17 Temmuz 2019

'S' PLAKADA KARARI ESNAF VERECEK


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda, servis hizmeti veren esnafla buluştu.

İstişare toplantısına Başkan Zeki Toçoğlu'nun yanı sıra, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Fatih Turan, Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu ile servis hizmeti veren esnaflar katıldı.
Sakarya'nın çok daha güzelleşmesi ve büyümesi için şehirde her alanda bir düzen gerektiğini belirten Başkan Toçoğlu, 'Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla şehrimiz ivme kazanıyor. Meydanlar, caddeler, kavşaklar. Hamdolsun şehrimiz gittikçe daha düzenli oluyor, çok daha güzelleşiyor. Vatandaşlarımız kargaşadan, kaostan hiçbir zaman hoşlanmaz. Milletimiz düzen istiyor, kimin ne iş yaptığı belli olsun istiyor, profesyonel çalışma istiyor, saygı istiyor. Toplu taşıma hizmeti veren şoförlerin eğitim çalışmasını SESOB ve üniversite ile birlikte destekliyoruz' diye konuştu.
İnsan odaklı çalışma yaptıklarının altını çizen Başkan Zeki Toçoğlu, 'Büyükşehir Belediyesi olarak tek amacımız vatandaşımıza hayırlı hizmetler sunabilmektir. Biz, kimse sıkıntı çeksin istemiyoruz. Böyle bir düşüncemiz, davamız yok. Şehrimiz her alanda çok daha güzel ve örnek olsun istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Hizmetlerin bir değeri, bir karşılığı olsun. Servis araçlarının da sürdürülebilir sistemde çalışmalarını tabiî ki isteriz. Artısıyla eksisiyle yeni durum için değerlendirme çalışmaları yapacağız. Konusunda uzman arkadaşlarımız çalışacaklar. Sorunları endişeleri aldık. Tekrar bir araya geliriz, esnaflarımızla buluşur, istişare ederiz. Her zaman söylüyorum, eğer bir karar alınacaksa, paydaşlarla alınacak. Esnaflarımızla istişare toplantılarımızı sürdüreceğiz.' ifadelerini kullandı.
SESOB Başkanı Hasan Alişan, istişare toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada, ortak çalışmanın önemine değindi. Şehirde hizmet veren herkesin şehrin aktörü olduğunu ve sorumluluktan kaçmaması gerektiğini belirten Alişan, 'Başkanımız Zeki Toçoğlu, 'Bir işi yapanlar o iş için şehrimizin menfaatine uygun hangi kararı verirlerse biz o kararı destekleriz' diyor. Bu bir fırsattır. Sayın Başkanımızla birlikte şehrin sosyal ve kültürel yapısını düşünerek, müşterek bir çalışma içerisinde, şehrimize hayırlı hizmetler sunabilmeliyiz. Şehrimiz için ödenecek bir bedel varsa herkes ortak bir bedel ödemeli ki şehrimiz kimlik kazansın. Ben servis araçlarının tek plaka altında toplanmasını destekliyorum. Şehrimizde her önüne gelenin ticari araç kullanmaması, öfke ve stres kontrolünün sağlıklı bir şekilde olabilmesi, 3-5 hatalı iş yapan şoför yüzünden tüm arkadaşlarımızın zarar görmemesi için çalışma yürütüyoruz. Bizlere her zaman destek veren ve istişarelerde bulunmayı eksik etmeyen Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz' diye konuştu.
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya'nın sanayi alanında hızlı bir gelişme kaydettiğini belirterek, 'Şehrimiz her alanda olduğu gibi sanayide de hızla gelişiyor. İstanbul ve Gebze sanayi alanlarında doldu. Şehrimize müthiş bir talep var. Yeni Ferizli OSB, bir haftada alanları satıldı. Geyve'ye yeni Gıda OSB açılması ve Kaynarca'ya mobilya OSB'si var herkesin malumu. 2 yıl içerisinde şehrimiz sanayi alanında da çok daha büyüyecek ve istihdam da artacak. Aile havasında, sorunsuz ve uzlaşarak tüm meseleleri çözüyoruz. Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kendisi şehrimiz için çok önemli bir meseleyi daha işin paydaşları ile birlikte çözme yolunda. İnşallah bu çalışmamızla da şehrimiz ülkemiz için örnek gösterilir.' şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından istişare toplantısına geçildi. Başkan Toçoğlu, servis hizmeti veren esnafların sorunlarını tek tek dinleyerek taleplerini not aldı.
14 Şubat 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI