19 Ekim 2018

'Hala umutluyuz'


SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Türkiye'de bir ilk olacak olan Otomotiv Test Merkezi yatırımının ilimizde yapılması hususunda çalışmalarına devam ediyor.

Otomotiv Test Pisti ile ilgili SATSO tarafından hazırlanan raporu bir dosya halinde TSE Başkanı'na sunmak üzere Ankara'ya giden Başkan Kösemusul TSE Başkanı Hulusi Şentürk ile gerçekleştirdiği görüşme hakkında bilgi verdi. Yapılan görüşmenin olumlu bir havada gerçekleştiğini belirten Kösemusul, 'Görüşmemizde, Türk Standartları Enstitüsü tarafından yürütülen Test Pisti'nin yapılacağı bölge ile ilgili henüz net bir karar verilmediği belirtilerek Sakarya'nın uygunluk kriterleri hususunda gerçekleşen görüşmede bölgenin rakımı, eğimi, iklimi, rüzgârı ve konumu bakımından ideal özelliklere sahip olduğu bir kez daha yinelendi' dedi.
YENİ ARAZİ
Ancak proje için önerilen Pamukova'daki bin 500 dönümlük arazinin yeterli olmadığı Test Pisti için 2 bin 500 dönümlük bir araziye ihtiyaç olduğunun yaplan görüşmede gündeme geldiğini ifade eden Kösemusul 'Araç, Ar-Ge altyapısını iyileştirme hedefiyle tasarım doğrulama, dayanıklılık, yol ve araç testleri yapılması için gerekli olan test pisti için uygun boyutlarda arazi sunduğumuz takdirde bu projenin Sakarya'da yapılmaması için hiçbir engel kalmayacak. Bu doğrultuda Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüştük, ivedilikle işbirliği çerçevesinde yeni arazi temini üzerine istişarelerde bulunmayı hedefliyoruz' dedi.
11 Nisan 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI