15 Aralık 2018

Yenikent Bölgesine CarrefourSA gelebilir


Türkiye'de 20. Yılını kutlayan ve Türkiye perakende sektörünün lider markalarından biri olan CarrefourSA, 'Yerel Basın ile Biz Bize Sohbetler' kapsamında ilk toplantısını Tunatan Restoran'da Sakarya basınıyla bir araya gelerek gerçekleştirdi.

Türkiye'de perakende sektörünün öncü markalarından CarrefourSA, Tunatan Restoran'da 'Yerel Basın ile Biz Bize Sohbetler' kapsamında CarrefourSA Yönetim Kurulu Üyesi Merter Özay'ın katılımıyla basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Türkiye genelinde yapılacak olan bu sohbet toplantılarının ilkini Sakarya'da gerçekleştirdiklerini söyleyen Özay, 'Yerel basınla ilişkilerimize çok önem veriyoruz. Sakarya basınıyla ilişkilerimizi bir dost gibi tutmak istiyoruz' diyerek gerçekleştirilen toplantının önemini vurguladı. Toplantıda basın mensupları ile CarrefourSA yönetimi arasında, karşılıklı sorular sorularak fikir alışverişi yapıldı.
YENİKENT GÜNDEMDE
Sakarya'nın Marmara Bölgesi'nde kendileri için önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Özay, '20 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Perakende sektörüne olan katkımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte yurdun dört bir yanında hizmet veren 250 mağazaya ulaştık. Bu yatırımlardan üçü Sakarya'da yar alıyor. 2007 yılında Sakarya'daki ilk yatırımımızı AdaCenter AVM'deki hipermarketimizi açarak gerçekleştirdik. Ardından Sapanca ve Hendek'te birer süpermarket yatırımına imza attık. İlerleyen yıllarda da müşteri talebine paralel olarak mağaza ağımızı genişleteceğiz' ifadelerini kullandı. Basın mensuplarının Özay'a 50 bin civarında nüfusu olan Yenikent'te hiç süpermarket bulunmadığını hatırlatması üzerine Özay, gerekli çalışmaları en kısa zamanda başlatacaklarını söyledi. Özay, 'Bu konuda bir bilgimiz yoktu. Ancak en kısa zamanda harekete geçeceğiz. İlgili arkadaşlarımı yetkilendireceğim. Yenikent'in bu eksiğini kapatabiliriz' dedi.
EKONOMİYE KATKI
Özay, CarrefourSA'nın 20 yıllık hizmet yaşamında mağaza açtığı bölgelerde ekonomiye ve istihdama önemli ölçüde katkı yaptığını belirtti. 2013 yılı itibariye Sakarya'da 120 kişiye istihdam sağladıklarını söyleyen Özay, '5 yıldır hizmet veren Sakarya mağazalarımızda, standart ürünlerin yanı sıra Sakaryalı'nın sevdiği, buraya has, yerinde üretilen ürünlere de yer veriyoruz. Bunun için Sakarya'da bugün 7 yerli üretici ile yaklaşık 80 üründe iş birliği gerçekleştiriyoruz' şeklinde konuştu.
'HAYALİMDEKİ 23 NİSAN'
CarrefourSA, Sakarya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve AdaCenter AVM ile birlikte eğitime katkı amacıyla 'Hayalimdeki 23 Nisan' konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışması düzenledi. Geçen yıl düzenlenen yarışmaya 300 okuldan 4 bine yakın eser katılırken, bu yıl 600 okuldan 10 bine yakın eser gönderildi. Bugün sonuçlanacak olan yarışmada 21 kişiye tablet bilgisayar ve çeşitli hediyeler de dağıtılacak.
19 Nisan 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI