19 Eylül 2018

SAÜ'de Rektörlük için kulislerde hangi isimler konuşuluyor?


Sakarya Üniversitesi'nde 2010 yılında yapılacak Rektörlük seçimlerine aylar olmasına rağmen kulisler şimdiden başladı. Çok sayıda öğretim üyesi nabız yoklarken, seçim yaklaştıkça kulislerin kızışacağı anlaşılıyor. Rektörlük için adı en çok konuşulan kişi kuşkusuz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Elmas. 7 yıldır Rektör Yardımcısı olarak görev yapan Elmas'ın karşısına rakip olarak çıkabilecek isimler arasında ise, İİBF Dekanı Prof. Dr. Engin Yıldırım, BESYO Müdürü Prof. Dr. H. Nedim Çetin, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden Prof. Dr. Ercan Öztemel ve Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden Prof. Dr. Etem Köklükaya'nın isimleri anılıyor.


Yaban TV yarışmaya geliyor

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 27 Aralık Pazar günü 08.00 – 16.00 saatleri arasında 'Adapazarı Belediyesi 1'nci Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması' düzenliyor.
Dernekkırı Mezarlığı bitimindeki Solaklar-İlyaslar Köy merasında gerçekleşecek olan yarışmaya ise 15 değişik ilden toplam 40 yarışmasının katılacağı ve yarışların 4 kategoride yapılacağı, Adapazarı Belediyesi yetkilileri tarafından duyuruldu.
İlimiz protokolünün de büyük ilgi göstermesinin beklendiği ve ilkinin düzenleneceği Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması, av tutkunlarının vazgeçilmez kanalı olan Yaban TV'nin de çekim yapmak için bu yarışmaya katılacağı öğrenildi.
Dijital platform ve uydudan yayınlanan Yaban TV'nin pazar günkü yarışmaya önem verdiği ve bu yarışmayı av tutkunlarına banttan yayınlayacağı gelen duyumlar arasında.

SATSO'nun yeni meclis salonu
büyük heyecan yarattı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda konuşan Başkan Akgün Altuğ, mevcut salonlarının artık yetersiz kaldığını dile getirerek, yeni meclis salonunun yapılması için çalışma başlattığını söylemişti.
Konuşmasında SATSO'nun her gün bir faaliyeti olduğunu mevcut olarak kullanılan Ali Coşkun Toplantı Salonu'nun yetersiz geldiğini dile getiren Akgün Altuğ, yeni meclis salonu için hazırlanan projeyi de meclis üyelerine sunmuştu.
Bu çalışmadan ötürü oldukça mutlu oldukları öğrenilen meclis üyelerinin, yeni meclis salonunda olmasını istedikleri hakkında SATSO Başkanı Akgün Altuğ ile görüşme yaptıkları söyleniyor.
123 koltuklu olarak yapılacak olan SATSO Meclis Salonu içinde önümüzdeki günlerde fiyat alınacağı ve en kısa zamanda çalışmaların da başlayacağı gelen haberler arasında.

Siyasiler anket çalışmalarına başlıyor

Erken seçim kararı alındığı takdirde 2011 yılında yapılacak olan Genel Seçimler için çalışmalarını sürdüren siyasi partiler, durumlarını görmek ve bu yönde çalışmalarını sürdürmek için anket çalışması yapacağı, siyasi kulislerde konuşulmaya başladı.
Bu konuda anket şirketleri ile görüşmelerini sürdüren siyasi partilerin, özellikle yeni yıldan itibaren anket çalışmasına ağırlık vereceği söyleniyor. Genel merkezlerinin desteğini arkasına alan birçok siyasi partinin ise, önde gelen anket şirketleri ile anlaştığı söyleniyor.

Ahmet Bayır 'Şok' geçirdi

SESOB Başkanı Hasan Alişan, bir süre önce sanayi esnafına yönelik düzenlediği Kentsel Dönüşüm Projesi Anketi'nin sonuçlarını kamuoyuna duyurmak için, dün bir basın toplantısı düzenledi.
Birlik binasında kahvaltılı olarak gerçekleştirilen basın toplantısına Dörtyol ve Çevre Sanayileri Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ahmet Bayır da katıldı. Hem çevresi hem de basın mensupları tarafından oldukça sevilen Dernek Başkanı Ahmet Bayır, basın mensuplarının bir sorusu üzerine oldukça şaşırdı.
Bir basın mensubunun şaka olarak sorduğu, 'Birlik başkanlığına aday olduğunuzu duyduk. Ne diyorsunuz?' sorusu karşısında ilk olarak Birlik Başkanı Hasan Alişan'a bakan Ahmet Bayır, 'Böyle bir şey yok tabii ki' cevabını verdi. Şaka için sorulan bu soru kahvaltılı basın toplantısında gülüşmelere neden oldu.

Halkın Sesi

Sakarya Caddesi'nde
trafik sıkıntısı

Şehir içi trafiği yine şikayet konusu oldu. Sakarya Caddesi'nde yapılan usulsüz parklar nedeniyle trafik sıkışıklığı yaşandığını bildiren bir okurumuz, sorunun giderilmesi için yetkililere çağrıda bulundu. Şehrin birçok noktasında olduğu gibi Sakarya Caddesi'nde de park sorunu yaşandığına dikkat çeken okurumuz, şunları dile getirdi: 'Hacıoğlu Mahallesi'nde oturuyorum. Ve ulaşım için Sakarya Caddesi'ni kullanıyorum. Ancak caddede yapılan parklar nedeniyle trafik sıkışıklığı oluşuyor. Tek şeride düşen yolda araçların geçmesi çok güçleşirken, yayalar da büyük sıkıntı yaşıyor. Bu sorun şehrimizin birçok noktasında görülüyor. Trafikteki bu soruna çözüm bulunmalı.'


Günün Dedikodusu

Av tutkunu oldu

İlimizin tanınmış işletmecilerinden biri, son zamanlarda ava merak sarmış. Konuşulanlara göre bir arkadaşının daveti üzerine ava giden genç işletmeci, burada yaşadığı bir günü unutamamış. O günden sonra arkadaşı ile her hafta sonra ava gittiği söylenen işletmecinin de işyerinin yolunu unuttuğu ve devamlı av dükkanlarına giderek av malzemesi baktığı söyleniyor. Av tutkusu nedeniyle, 'Artık bana ilgi göstermiyorsun' diyen sevgilisi ile de sık sık tartıştığı öğrenilen genç işletmecinin her an aklı ve fikrinin avda olduğu söyleniyor.
25 Aralık 2009 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI