20 Ağustos 2018

Ayhan Sefer Üstün ile Mehmet Erdoğan Arasında soğuk rüzgarlar esti


Ayhan Sefer Üstün ile Mehmet Erdoğan Arasında soğuk rüzgarlar esti

Türk Haber İş Sendikası Şubesi'nin 6'ncı Olağan Genel Kurulu, Arya Düğün Salonu'nda gerçekleştirilirken kurulda, iş hayatından daha çok siyasi atışmalar dikkat çekti.
Gerçekleştirilen Genel Kurula, ilimizin siyaset hayatından milletvekili Hasan Ali Çelik ile Ayhan Sefer Üstün, MHP MYK Üyesi Enver Toçoğlu ile İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve Adapazarı İlçe Başkanı Ömür Çakar, DP İl Başkanı Mehmet Mangıroğlu ile SP İl Başkan Yardımcısı Osman Ünlü katıldı.
İki listenin yarıştığı Genel Kurula Ayhan Sefer Üstün, daha sonra katıldı. Milletvekili Hasan Ali Çelik'in yanı sıra DP İl Başkanı Mehmet Mangıroğlu'nun da elini sıkan Üstün, MHP İl Başkanı Mehmet Erdoğan'ın hamlesini görmeyecek olacak ki, Erdoğan'ın elini sıkmayarak yerine oturdu.
Konuşmalar bölümünde ise ilk konuşmayı yapan Ayhan Sefer Üstün, özellikle 57'nci hükümeti eleştirmesi, MHP İl Başkanı Mehmet Erdoğan'ı da oldukça sinirlendirdi.
Mehmet Erdoğan'da Üstün'e cevaben yaptığı konuşmada oldukça sinirli gözükmesi dikkatlerden kaçmazken Erdoğan'ın, 'Her şey sizin zamanınızda başlamadı' sözü de oldukça dikkat çekti.

'Halay çekme' konusuna
Reklamlı cevap

Türk Haber İş Sendikası Şubesi'nin Arya Düğün Salonu'nda gerçekleştirdiği Genel Kurulu'nda Milletvekili Hasan Ali Çelik bir konuşma yaptı. Konuşmasında özellikle Tekel İşçisi'nin yaptığı grevde halay çekmesini değerlendirerek, 'Grev gibi ciddi bir ortamda, işçilerin halay çekmesi bana biraz tuhaf geliyor' dedi.
Bunun ardından Çelik'e cevap veren Türk Haber İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan, bu durumun reklamdan ibaret olduğunu söylemesi de gülüşmelere neden oldu.
Genel Başkan Ali Akcan'ın, bu konu ile ilgili açıklaması ise, 'Sayın milletvekilim. Televizyon kanalları bizi göstermeye tenezzül etmiyorlar. Bizde böyle bir sistem geliştirdik. Davul ve zurnacı ile anlaşarak kalabalık topluyoruz ve televizyon kanalları gelip bizi televizyonda gösterip, böyle sesimizi duyuruyor. Bu bir reklamdan başka bir şey değildir' oldu. Bunun üzerine başta misafirler olmak üzere tüm delegeler kahkahalara boğuldu.

İdeolojik sendikacılık tartışmasında
Cemal Yaman'dan beddualı cevap

Erdoğan Çakır'ın galibiyeti ile sonuçlanan Türk Haber İş Sendikası Şubesi 6'ncı Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada 'İdeolojik sendikacılık artıyor' diyen Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'e, Türk İş İl Temsilcisi Cemal Yaman'dan 'Beddualı' cevap geldi.
Genel Kurulda misafirler bölümünde son konuşmacı olarak kürsüye çıkan Türk İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, ideolojik sendikacılığı kimsenin yapmadığını iddia etti.
Konuşmasında sert mesajlar veren Cemal Yaman'ın, bu konuda yaptığı açıklama, 'Kimse işçinin menfaati yerine kendi menfaatini düşünerek sendikacılık yapmıyor. Eğer yapan varsa da Allah Belasını versin' dedi.
Cemal Yaman'ın bu sert çıkışı salondaki herkesi şaşırtırken, Yaman konuşmasına sert bir üslup ile devam etti.

Hüsnü Gürpınar gribe yakalandı

Önceki hafta gerçekleştirilen Genel Kurul'da rakibine fark atarak yeniden İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanlığı'na seçilen Hüsnü Gürpınar, yoğun çalışma temposu sonrasında gribe yakalandı.
Seçim sürecinde de yoğun bir şekilde çalışan Hüsnü Gürpınar, yeni başkanlığının ilk günlerinde gribe yakalanmasına rağmen, davet edildiği ortamlara da katılmamazlık yapmıyor.
Türk Haber İş Sendikası Şube Başkanlığı'nın 6'ncı Olağan Genel Kurulu'na da katılan Hüsnü Gürpınar, hastalığına rağmen çalışmalarına devam etmiş oldu.

Halkın sesi

Aile hekimliği'nin yarattığı sıkıntıları bitmiyor


Hafta içi gazetemize gelen bir okurumuz, Aile hekimliği ile ilgili yaşadığı sıkıntıyı gazetemize aktardı. Hafta için hem eşinin muayenesi için, hem de ehliyet kursu için alacağı sağlık raporu için Hacıoğlu Aile Hekimli Merkezi gittiğini belirten okurumuz, ancak gittiğine bin pişman olduğunu ifade etti. Önce sağlık raporu verebileceklerin söyleyen merkezde görev yapan doktorların, bir süre sonra elimizde rapor için gerekli basılı evrak kalmadığını ve okurumuzun diğer bir Sağlık ocağından almasını söyleyince olanlar oluyor. Okurumuz bu cevaba tepki gösterince, Sağlık Ocağı personelinde tavrı değişmiş. Tabi okurumuzun şikayetleri bunla bitmiyor. Ancak, sütunlarımızın sınırlı olması nedeni ile sadece, şikayetin bu bölümünü aktarıyoruz.


Günün Dedikodusu

Aşık olduğu kız uzaktan akrabası çıkınca

İlimizde özel bir sektörde muhasebecilik görevini üstlenen tanınmış ve genç muhasebeci, bir süre önce bir eğlence mekanında tanıştığı bayana aşık olmuş. Bir süre sık sık bir araya gelerek görüşen ikili, özel bir ilişkinin tam ortasında kendilerini bulmuşken öğrendikleri bir haber ile bu rüyadan kalkmışlar. Birbirlerini tanıdıkça ortaya çıkan 'Uzaktan akraba' durumu sonrasında şok yaşayan yeni çift, uzun süre bu şoku üzerlerinden atamadıkları yakın çevrelerinde konuşulur olmuş. Yaşadıkları bunca güzel anı karşısında ortaya çıkan kan bağı nedeni ile kendi aralarında değerlendirme yapan çift çareyi ayrılmakta buldukları söyleniyor
31 Ocak 2010 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI