20 Haziran 2019

KART54 KULLANAN ARAÇ SAYISI 450'YE YÜKSELDİ


Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve paralı binişleri sona erdiren Kart 54'ün kapsama alanı hızla genişliyor.

Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, Kart 54 kullanılan araç sayısının 450 adede yaklaştığını belirterek, Hendek, Küçücek ve Kayalar'a hizmet veren Özel Halk Otobüslerinin de Kart 54 kapsamına alındığını açıkladı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşım alanında yaptığı dev yatırım ve düzenlemelerin olumlu sonuçlarını almaya başladı. Paralı binişleri sona erdiren Akıllı Kart Uygulaması Sistemi Kart 54'ün kapsama alanı hızla genişliyor. Sakaryalıların toplu taşımayı daha çok tercih etmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, 2012 yılı içerisinde Kart 54'ün 10 milyon 326 bin kez kullanıldığını hatırlattı. Yolcu, 'Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve konforlu ulaşım ayrıcalığını yaşamaları için yatırımlarımıza devam ediyor, ulaşımda yenilikleri vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.' diye konuştu.
Kart 54'ü yaygınlaştırma çalışmalarından olumlu sonuçlar aldıklarını açıklayan Yolcu, 'Akıllı Kart Uygulaması ile vatandaşlarımız daha ekonomik seyahat ayrıcalığına kavuşuyor. Kart 54, bir saat içinde, bir hattan diğerine aktarma yapıldığında 0.50 TL indirim sağlamanın yanı sıra, parkomatlarda ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde de indirim avantajını beraberinde getiriyor. Temini, kullanımı ve saklanması çok kolay olan Kart 54'ün daha da yaygınlaşacağını tahmin ediyoruz' şeklinde konuştu.
Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, Kart 54 kullanılan araç sayısının 450 adede yaklaştığını belirterek, Hendek, Küçücek ve Kayalar'a hizmet veren Özel Halk Otobüslerinin de Kart 54 kapsamına alındığını açıkladı. Yolcu, 'Adliye-Kirazca, Kemaliye, Çalıca-Yeşilyurt ve Çaybaşı-Yeniköy hatlarımızda da çok yakında Kart 54 kullanılacak. Akıllı Kart kullanarak ulaşım ayrıcalığını yaşayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz' ifadelerini kullandı.
25 Ocak 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI