17 Temmuz 2019

HDK'liler Sinop olayını kınadı


Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Sakarya Meclisi üyesi bir grup, AKM önünde basın açıklaması yaparak, Sinop'ta HDK üyeleri ve BDP milletvekillerine karşı yapılan saldırıyı kınadıklarını dile getirdi.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK), 'Çözüm için müzakere, barış için eşitlik'' başlığı altında başlatmış olduğu kampanyanın içeriğini halkla paylaşmak, kürt sorununun demokratik barışçı çözümü yönünde oluşan ortamı güçlendirmek için oluşturduğu heyetle Karadeniz illerini kapsayan bir gezi kararı aldıklarını açıkladı. Heyet içinde BDP Milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Sebahat Tuncel, Levent Tüzel ve Sırrı Süreyya Önderin de yer aldığı belirtildi.

PROTESTO EDİP, KINADILAR
HDK Sakarya Meclisi sözcüsü Mehmet Bayram yaptığı açıklamada; 'BDP milletvekillerinin katıldığı, Çorum, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon illerini kapsayan Kürt sorununun demokratik barışçı çözümü için yapılan gezilerde Sinop'ta 20-30 kişilik faşist bir güruh devlet yetkililerinin gerekli tedbirleri almadığı gibi provokasyon için önünü açarak zemin yarattığı açık olan bir ortamda toplantının yapıldığı binaya yönelik taşlı sopalı saldırıya geçildiğini vurguladı. HDK Meclis Üyeleri, HDK' ye yönelik bu ve benzeri faşist ırkçı saldırılara pabuç bırakmayacaklarının ve boyun eğmeyeceklerinin altını çizerek, devletin provokasyonlarına zemin hazırlayan tutumunu protesto ettiklerini de ifade etti.
20 Şubat 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI