20 Eylül 2018

ÖĞRETMENLER ÇOCUKLUKLARINA GERİ DÖNDÜ


Erenler'e bağlı okullarda görev yapan öğretmenlere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Eğitimde Yaratıcı Drama Kursu' düzenledi.

Erenler'de bazı okul müdürleri, müdür yardımcıları ve değişik branşlarda görev yapan öğretmenler, Yücel Ballık Ortaokulu'nda 18 - 29 Mart 2013 tarihleri arasında 10 gün boyunca toplam 40 saat sürecek darama eğitimine alındı. SATSO Ticaret Meslek Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yasemin Hacıeyüpoğlu Akyüz tarafından verilen ve büyük bölümü uygulamalı geçen eğitimde öğretmenler adeta çocukluklarına geri döndü. Eğitime katılan öğretmenler, bu eğitimi almadan önce dramanın sadece belli yaş gruplarında ve belli derslerde kullanılabildiğini zannettiklerini, bu kurs sayesinde dramanın her yaş seviyesinde ve her derste kullanılmaya uygun olduğunu fark ettiklerini, artık özellikle soyut ders konularını drama sayesinde rahatça kavratabilecekleri için çok mutlu olduklarını söylediler.
Eğitmen Hacıeyüpoğlu, dramanın dramatizasyondan farklı olduğunu, sadece okul öncesi ve ilkokulda uygulanabildiği düşüncesinin aksine her yaş ve sınıf seviyesinde uygulanabildiğini, özellikle soyut ders ve konuların, drama yöntemi ile öğrenciler tarafından daha rahat ve kalıcı olarak kavranabildiğini ifade etti.
Hacıeyüpoğlu ayrıca, okullarda drama yönteminin uygulanabilmesi için önce bu yöntemi kullanacak öğretmenlerin dramanın içinde olmaları gerektiğini, bu nedenle kursun büyük bölümünün uygulama üzerine kurulduğunu sözlerine ekledi.
Kursun, ileriki tarihlerde daha önce bu kursa katılmayan öğretmenlerin katılımıyla tekrarlanacağı belirtildi.
19 Mart 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI