24 Eylül 2018

TAŞOCAKLARINA İZİN YOK


Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Erdemir, 'Sakarya Nehri kenarında Mersin balıklarının yuvalama yapması için taş ocağı ve kum ocaklarına izin vermiyoruz' dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Erdemir, açıklama yaptı. Hayvanlara yönelik ilkbahar şap aşılamalarına başladıklarını ifade eden Erdemir bugüne kadar 100 bin aşı yaptıklarını söyledi.30 Nisan tarihinde aşılamaların sona ereceğini ifade eden Erdemir, toplamda 140 bin adet aşı yapacaklarını söyledi. Kedi ve köpeklere yönelik kuduz aşıları da yaptıklarını söyleyen Erdemir, 'Sığırlara yönelik Brusella aşılarımız da devam ediyor' dedi.
MERSİN BALIĞI
İl Müdürlüğü olarak tüm şubelerin denetimleriyle sıkı bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyen Erdemir, 'Bakanlığımızdan gelen yazıyla birlikte Mersin balıklarının çoğalması amacıyla bir uygulamaya girdik. Sürekli nehir yatağından kum alınması nehir yatağının akış şeklini değiştiriyor ve neticesinde balıklar yuvalama yapamıyor Bununla sebeple Sakarya Nehri üzerinde bulunan Aktefek Köprüsü'nün kuzey kısmında kum ve taş ocaklarına izin vermiyoruz' dedi.
UYARI
İlimizdeki küçükbaş hayvan yetiştiricilerini de uyaran Erdemir: 'Bahar aylarının gelmesiyle birlikte hayvanlarının dışarda beslemeye başlayan vatandaşlarımız yem değişikliğini alıştırarak yapmalıdır. Kuru beslenmeye alışan hayvanlar yaş beslenmeye geçtiği takdirde bakteriler bağırsakta zehir üretiyor ve hayvanlar ölüyor. Bu sebeple kış aylarında kuru beslenmeye alışan hayvanları tokken dışarıya salarak yeşile alıştırmalıyız 'dedi.
19 Nisan 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI