24 Eylül 2018

'SAKARYASPOR CAN ÇEKİŞİYOR'


Başkan Metin Doğrucan kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında Sakaryaspor'un iflas etmek üzere olduğunu söyledi. Başkan Doğrucan, 'İflas ertelemesi için başvuru yapacağız. Bu başvuru bir ilk olacak' dedi.

Başkan Metin Doğrucan, 50 yıllık Sakaryaspor'un tarihe gömülme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirtti. Başkan Doğrucan, 'Yunus Akman davayı geri çekmedi. Bizde buna karşı iflas erteleme için proje yürüttük. Mahkemenin alacağı kararı bekliyoruz. Önümüzde 2 haftalık süre var. Bu süre içerisinde karşı davada açabiliriz. İflas ertelemesi davası bizim açımızdan olumlu sonuçlanırsa 1 yıl boyunca kulübün gelirlerine el konulamayacak. 3 Kayyum heyeti profesyonel şekilde kulübümüzde görev alarak çalışmalarımızı rapor edecek. Bir yılın sonunda şirketin işlerinin olumlu şekilde sonuçlandığı gözlenirse bu süre 12 yıla kadar uzayabilir 'ifadesini kullandı. Başkan Doğrucan iflas kararını imza atmaları durumunda ise bunu yapan ilk takım olacaklarını da sözlerine ekledi.
Sakaryaspor'un iflas erteleme dışında başka hiçbir seçeneğinin kalmadığını savunan Başkan Doğrucan, kulübün ciğerlerini tükettiğini ancak sonuna kadar yanında olacaklarını söyledi. Doğrucan, 'Sakaryaspor'un şuanda bulunduğu durum canlı canlı toprağa gömülmedir. Ancak iflas erteleme kararı alınırsa ligde kalırsak gelecek yıl 1.6 Milyon TL, 3.Lig'e düşürsek ise 800 bir TL'lik bir gelirimiz olacak. Bunun yanı sıra otopark gelirlerinin aylık 75 Bin TL olması için bir talebimiz olacak' dedi. Öte yandan Metin Doğrucan, Valilikle yapılacakları görüşmelerin sonunda bir yer tahsis edilerek çim üretim tesisleri kurarak, Irak ve Azerbaycan başta olmak üzere bir çok ülkeye satış yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Başkan Metin Doğrucan, genel kurul kararı alma konusunda Erdinç Şehit'in öncülüğünde çalışmalarda bulunan oluşumun kararını beklediklerini söyledi. Başkan Doğrucan, 'Erdinç Şehit'le bir görüşmemiz oldu. Oluşum için çalışmalar yaptıklarını bana ilettiler. Bende onların alacakları kararı bekliyorum. Ancak bu sürenin çokta uzamaması lazım. Çünkü şuandaki yönetimin sağlıklı olmadığı ortada. Kısa zaman içerisinde oluşacak duruma göre genel kurul tarihini belirleyerek yolumuzu çizeceğiz 'dedi. Ayrıca Başkan Doğrucan, sırt reklamı başta olmak üzere kol, saha içi reklamları içinde sponsor arayışlarının olduğunu, kimseden karşılıksız bir taleplerinin olmayacağını ifade etti.
Sakaryaspor'un transferinin açılması için 1 Milyon TL'lik paranın yeterli olacağını söyleyen Doğrucan, bu paranın toplanmasının çok zor olmadığını söyledi. Başkan Doğrucan, 'Transfere yasaklı dosyalara olan borcumuz 2 Milyon 845 Bin TL. Bu paranın toplantısı için kurtuluş Atatürk Stadı'dır. En büyük güç oradadır. Sakaryaspor'un her maçını dolu tribünlerde önünde oynaması lazım. Taraftarlar stada gelmeli' dedi. Kulübün her dönem parasının olduğunu da kaydeden Doğrucan, 'Sakaryaspor'a gelen paralar iyi kullanılmamış. Böyle olunca da bu son kaçınılmaz olmuş' ifadesini kullandı.
22 Mart 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI