18 Eylül 2018

AKP'nin kurmayları Sakarya'da buluştu


AKP Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı 2.Bölge Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin terör konusuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Elmas Otel'de düzenlenen toplantıya ilimiz ve beraberinde 7 il ve ilçenin AKP Ana kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları'nın Siyasi ve Hukuki İşler Başkan'ları katıldı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in açılış konuşmasını yapacağı toplantıda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de katıldı. Açılış konuşmasını yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin partililere seslenerek 'Buradaki kalabalık Sakarya'mızın ve teşkilatımızın gücünün temsilidir ' dedi.
İLK HEDEF
Konuşmasının büyük bir kısmında terör konusuna değinen Şahin ülkenin terör belasından kurtulmasını istediğini dile getirerek: '30 yılı aşkın bir süredir terörden o kadar çekti ki bu millet insan kaybımız oldu para kaybımız oldu. Böyle bir sorunumuz olmasaydı, bu iş için harcadığımız parayı Türkiye'nin kalkınması için kullanabilseydik, bu ülke çok daha farklı bir yerde olurdu. İşte AKP hükümeti de daha kurulur kurulmaz ilk hedefleri arasına bu sorunun çözülmesini hedef almıştır.' dedi.
SİLAHLAR
Geçtiğimiz yıllar içerisinde bu sorunun çözümüyle alakalı olarak sadece güvenlik önlemleri alınabildiğini dile getiren Şahin, sorunun sona ermesine yönelik hiçbir adımın atılmadığını ileri sürdü. Bu konuda yapılan faaliyetlere değinen Şahin : 'Uzun yıllardır var olan vesayetçi demokratik düzen, terörün sonlandırılması işini sivil siyaset alanının dışında tuttu. Sadece güvenlik önlemleriyle mücadele edilebileceğini öngördüler. Şu an ise sivil siyaset bu ülkenin her sorununa sahip çıkmaya başladı. Amacımız silahların bıraktırılması ve terör örgütü mensuplarının Türkiye'nin dışına çıkartılmasıdır' şeklinde konuştu.
DEVLETİN SUÇU
Terörün kaynağında ülke yöneticilerinin etkisine değinen Şahin: 'Bu belanın başımıza musallat olmasında devletin yöneticilerinin hiç mi kabahati yok, şimdi onları da irdeleyerek yapılmış olan hatalar da varsa o hataları çözme peşindeyiz' dedi. Terör sorununu kaynağını geçmişte yapılan Türk Milliyetçiliği siyasetine bağlayan Şahin: 'Cumhuriyet ne yazık ki kurulduğu günün anlayışıyla devam edemedi. Cumhuriyet gömleği güzel bir gömlektir, demokrasiyle bezenirse daha da güzel bir gömlek olur. Biz bu gömleği giydik, çok da yakıştı. Fakat biz bu gömleğin ilk düğmesini yanlış ilikledik' dedi.
HUZUR VE BARIŞ
'AKP hükümeti şimdi gömleğin düğmelerini yeniden açıyor ve doğru şekilde yeniden ilikliyor' diyen Şahin: ' Bu topraklarda yaşayıp buraya vatandaşlık bağıyla bağlı olan, anadili ne olursa olsun herkes birinci sınıf vatandaştır. Biz ülkemizde kimsenin kanı aksın istemiyoruz, huzur ve barış olsun, dünya ulusları arasında en önlere çıkalım istiyoruz. Girilen çözüm sürecinin Nevruz kutlamaları ve Mavi Marmara olayındaki olumlu etkilerini herkes gördü' dedi.
SİYASET
Şahin'in konuşmasının ardından Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı ve Amasya Milletvekili Prof.Dr. Naci Bostancı, demokratikleşme ve çözüm süreciyle alakalı olarak bir konuşma yaptı. Siyasetin hangi amaçla yapıldığına değinen Bostancı: 'İnsanın siyaset yapmasının en büyük nedeni, yeryüzündeki eşitsizliklerdir. İnsanların sosyo-ekonomik durumu ya da dünya görüşleri bütünüyle eşit olsaydı, siyasete gerek olmazdı. Siyaset bir alma-verme işidir. İnsandan toplar ve yine ona dağıtır' şeklinde konuştu.
24 Mart 2013 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI