoman Otel'de basına 'Sıra Gecesi' düzenledi. Gazeteciler gecede hem söyleyip hem oynayarak gönüllerince bir gece yaşadı.

Otoman Otel'de düzenlenen Sıra Gecesi'ne Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, tüm Başkan Yardımcıları, Gazete, televizyon ve internet sitelerinin Genel Yayın Müdürleri, Yazı İşleri Müdürleri, Haber Müdürleri, Köşe Yazarları ve her gün gazetelerine en iyi haberi götürme mücadelesinde olan muhabirler katıldı.
212 SAYILI YASA
Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Müziği topluluğunun sahne aldığı gecede Sıra Gecesine özel türküler seslendirildi.Gecede bir konuşma yapan Sakarya Gazeteciler Cemiyeti başkanı Sezai Matur, Gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren, 212 sayılı yasanın 10 0cak 1961 yılında yürürlüğe girmesiyle kutlanmaya başlanan 'Çalışan Gazeteciler Günü' nü kutlayarak kendilerini böyle bir gecede buluşturan Adapazarı Belediyesi Başkanı Süleyman Dişli'ye teşekkür etti.
KAMU GÖREVLİSİ
Gecede konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı. Başkan Süleyman Dişli, 'Sizler halk adına görüp, gördüklerini kamuoyuna taşıyan kişilersiniz. Bunu yaparken zaman ve ailenizden fedakarlıkta bulunup adeta birer kamu görevlisi olarak toplumun sesi olmaya çalışıyorsunuz. Basın ilkelerini her zaman ön planda tutarak kamuoyunu bilgilendirmeye özen gösteren basınını bu konuda tebrik ediyorum' dedi.
GÜZEL BİR GECE
Basına özel düzenlenen 'Sıra Gecesi'nde Yenisakarya Gazetesi Genel Yayın Müdürü ve köşe yazarı Zeki Aydıntepe ile Yenigün Gazetesi köşe yazarı Cevdet Güngör sahneye çıkarak seslendirdikleri şarkılarla tüm meslektaşlarını coşturdu. SAÜ Devlet Konservatuarı Halk Müziği topluluğunun seslendirdiği türkülerle sahneye çıkan gazeteciler tulum eşliğinde halay çekerek gönüllerince eğlendi.
10 Ocak 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI