21 Ağustos 2018

Otosan işçisinden Toyota'ya çağrı


Türk Metal-iş ve Türk İş sendikalarına bağlı Ford Otosan çalışanları, Kent Meydanı'nda bir araya gelerek sendikalaşma konusunda Toyota çalışanlarına seslendi.

Ford Otosan çalışanları adına basın açıklamasında bulunan Tamer Bağ: 'Bizler emekçiyiz hep birlikte üretenleriz. Bugün tüm dünyada çok uluslu şirketlerin yön verdiği bir düzen var. Ama bu düzen haklar üzerinde değil, haksızlıklar üzerine kurulmuş bir düzen. Bu haksızlıklar, özellikle çalışanların en demokratik hakkı olan örgütlenme önüne konulan engellerle kendini göstermektedir. Eğer ülkemizi, demokrasiyi seviyorsak, bizlere sunulan yaşamı daha iyi şartlarda donatmak istiyorsak önce sendikalaşma zorundayız' dedi.
ÇAĞRIDA BULUNDU
Ford Otosan çalışanları olarak sendikal haklara kavuştuklarını vurgulayan Bağ, 'Bizim haklarımıza sahip çıkan, haklarımızı korumakla kalmayıp, haklarımızın genişlemesi için çalışan bir sendikamız var. Sadece üyelerini değil, üyelerinin eş ve çocuklarını da hizmetlerinin kapsamına alan Türk Metal'in sosyal sendikacılık ile bizlere sunduğu hizmetlerden yararlanmak, bütün metal işçilerinin hakkıdır. hakkınıza, hakkınızın bayrağını taşıyanlara sahip çıkın diyoruz.' diye konuştu.
10 Mart 2013 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI