21 Eylül 2018

Doğumevi'ne düzenleme


Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde idari katın taşınması ile 2'ci kat poliklinik hizmeti vermeye başladı. Mevcut binada yapılan değişiklerle vatandaşların yeni bina yapılana kadar daha iyi sağlık hizmeti alması hedefleniyor.

Şehrin en yoğun hasta potansiyeline sahip hastanelerinden biri olan Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde yapılan yeni düzenlemeler vatandaşın takdirini topluyor. Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Uğur Kaya, fiziki yapısı yetersiz kaldığı için herkesin şikayetçi olduğu hastanede yapılan yeni düzenlemeleri yerinde görerek Başhekim Op. Dr. Onursal Varlıklı'dan bilgi aldı.

HASTANE GENİŞLEDİ
Başhekim Varlıklı, 3 ay gibi kısa bir zamanda hastanenin çocuk bölümünün bulunduğu binanın idari kat olarak kullanılan 2'inci katını boşaltarak poliklinikleri bu kata taşıdıklarını kaydetti. Varlıklı, 'Alt katta hizmet veren acil servisi rahatlatmak için yapılan çalışmalar neticesinde dar odaların duvarları kırılarak odalar genişletilirken, acildeki 4 yataklı müşahide odası 10 yataklı oldu. 2'inci katta da dar odalar kaldırılarak geniş güzel bir alan elde edildi. Hastalar ve yakınlarını beklemesi için 40 adet olan oturma guruplarını 80'e çıkardık. Emzirme odası zemin alt katta dar bir yerdeydi. Şimdi 2 katta da geniş emzirme odaları yaptık. Hastaların çocuklarının hastanedeyken vakit geçirebilecekleri birde oyun odası yapıyoruz. Alt katta kan alma odası çok dardı, genişlettiğimiz bir odayı kan alma odası yapıyoruz.' dedi.

2-3 YIL HİZMET VERECEK
İdari katın boşalması ile hastaneye 50 metre uzakta kiralanan yeri idari hizmetlere tahsis ettiklerini söyleyen Dr. Varlıklı, Başhekimlik ve yönetim birimlerini de hastanenin daha önce depo olarak kullandığı çatı katına taşıdıklarını kaydetti. Hastaneyi mümkün oldukça kullanışlı ve ferah bir hale getirmeye çalıştıklarını anlatan Varlıklı, Sağlık Bakanlığı'nın kriterleri çerçevesinde her hekimin kendine ait poliklinik odası olması anlamında kadın doğum cerrahi ve çocuk doktorlarından oluşan 26 doktora ayrı oda tahsis edildiğini belirtti. Düzenleme çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Varlıklı, 'Yeni hastanemizin henüz ihalesi yapılmadı. İhale edildiği an nerden baksanız 2 yılda biter. Biz bu zaman zarfında mevcut hastanemizin fiziki durumunu iyileştirip düzenleme çalışmaları ile daha kullanışlı hale gelmesini sağlıyoruz. Bu çalışmalarla mevcut hastanemiz 2-3 yıl rahat bir şekilde vatandaşımıza hizmet verebilecek.' diye konuştu.
1 Mart 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI