20 Ağustos 2018

Fethi Sarıoğlu: Ben demokratik bir başkanım


Önceki gün MHP'li Nurettin Kalaycı ile 'Soru – cevap tartışmasına giren ve bu konunun basına yansımasından oldukça rahatsız olan İl Genel Meclisi Başkanı Fethi Sarıoğlu, dün ki oturum toplantısında üstü kapalı olarak bu konuya değindi.
Mustafa Alaf'ın Aile Hekimliği konusunda bilgilendirme istemesinin ardından İl Sağlık Müdürü'nün toplantıya katılması kararı alınırken Fethi Sarıoğlu meclis üyelerine dönerek, 'Soru sormak serbest. Ama lütfen sorularınızı bir cümlede sorun' uyarısında bulundu.
Konuşmasına devam eden Sarıoğlu ise şu sözlerine yer verdi: 'Arkadaşlar soru sormak serbest. Ama tek cümleye sorularınızı toplayın. Makineli tüfek gibi olmasını istemiyorum. Bir önceki dönemde de bunun sıkıntısını yaşamıştık. Bu dönem buna izin vermemeliyiz. Bu meclisin itibarıdır. Şahsi veya siyasi olarak hiçbir konu söz konusu bile değildir. Ben demokratik bir başkanım'.
İl Genel Meclisi Başkanı Fethi Sarıoğlu'nun bu açıklamasının ardından ise, 'Başkan basına yansıyınca, açıklama gereği duydu' söylemlerine neden oldu.

Bilirkişi nabza göre şerbet vermiş!

İl Genel Meclisi Ocak ayı 4'ncü oturum toplantısında 1/100.000'lik Çevre Düzenleme Planı müzakereleri yer aldı. Bu konuda söz alan MHP Grup Başkanvekili Salih Okutan, plana çekimser oy kullanacaklarını dile getirirken, AKP Grup Başkanvekili Nuri Haşmenoğlu ise planın son derece güzel olduğunu savundu.
Konuşmaların ardından bir kez daha söz isteyen MHP Grup Başkanvekili Salih Okutan, 'Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan toplantıya ben de katıldım. Oradaki bilirkişi, bu planın son derece yanlış olduğunu ve oylanmaması gerektiğini söylemişti. O toplantıda Nuri Haşmenoğlu da vardı.' dedi.
Bunun ardından konuşan AKP Grup Başkanvekili Nuri Haşmenoğlu ise, 'Ben o kişiyi bir kez daha aradım. Bana planın son derece harika olduğunu ve böyle güzel bir plana adeta şaşırdığını söyledi.' deyince meclis üyeleri gülmeye başladı.
Gülenler arasında yer alan Salih Okutan ise, 'Demek ki biz oradayken başka, yokken başka bir fikir ortaya atmış.' dedi.

Mustafa Keskin'i hastalık bile durduramadı

Hem siyasi alanda hem de muhasebeci ve mali müşavirlik camiasında oldukça sevilen bir kişi olan Anavatan Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Keskin, hastalığa aldırış etmeden çalışmalarına devam ediyor.
Demokrat Parti'nin 64'ncü yıldönümü nedeniyle hasta yatağından kalkan Mustafa Keskin hem Kent Meydanı'ndaki programa hem de parti önündeki aşure dağıtımına katıldı.
Keskin'in hasta hasta programa katılması takdirle karşılanırken partililer, 'Mustafa Keskin gibi çalışacağız ve hasta yatağımızdan kalkarak bu ülke için elimizden geleni yapacağız.' diyerek Keskin'i bu davranışından dolayı tebrik ettiler.

CHP'de muhaliflerin başarısı sükse yarattı!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin önceki gün Sögütlü İlçesi'nde yapmış olduğu kongrede muhaliflerin kazanması, büyük sükse yarattı.
Muhalif grubun ayrıca Adapazarı İlçe Başkanlığı için seçimlerde Fatma Kurtuluş veya Gülhan Çeyiz'i aday göstereceğinin söylenmesi, başta CHP İl Başkanı Vahit Serbes olmak üzere il yönetimini oldukça rahatsız etmiş.
Siyasi kulislerde konuşulanlara göre ise İl Başkanı Vahit Serbes'in yönetim kurulunu apar topar topladığı ve hem Adapazarı İlçe hem de İl Kongreleri'ne güçlü şekilde girmek için sıkı çalışma önerisi talimatı verdiği konuşuluyor.

Halkın Sesi

Yüksek kaldırım
sıkıntı yaratıyor

Yenicami mevkiinde oturan bir okurumuz gazetemizi arayarak mahallesinde bulunan bir sorunu dile getirdi. Okurumuz, Yenicami'nin Adnan Menderes Caddesi üzerinde 1513 Nolu Sokak girişinde bulunan kaldırımın yoldan yüksekliğinin bir hayli fazla olması nedeniyle özelikle yaşlı ve engelli insanların sıkıntı yaşadığını belirterek, 'Şehirde her şey insanların rahatı için düşünülmeli. Bu kaldırımı epey bir yüksek yapmışlar. İşlek bir yol üzerinde olduğu için yaşlı ve engelli vatandaşları düşünerek buranın düzeltilmesini istiyorum.' diye konuştu.


Günün Dedikodusu

Son model cep telefonu hediyesi

İlimizde oldukça sevilen ve genç yaşına rağmen yaptığı çalışmalar ile taktir toplayan işletmeci, bir buçuk yıldır birlikte olduğu sevgilisine son model bir cep telefonu almış. Dokunmatik işlevi ve 3G'ye uyumlu olan cep telefonu isteyen sevgilisine gizli bir operasyon ile birlikteliklerin 17'nci ayında bu telefonu hediye eden işletmeci, sevgilisinin mutluluğu karşısında son derece mutlu olmuş. Özel bir gece ile bir araya gelen çiftin ise gece yarılarına kadar eğlendiği de gelen duyumlar arasında.
8 Ocak 2010 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI