21 Ağustos 2018

Kazakistan Büyükelçisi işadamlarıyla buluşacak


Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev Kazakistan ile Sakarya arasındaki ticaret hacminin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla SAGİAD tarafından düzenlenen programda Sakaryalı işadamlarıyla buluşacak.

Kazakistan ile Sakarya arasındaki ticaret hacminin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla 30 Ocak Çarşamba (bugün) günü Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği'nin özel davetlisi olarak 'Kazakistan-Türkiye ilişkileri ve 'Kazakistan-2050' Stratejisi' adlı İş fırsatları ve Yatırım temalı toplantıda, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, işadamları ile bir araya gelecek. Büyükelçisi Tüymebayev, ilimizde bir dizi temaslarda bulunacak. Ziyaretleri ve toplantıları esnasında Kazakistan'daki yatırım ve iş fırsatlar hakkında Tüymebayev katılımcılara bilgiler verecek. Sakarya ve Kazakistan arasındaki ticari rakamlara bakıldığında istenilen seviyede olmadığı görülen dış ticaret hacmi,2011-2012 yılları itibariyle bir artış trendi var olduğunu görülse de yetersiz olan ticari hacmin genişletilmesine yönelik katkıda bulunulması hedefleniyor. Büyük elçinin saat 11.00 itibari ile ilimize gelerek Büyükşehir ve Adapazarı belediyelerini ziyaretinin ardından saat 19.00'a kadar çeşitli temaslarda bulunacağı bildirildi.
30 Ocak 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI