16 Ağustos 2018

FOTOĞRAFIN EFSANELERİNDEN ERSİN ALOK SAGÜSAD'DA


Paylaşmanın, tek varoluşçuluk olduğuna inanan Efsane Fotoğrafçı Ersin Alok, konferans vermek üzere 11 Nisan Perşembe akşamı SAGÜSAD'a geliyor.

Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) Başkanı Müjgan Zaman konuyla ilgili şu bilgiyi verdi; 'Dünyanın bütün katmanlarında gerçeğin kendisi, ora'nın doğrusudur' diyen Alok'un önemli birkaç çalışmasında örnek verilirse; Kendisinin keşfi olan Doğu Anadolu Kaya Üstü resimleri yaklaşık olarak 10 binin üstündedir. Güney Afrika Kaya üstü Resimleri konusunda da Sevilla'da araştırmalar yaptı. Konu ile ilgili yurtiçi ve yurtdışında konferanslar verdi ve iki kitap yayımladı. Ayrıca 'Adım Adım Alacahöyük' isimli arşiv kökenli kitabı da kendi konumunda ilktir. Türkiye'de Milli Parkların kurulmasında ilk çalışmaları yaparak, bunlarla ilgili fotoğrafik belgeleri saptadı. Alok, 2000'i aşkın araştırma konferansı verdi. 1937 yılında doğan Ersin Alok, Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü ile I.I.T.I Akademisi Ticaret ve Gazetecilik Bölümlerini bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Enstitüsü'nün kuruluşunu yaptı. 'Fotoğraf İçindeki Sanat' ve 'Dağlardaki kaya resimleri' konulu konferanslarıyla Değerli Sanatçı Ersin Alok 11 Nisan Perşembe saat 20.00'de SAGÜSAD sergi salonunda sanatseverlerle olacak.'
10 Nisan 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI