19 Nisan 2019

Nüfus Müdürü Reis Demir anne acısı yaşıyor


Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Vahit Serbes, her hafta pazartesi günü geleneksel hale getirdiği basın toplantılarıyla partide son gelişmeleri kamuoyuna aktarıyor. Serbes'in birkaç haftadan bu yana bu toplantılarda dile getirdiği bazı ilginç cümleler dikkat çekti. Serbes, 'Bize biat edecekler. Bize uymayanları ve başkaldıran kişileri bu partiden sileceğim, bizim yeniliğe gitmemizden rahatsız olanlar var' derken, İl Başkanı'nın bu yöndeki açıklamaları son günlerde sıklaştı. Serbes'in yaptığı bu açıklamalarla kimleri kastettiği merak edildi.


AKP ve MHP gurubu yine tartıştı

Adapazarı Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanvekili Erol Aydın başkanlığında gerçekleştirildi. Gündemin son maddesinde Çiftçi Mallarını Koruma Kanunu nedeniyle Koruma Heyeti oluşturuldu. 5 asil 5 yedek olan heyete MHP Grubu iki üye vermek istedi. Ancak AKP sadece bir üyenin seçilebileceğini söylemesi üzere MHP'li Metin Ökden, haklarından vazgeçtiğini söyledi. Bunun üzerine Ökden'e cevap veren AKP'li Ahmet Çil ise, 'Bu sergilediğiniz tavır çok yanlış. O zaman tüm komisyonlar için bu sözünüzde durun' dedi. Rıdvan Taş'ın 'Biz hakkımızdan feragat ediyoruz. Sorun çıkarmıyoruz' demesinin ardından biraz daha alevlenen laf atışmasına Başkanvekili Erol Aydın son verdi. Asil üyelikte yer alan Yüksel Sözer'in, MHP'den iki üyenin girmesi için çekilme isteği ise kabul görmezken, 5'nci üyeyi Erol Aydın Yunus Tever olarak seçti.

Mutlu Işıksu, SMS ile delegelere teşekkür etti

Önceki gün gerçekleştirilen AKP Adapazarı 1'nci Olağan Kongresi'nde başkan seçilen Mutlu Işıksu, cep telefonundan kısa mesaj (SMS) ile delegelere kongreye katılımdan ötürü teşekkür etti. Seçimin sonuçlanmasının hemen ardından Adapazarı İlçe Başkanlığı adı altında gönderilen SMS'lerde şu ifadelere yer verildi: 'Kongremize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim. AKP Adapazarı İlçe Başkanı Mutlu Işıksu'.

Berberler Çanakkale'den sonra
Kapadokya'yı gezecek

Önceki günlerde Adapazarı Berberler Odası tarafından düzenlenen gezi ile Çanakkale'yi gezen berber esnafı, bu sefer Kapadokya'yı gezecek. Alınan bilgilere göre Çanakkale gezisinden çok memnun olan Adapazarı Berberler Odası yönetimi, üyelerine yönelik bu kez Kapadokya gezisi düzenlemek için harekete geçti. Çalışmalarına başlayan oda yönetiminin daha çok Ramazan ayından sonra bu geziyi gerçekleştireceği öğrenildi.

Başbakan hazırlıkları başladı

İlçe kongrelerini tamamlayan AKP'de gözler İl Başkanlığı seçimlerine çevrilirken, kongreye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacak olması nedeniyle partide hareketlilik başladı. Şu anda İl Başkanlığı için resmi olarak aday çıkmayan AKP'de kongrenin dört dörtlük gerçekleşmesi için kollar sıvandı. Bu nedenle önümüzdeki günlerde Milletvekillerinin de içinde bulunduğu bir komisyon oluşturulacağı ve Başbakan Erdoğan'ı mutlu bir şekilde Ankara'ya uğurlamak için çalışmaların başladığı gelen duyumlar arasında.Çakar'ın yüzü gülüyor

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı İlçe Teşkilatı'nın 20 Haziran Cumartesi günü yapacağı kongrede oy kullanacak olan 400 delege önceki gün belirlendi. Parti binasında kurulan sandıklarda 85 mahalleden oluşan bin 115 üye oy kullanarak delegeleri belirledi. İlçe Başkanı Ömür Çakar'ın delege tespiti için bu yola gitmesi partilileri mutlu etti. Delege seçimlerini masa başı değil de üyelerin oyları doğrultusunda yapan Çakar'a il yönetimi ve partinin önde gelen isimleri tarafından tebrik yağıyormuş.


Halkın Sesi

'Kermes şehri olduk'

İlimizde hemen hemen her gün açılan kermesler, bazı vatandaşlarımızın tepkisine neden oluyor. Gazetemize şikayetini dile getiren bir okurumuz, ilimizin kermes şehri olduğuna dikkat çekti. Okurumuz, kermeslerin esnaf kesimine zarar verdiğini ileri sürdü ve bu tür etkinliklerin belli standartlara bağlanması gerektiğini söyledi. Okurumuz, görüşünü şu şekilde ifade etti: 'Hemen hemen her gün bir kermes ile karşılaşıyoruz. Dernek ve vakıf adı altında açılan kermesler özellikle şehrin en güzel yerlerine açılıyor. Yetkililerimizden ricamız, bu kermesleri belli bir yere taşıyıp, belirli günler açmaları. Aksi halde ilimiz kermes şehri olarak anılacak.'


Günün dedikodusu

İşi gücü unutup
gönül işlerine daldı

İlimizin önde gelen bir firmanın temsilciliğini yapan genç basın ve halkla ilişkiler müdürünün başından önceki gün ilginç bir olay geçmiş. Önümüzdeki tarihlerde yapılacak olan bir organizasyon nedeni ile çalışmalarını sürdüren bu kişi, başka bir firmadan yardım almak için Bolu'ya gitmiş. Bolu'da görüşmeler yaptığı kurumun sarışın İdari Genel Sekterine gönlünü kaptıran bu kişi, araya birilerini sokarak bu genç bayanla tanışmak için çalışmalara başlamış. İşi gücü bırakıp bu bayanla tanışmak için çaba gösteren genç adamın, organizasyon ile ilgili olarak da daha hazırlıklarını tamamlamadığı öğrenildi. Mesai arkadaşları ise bu kişiye, 'Önce şu işlerini bitir. Zaman daralıyor. Daha elinde hiçbir şey yok' demelerine bile bu kişi aldırış etmiyormuş.
2 Haziran 2009 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI