22 Temmuz 2019

Çelik: Tarımın destekçisiyiz


Köylerde mevcut binaların korunabilmesi amaçlı olarak bir imkan tanınmasının planlandığını söyleyen Serdivan AKP İlçe Başkanı Osman Çelik, 'Bu da mevcut binalarda oturan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için. Yoksa tarım alanlarını korumak bizim boynu

AKP Serdivan İlçe Teşkilatı haftalık ziyaretlerine devam ediyor. Aşağıdereköy'de gerçekleşen programa Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan AKP İlçe Başkanı Osman Çelik, İl genel meclis üyeleri ve Aşağıdereköy sakinleri katıldı. İlçe Başkanı Osman Çelik, Aşağıdereköy sakinlerine yönelik konuşmasında Aşağıdereköy'e yapılan çalışmaları anlattı.


'BİZE MİLLETİMİZE BAKIYORUZ'
Aşağıdereköy'e yapılan okulun maliyetinin 1 milyon 350 bin lira olduğuna dikkat çeken Başkan Çelik şöyle konuştu; 'AKP hükümeti ile beraber ülkemiz kalkınma sürecini yaşıyor. Bizler de ilçemizde bu kalkınmadan payımızı alıyoruz. Sadece Aşağıdereköy'de yapılan okulun maliyeti 1 milyon 350 bin lira. Aşağıdereköy-Esentepe, Aşağıdereköy-Çubuklu bağlantı yollarımız yapıldı. İl Özel idaremizin ve Serdivan Belediyemizin yaptığı çalışmalar ile Aşağıdereköy eski Aşağıdereköy değil. Hiçbir şey yapılmadı diyenler bunları görmüyor ya da görmek istemiyor ama Aşağıdereköylü halkımız bunları takdir ediyor. Biz milletimize bakıyoruz. Birileri dışarıdan gelip konuşacak ama bizim için milletimizin ne dediği önemli. Referandum sürecinde bunu gördük, ben hepinize teşekkür ediyorum' dedi.

'TARIM ALANLARI İMARA AÇILMIYOR'
Başkan Alemdar da Aşağıdereköylülerin sorularını cevaplayarak imar uygulamaları hakkında bilgi verdi. Köylerin imara açılacağı yönündeki spekülasyonlara kulak asılmaması gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu: 'Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız daha önce Serdivan Belediye Başkanlığı yapmış olan Sayın Zeki Toçoğlu'nun imar konusunda ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. Kendisinin hassasiyetini aynı oranda paylaşıyor ve ona göre planlama çalışmalarını yürütüyoruz. Bizler bu planlama çalışmalarını yaparken masada yapıp şimdi buna uyun şeklinde yapmıyoruz. Muhtarımızla gerekli olması durumunda birebir bölge sakinleri ile istişare yapıyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri ne ise ona göre plan yapıyoruz.'

KÖYLERE ÖZEL PLAN
Köy merkezlerindeki yerleşim alanlarında sadece mevcut binaların korunabilmesi amaçlı olarak bir imkan tanınmasının planlandığını anlatan Çeli, 'Bu da mevcut binalarda oturan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için. Yoksa tarım alanlarını korumak bizim boynumuzun borcu, kentimize olan bir vefa borcudur. Bizler tarımı destekliyoruz çünkü sadece bugünü değil yarını da düşünüyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.' dedi.
20 Nisan 2013 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI