15 Ağustos 2018

BAŞKAN TOÇOĞLU,'YEREL SEÇİMLERDE OYUMUZU ARTTIRACAĞIZ'


AK Parti Sapanca İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu; '2014 Yerel Seçimleri'nde sadece kazanmak değil, oylarımızı arttırmakta en büyük hedefimizdir.

El ele vererek oylarımızı arttırıp bu seçimlerden de başarılı çıkacağız' dedi.
AK Parti Sapanca İlçe Danışma Toplantısı, Sapanca Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıda açılış konuşmasını AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı gerçekleştirdi. Teşkilat çalışmaları hakkında bilgi veren Bostancı'nın ardından AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Celal Şirin ve Kadın Kolları Başkanı Günnur Çelik konuşma yaptı.
İlçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, seçim öncesi verilen sözlerin büyük bir kısmının yerine getirilmekte olduğunu belirtti. Uslu; 'Sapanca Belediyesi olarak çalışmalarımızı belli bir disiplin içinde sürdürüyoruz. Seçim öncesi verdiğimiz sözlerimizi de bir bir yerine getiriyoruz. İnşallah sözlerin tamamını da yerine getirmiş olacağız. Bildiğinizi gibi Kentsel Dönüşüm konusunda bir çalışmamız var. Bu konuda son noktaya geldik. Bu ayın sonuna kadar paraların tamamı yatırılmış olacak. Daha sonra mülkiyet devirlerine sıra gelecek. Bu çalışmayı sabote etmek isteyenler olabilir ancak gerçek kesinlikle öyle değil. Güzel bir çalışma olacak. Kimse bir yere gitsin istemiyoruz. Böyle bir şey söz konusu değil. Bir arada yaşamaya devam edeceğiz. Spor kompleksi çalışmamız devam ediyor. Mahallelerimizde çalışmalarımız sürüyor. Doğalgazın gitmediği yerlere de doğalgazın götürülmesi için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz' diye konuştu.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yürütülen çalışmalar hakkında bir konuşma yaptı. Başkan Toçoğlu konuşmasında; 'İlçe Belediye Başkanlarımız ile birlikte, son 4 yılda uyum içerisinde güzel çalışmaları halkımızın hizmetine kazandırmaya devam ediyoruz. Yapılan çalışmaların neticesinde ortaya nasıl bir sonuç çıktığını şehrimizin nasıl güzelleştiğini hepimiz görüyoruz. Çalışmalarımıza aynı azim ve güvenle devam edeceğiz. Bize güvenenlerin, destek olanların güvenini boşa çıkarmadan; başlarını dik tutacak şekilde daha önemli çalışmaları da hayata geçireceğiz. Konu kentsel dönüşüm olunca herkes açık bir şekilde fikrini açıklamıyor. Kentsel dönüşüme açık bir şekilde karşı çıkamayanlar süslü cümleler ile keşke şöyle de olsaydı böyle de olsaydı diyerek konuyu saptırma yoluna gidiyorlar. Sapanca Belediyesi Kestanelik Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışması yapıyor. Bugüne kadar bu mahalle de hiçbir şey yapılmamış peki burası böyle mi kalacak. Hayır, böyle kalmasın dendiğinde o zaman bir şey yapmak lazım. Kendi kendine bir şey yapılamayacağına göre devlet eliyle çalışma yapılması gerekiyor. Başka da bir yol yok. Kentsel dönüşümü eleştirenlere soruyoruz, ne yapılsın diyoruz; hiçbir cevap veremiyorlar. Sapanca Belediyesi'nin yaptığı çalışma doğru bir çalışmadır. Önümüzde önemli bir süreç var. Yerel seçimlerin ardından ilk kez halkın oyu ile Cumhurbaşkanı seçilecek. Yerel seçimleri kazanmak yetmez, oyumuzu da arttırmalıyız ki, Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olabilelim. Allah hepimizin yardımcısı olsun' ifadelerini kullandı.
Sakarya'da her alanda büyük yatırımlar yapıldığını belirterek sözlerine başlayan TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün; 'Hamdolsun şehrimizde çok güzel hizmetler hayata geçiriliyor. İki gün önce Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu'nun katılımı ile Ballıkaya Barajı gibi çok büyük bir projenin temelini attık. Eski hükümetler döneminde böyle bir temel ama töreni olsaydı muhtemelen yurt dışından heyetler gelir, hükümet üyeleri katılır, oralarda davullu zurnalı, 40 gün 40 gece süren törenler yapılırdı. Şimdi Dünya'nın 3. büyük barajının temelini Artvin'de atıyoruz; Sayın Başbakanımız bu törene Ankara'dan katılıyor. Şükürler olsun ki böyle büyük çalışmaları hayata geçiriyoruz. Sapanca Belediyemizi de güzel hizmetlerinden ötürü tebrik ediyorum. Özellikle bisiklet ve gezi yolu projelerini çok beğendim. Bunun için de ayrıca tebrik ediyorum. Sapanca bizim misafir odamız ve ona gözümüz gibi bakmalıyız. Hızlı trenin de durağı Sapanca'da olacak' şeklinde konuştu.
AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik; 'Sayın Genel Başkanımızın yürüttüğü çalışmaları artık sadece bizler değil bütün dünya yakından izliyor. Eskiden ülkemizi yönetenler yurt dışına çıktıkları zaman el pençe duruyorlardı ama bugün Sayın Başbakanımız dünya devletleri tarafından sözü dinlenen, Dünya'nın değişen dengelerinde görüş ve düşünceleri alınan saygın bir devlet adamıdır. Bu sizlerin, AK Parti'nin, milletimizin ve tüm mazlumların sayesinde olmuştur. Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, havayolları, demiryolları ve karayollarında, yargıda ve enerjide nereden nereye geldik. Ama biz rehavete kapılmayarak daha fazla çalışacağız, sandıklara sahip çıkacağız' ifadelerine yer verdi.
AK Parti iktidarında yapılan büyük hizmetleri kimsenin görmezden gelemediğini ifade eden AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise; 'Şükürler olsun Türkiye kabuğunu kırdı ve her alanda büyük hizmetler hayata geçirildi. Artık yeni bir Türkiye'den bahsediyoruz. Eğitimde, sağlıkta ve ulaşımda yapılanların yanı sıra özgürlük alanında da büyük gelişmeler yaşandı. Hukuk devleti olma yolunda önemli adımlar atıldı. Daha çok kısa bir düre önce Türkiye'de yaşanan hukuksuzlukları hepimiz hatırlıyoruz. Artık bu dönemler kapandı. AK Parti iktidarı ile birlikte özgürlük alanları genişledi, demokratikleşme adımları atıldı, Türkiye bir hukuk devleti haline geldi. Aksayan tüm alanlarda iyileştirmeler yapıldı' dedi.
18 Mart 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI