19 Ağustos 2018

SATSO ilk adımı attı


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Otomotiv İhtisas OSB için gerekli alt yapının uygun olduğunu ifade ederek, otomobil üretecek yatırımcıları beklediklerini açıkladı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul başkanlığında bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri, Otomotiv İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin startını verdi. Meclis Başkanı Adnan Borazancıoğlu ve Genel Sekreter Uğur Tın'ın da hazır bulunduğu toplantıda, OSB'nin kurulacağı arazi üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, ilimizin gelecekte otomotiv şehri olacağının altını çizerek, 'Otomotiv sektörü Türkiye' de ilk üç büyük sektör arasında yer almaktadır. Ülkemiz büyük otomotiv üreticilerinin dünya üretim üslerinden birisi olmuştur. İleri teknolojinin Türkiye'ye transfer edilmesi ile birlikte, Türk otomotiv sanayisinin üretim kalitesi artmıştır ancak, tasarımı yapılan ve üretilen prototip araçlar ülkemizde ürün doğrulama test pistleri olmadığından test edilmek üzere gelişmiş ülkelere gönderilmektedir. Otomotiv OSB yanı sıra Otomotiv Test Merkezinin ilimizde kurulması için yoğun bir kulis çalışması içerisindeyiz. Türkiye'de bir ilk olacak bu merkez için en uygun arazi Pamukova'da mevcut. Bunu da her fırsatta dillendirip, dikkatleri şehrimize çekmeye çalışıyoruz' şeklinde konuştu.
ŞEHRE DAVET
İstanbul, Bursa, Kocaeli gibi sanayinin kalbinin attığı şehirlerin yeni yatırımlar için cazibesini yitirdiğine de dikkat çeken Başkan Kösemusul, 'İlimiz; İstanbul, Ankara arasında kalmış, yapımına başlanan limanı, liman ile bağlantılı demiryolu ağı ile her türlü ulaşımın rahatça yapılabileceği bir şehir. Bu özellikleri ile yatırımcılar için cazibe merkezi. Kuracağımız Otomotiv OSB'si ile Türkiye'nin gündeminde olan yerli otomobil üretecek yiğitleri de şehrimize davet ediyoruz. Hem Otomotiv Test Merkezi, hem de yerli oto için her türlü altyapımız hazır' dedi.
OTOMOTİV OSB
Başkan Kösemusul, SATSO olarak Sakarya'da çarpık sanayileşmenin önüne geçmek içinde büyük mücadele verdiklerini belirterek, 'Bunun için OSB'lere büyük önem veriyoruz. Kaynarca Mobilya İhtisas OSB'si, Geyve Gıda İhtisas OSB'si, Karasu Liman ile hayata geçecek olan Lojistik OSB'nin altyapıları tamamlandı. Geleceğin otomotiv şehri olacağına inandığımız Sakaryamızda olmazsa olmaz Otomotiv İhtisas OSB'si için gerekli çalışmaların startını da, buradan veriyoruz. ' ifadelerini kullandı.
7 Mart 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI