18 Temmuz 2019

'Eğitime önem veriyoruz'


Hendek Belediyesi, 2. OSB girişinde yapılacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu projesinin temel kazı çalışmasına başladı.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, inşaat alanında incelemelerde bulunarak, 'Eğitime önem veriyoruz' dedi.

Hendek'te 2. Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan 17 bin 100 m2 alana kurulacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu'nun plan, proje, keşif ve uygulama çalışmalarının ardından temel kazı çalışmalarına başlandı. Hendek Belediyesi tarafından başlanan kazı çalışmalarını denetleyen Başkan İnci, söz verdikleri bir projeye daha başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. İnci, Sakarya Üniversitesi'ne 16 derslikli iki bina, dekanlık binası ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü yaptıklarını belirterek, Meslek Yüksekokulu projesiyle ilgili uzun zamandır çalıştıklarını söyledi.
DİŞLİ'YE TEŞEKKÜR
Sakarya Üniversitesi Hendek Meslek Yüksek Okulu'nun öğrenci kapasitesini artırmak ve Hendek'te bulunan 2. OSB'nin ihtiyaç duyduğu kalifiye personeli yetiştirmek için 2. OSB girişine yapılacak olan Meslek Yüksekokulu'nun yeri AKP Milletvekili Şaban Dişli'nin katkılarıyla Ulaştırma Bakanlığı'ndan alındı.
HER İŞİN BAŞI
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, yeni inşa edilecek okulun yaklaşık olarak 6 milyon TL'ye mal olacağının altını çizerek, 'Sabri Ülker'in vefatının üçüncü günü Murat Ülker'i başsağlığı için arayarak Sabri Ülker'in ismini ilçemizde yaşatmak istediğimizi söyledik. Kendileri de severek kabul ettiler. İnşaatına başlanılan Hendek Meslek Yüksek Okulu'na Ülker Grubu 3 milyon TL destek sağlamıştır. Okulumuza Ülker'in kurucusu Sabri Ülker'in adını vereceğiz' diyerek yeni meslek yüksek okulunun Sakarya'ya hayırlı olması temennisini yineledi. Hendek Belediye başkanı Ali İnci, kış ayı olmasına rağmen kazı çalışmalarına başladıklarını belirterek, 'Her şeyin başının eğitim olduğunu biliyoruz. Biz buna gönülden inanıyor ve inandığımız yolda emin adımlarla ilerliyoruz' ifadesini kullandı.
17 Ocak 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI