17 Ağustos 2018

SAÜ, öğrencileri çıldırtmaya devam ediyor


Sakarya Üniversitesi her kayıt döneminde olduğu gibi öğrencilerini çileden çıkartmaya devam ediyor. Açılmayan sayfaları ve kayıt yapamayan öğrencileri ile Bahar Dönemine merhaba demeye hazırlanan SAÜ'de ders seçim çileye döndü.

Cumartesi günü gazetemizin haber@sakaryayenihaber.com isimli mail adresine 'Adalı adali' rumuzu ile bir mail geldi. Maili görünce ilk önce önemsemedik. Sonra bir göz atalım istedik. Maili okuyunca ve maile sosyal paylaşım sitelerinden eklenen yorumları da görünce konunun öğrenciler için ne kadar önemli olduğunu fark ettik. Bu durum üzerine bize gönderilen bu maili buradan paylaşmak istedik. Gelen mailin Sakarya Üniversitesi yetkilileri tarafından da dikkate alınacağını, gelecek cevabı da beklediğimizin altını çizerek, öğrenciler adına yayınlıyoruz:
'Sakarya Üniversitesi her kayıt döneminde olduğu gibi öğrencilerini çileden çıkartmaya devam ediyor. Açılmayan sayfaları ve kayıt yapamayan öğrencileri ile Bahar Dönemine merhaba demeye hazırlanan SAÜ'de ders seçim çileye döndü. 31 Ocak'ta bitmesi gereken ders seçimi hafta sonuna kadar uzatıldı ancak bu bile çözüm olmadı.
Sakarya Üniversitesi'nde devam eden 'Ders Seçme' işlemleri öğrencilerin çilesi olmaya devam ediyor. Yurdun dört bir köşesinden Sakarya Üniversitesi'nde öğrenim görmeye gelen öğrenciler, yaşadıkları sıkıntıları sosyal paylaşım sitesi twitter ve facebook'ta dile getiriyorlar.
Ders seçimleri için önce OBİS sayfasına giren öğrencileri küçük bir sürpriz karşıladı. Geçen senelerde OBİS üzerinden yapılan ders kayıtları bu sene kullanıma alınan SABİS sistemi adı verilen daha küçük çaplı bir sisteme kaydırılmış.
Ancak asıl sürpriz SABİS sisteminde öğrencileri karşıladı. Sistem aşırı yoğunluğu kaldırmadı ve kendi kendini kapattı. Sonrasında ise daha önceki kayıt dönemlerinde görmeye alışık olduğumuz bir öğrenci çilesi ortaya çıktı.
Öğrenci odaklı bir üniversite olduklarını her söylemde dile getiren SAÜ yönetimi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ders seçimlerinde öğrencileri çıldırtıyor. SABİS adını verdikleri arayüz çalışmasında, sistemdeki hantallıkları hala çözebilmiş değiller. Bahar yarıyılında pek öğrencinin ders seçme işlemlerini yapamadıklarını dile getirmesi, SAÜ'nin ortaya koydu müşteri politikasının devam etmesi ise tamamen skandal.
Sorumlu rektör yardımcısı, öğrenci işleri ve sabis sistemini yazanlar telefonlara cevap vermemesiyle birlikte çareyi kampüse gelmekte bulan öğrenciler, geldiklerine geleceklerine pişman oldu. Tatillerini yarıda kesmek zorunda kalan öğrenciler, kampüslerinde de aynı manzarayla karşılaştı. Çünkü telefonlara bakmayan öğrenci işleri, soru soran öğrencileri azarlamaktan başka bir şey yapmadı. Hatta öğrenci işlerini şikayet eden bir öğrencinin rektör yardımcısından yediği zılgıt herkesin dilinde.
İşte sosyal medyada yer alan bazı twitler:

Türkiye'nin hiçbir yerinde ders kayıtlarında günlerce sorun yaşayan başka bir üniversite yok ayrıcalığımızın keyfini yaşayalım#saukayitlar

Öyle güzel sistem ki hacker saldırısına filan gerek yok 10 kişi aynı anda sisteme girmeye çalış 404 not found #saukayitlar

bilgisayara molotof atmama az kaldı mk #Saukayitlar

#saukayitlar her zamanki gibi beş para etmez bir sistemle karşımızda

#saukayitlar = siber işkence..
SEDAŞ'tan açıklama:
Aydınlatmalar onarıldı
Söz Hakkı'nda yayınladığımız bir şikayetle ilgili SEDAŞ'tan açıklama geldi. Aydınlatma sorunuyla ilgili şikayetin gereği SEDAŞ tarafından yapılmış. Teşekkür ederek SEDAŞ'ın açıklamasını yayınlıyorum: 'Rüstemler Mahallesi Fatih Sultan Caddesi Kul Sokak'taki aydınlatma talebi ile ilgili köşenizde yer verdiğiniz haberinizi dikkatle okuduk.
SEDAŞ Arıza İhbar Programı üzerinden alınan kayıtlar neticesinde ekiplerimiz 31 Ocak 2013 tarihinde Söğütlü Rüstemler Köyü'nde gerekli incelemeyi yapmıştır. İncelemeler sonucunda aydınlatmaların bakımı yapılarak, sorun giderilmiştir. Önemle bilginize sunarız. Saygılarımızla, SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü'
4 Şubat 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI