15 Ekim 2018

3+1'de talep ikiye katlandı


Sakarya Üniversitesi'nce Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik Nitelikli İşgücü Yetiştirme Projesi adı altında başlatılan 3+1 Eğitim Modeli, ilk meyvelerini verdi. 2 bin kadar öğrenci sanayi kuruluşlarında stajını başarıyla tamamladı.

Sakarya Üniversitesi ile proje ortağı olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası(SATSO) tarafından yürütülen 3+1 Eğitim Modeli kapsamında Bahar Dönemi yerleştirmeleri yapıldı. Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen Öğrencileri İşletmelere Yerleştirme törenini; YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, SAÜ. Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SAÜ. MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, SSMMMO Başkanı Selahattin Çakırsoy, çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrenci katıldı.

TALEP İKİYE KATLANDI
Tören 3+1 Eğitim Modeli tanıtım filmi ile başlarken, açılış konuşmasını MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık yaptı. Prof. Dr. Sarıbıyık, öğrencilerin işletmelerde 16 hafta staj gördüklerini kaydetti. Stajları boyunca üniversite tarafından sigortalarının yapıldığını belirterek, 'Bu dönem bize müracaat eden 1300 işyeri, 2200 öğrenci talebinde bulundu. Biz bu talebin 1120' sini karşılayabildik' dedi.

MEZUN OLMADAN İŞ
3+1 Eğitim Modeli kapsamında işyerinde staj yapan Ayşen Akıt, uygulamanın kazandırdıklarını anlattı. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Türkiye'de bir ilk olan bu modelin başarılı olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti. SAÜ. Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas da, 'Yıllardır konuşulan ancak uygulama noktasında hep tereddüt
edilen bu konu Ticaret ve Sanayi Odamızın da desteği ile nihayet uygulamaya geçti' dedi. YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Durmuş Günay, bu projenin başarısının tüm ülkeye örnek olacağını belirtti.
8 Şubat 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI