23 Ekim 2018

KELEŞ; 'Rant dönüşümüne karşıyız'


CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, kentsel dönüşüme karşı olmadıklarını belirterek, 'Rant dönüşümüne karşıyız' dedi.

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, kentsel dönüşüm uygulamalarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Kentsel dönüşüme değil, rant dönüşümüne karşı olduklarını söyleyen Keleş, 'Kentsel dönüşüm, her yerde vatandaşlarımızın ayaklanmasıyla özdeşleşmiştir. Bunun başlıca nedeni, yapılan planların vatandaşın katiyen düşünülmemesinden kaynaklanmaktadır. Sapanca'da olan eylemler, yarın Hendek'te, Erenler'de, Adapazarı'nda, Ferizli'de de yaşanacaktır' dedi.
Dönüşüm
'Mevcut yasal ve kurumsal alt yapı, çağdaş ve afet güvenli yerleşimlere dönüşüm ve yenileme için yeterli değildir' şeklinde konuşan Keleş, CHP'nin demokratik ve katılımcı, ayrımcı olmayan, doğal ve endüstriyel afetlere karşı güvenli, bölgede yaşayan yoksulları gözeten bir kentsel dönüşüm ve yenileme sağlayacağını belirtti. Keleş, kentsel dönüşüm konusunda vatandaşlara tavsiyelerde de bulundu.
Tavsiye
Keleş, vatandaşların bireysel hareket etmeden ortak çıkarlarda katılımcı ve paylaşımcı olması gerektiğini söyleyerek, 'Barınma hakkı vardır ve kutsaldır. Vatandaşlar mülkiyet hakkına sahip çıkmalı, itiraz hakkını kullanmalı, yasal niteliği olmayan, kendilerini tam anlamıyla korumayan sözleşmelere imza atmamalı ve önerilen projeleri iyi etüt etmelidir' şeklinde konuştu.
22 Mart 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI