16 Temmuz 2019

LEYLEK YUVASINA KAVUŞTU


Pamukova Cihadiye köyünde elektrik direğine yuva kurarak her yıl aynı yere gelen leyleğe köylülerden gelen talep üzerine Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından yeni bir yuva kuruldu.

Leyleğin yuvasının aktif elektrik direğinde bulunması sürekli olarak elektrik arızalarına, kabloların kopmasına neden olmasından dolayı hem yöre halkının, hem de leyleğin güvenliğinin tehlike altında olduğu düşüncesiyle yola çıkan Müdürlük ekipleri öncelikle Pamukova Orman İşletme Şefliği'nce leyleğin eski yuvasının bulunduğu direkle aynı özellikte bir tel direk temin etti. Bu direğe Müdürlükçe yuva özelliği gösteren bir platform takıldı. Yuva, köylülerin ilgisi ve yardımlarıyla eski yuvanın bulunduğu yerin hemen yakınında, yaklaşık 10 metre mesafede yeni yerine kuruldu. Kurulum çalışmaları sırasında çalışmaları meraklı gözlerle leylek de izledi. Yuvasının olduğu yerin üzerinde kısa uçuşlar yapan leylek yakın bir yerden tüm olan bitenleri meraklı gözlerle izledi.
Artık daha güvenli ve daha konforlu bir şekilde yeni yuvasına kavuşan leyleğe yapılan yardım gibi benzer yardımlarını sürdürdüklerini ve bu çalışmayı il genelinde yaptıklarını anlatan Orman ve Su İşleri Sakarya Şube Müdürlüğü ekipleri bunun için duyarlı vatandaşlardan bilgi vermesini ve çalışmalara destek olmasını istediler.
19 Mart 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI