22 Temmuz 2019

AKP Akyazı'da Yaşa, Düzcan ve Kahveci sesleri


AKP Akyazı İlçe Teşkilatı'nda Osman Karaoğalan ve yönetiminin istifasının ardından yeni ilçe başkanı arayışı devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Akyazı'da partililerle toplantı ve temayül yoklaması yapan Koordinatör Milletvekili Mehmet Erdem'in yeni yönetim için çalışmaları devam ederken, ilçe başkanlığı için adı geçen isimler arasında da büyük bir yarış yaşanıyor. Edinilen bilgilere göre, AKP Akyazı İlçe Başkanlığı için özellikle üç isim ağır basıyor.
Bunlardan İl Genel Meclis Üyesi de olan Hüseyin Düzcan'ın ilçe başkanlığına sıcak bakıldığı ileri sürülüyor. Ancak Düzcan'ın meclis üyesi olması 'Aynı anda iki görevi birden yapamayacağı' gerekçesiyle ilçe başkanlığı yolunu kapatıyor. Diğer adaylardan Nail Kahveci ise ilçe başkanlığı için adı ağır basanlar arasında yer alıyor. Kahveci'yi Milletvekili Hasan Ali Çelik ile Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı'nın desteklediği ileri sürülüyor.
Düzcan ve Kahveci'nin yanı sıra son günlerde Mehmet Yaşa ismi de kulislerde güç kazanmaya başladı. Yaşa'nın Akyazı İlçe Başkanı olması yönünde yoğun kulis faaliyeti ve girişim başlatıldığı ve önümüzdeki günlerde bu girişimlerin sonuç vermesinin beklediği iddia ediliyor.

AKP Genel Başkan
Yardımcısı Gedikli geliyor

AKP Adapazarı İlçe Teşkilatı'nın Pazar günü yapılacak olan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli'nin de katılacağı öğrenildi.
Pazar günü saat 13.00'da yapılacak olan Danışma Meclisi Toplantısı'nda Genel Başkan Yardımcısı Gedikli'nin gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Fahrettin Ürkmez'in
yoğun mesaisi

AKP Adapazarı İlçe Teşkilatı'nda, Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) sorumlusu olarak görevlendirilen Fahrettin Örkmez'in yoğun çalışma temposu dikkat çekiyor.
Örkmez'in yeni görevinde çalışmalarına büyük hız verdiği gözlenirken, bu çalışma temposunun partililer tarafından da takdirle takip edildiği belirtiliyor.
Genel seçimlere bir buçuk yıl gibi bir süre olmasına rağmen büyük bir titizlikle çalışan Ürkmez'in, Adapazarı'nda AKP oylarını yükseltmek için yeni propaganda teknikleri üzerinde çalıştığı ve partisinin politikalarını seçmene anlatmak amacıyla SKM çalışanlarıyla sık sık toplantılar yaptığı belirtiliyor.

CHP'de muhalefet
'tek aday Büyükakten' dedi

CHP'de parti içi muhalefet Yüksel Büyükaten ile yola devam kararı aldı. İlçe kongrelerini büyük oranda tamamlayan CHP'de, hafta sonu Karasu ve Kocaali kongreleri yapılacak. Şimdiye kadar genelde tek adayla gidilen kongrelerde parti içi muhalefetin delege bazında önemli kazanımlar elde ettiği belirtilirken, 14 Mart'ta yapılacak il kongresinde de çok iddialı olduğu ileri sürülüyor.
Muhaliflerin Adapazarı ve Arifiye ilçeleri dışındaki tüm ilçelerde delege bazında üstünlük sağladığı, bu üstünlüğünü il kongresinde ortaya koyacağı belirtiliyor. Diğer yandan parti içi muhalefetin il kongresinde Büyükaten'in yanı sıra Şanlan Baylan'ı da aday olarak çıkartacağı yönündeki iddialar da sonuçsuz kaldı.
Muhalifler toplanarak il kongresine Büyükaten'in adaylığında gitme kararı aldı. Hafta sonu yapılacak Karasu ve Kocaali kongrelerinin ardından, ortaya çıkacak manzaraya göre durum tespiti yapacak olan muhaliflerin önümüzdeki hafta içinde Büyükakten'i il başkan adayı olarak resmen açıklayacakları öğrenildi.
Diğer yandan İl Başkanı Vahit Serbes kanadında da muhalefetin direncini kırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Parti içindeki başkanlık yarışını önde kapatmayı planlayan Serbes yönetimi, il kongresini yeniden almak için yoğun şekilde çalışıyor.


Halkın Sesi

SEDAŞ'a fatura
tepkisi büyüyor

Özelleştirildikten sonra da fatura da dahil birçok konuda vatandaşların eleştirilerine sebep olan SEDAŞ'a tepkiler dinmiyor. Gazetemizi arayan bir okurumuz, SEDAŞ'ın elektrik faturası ödemelerindeki bir iki günlük gecikmeye bile tolerans göstermeden kesinti yapma yoluna gitmesini eleştirdi. Okurumuz şunları anlattı: 'Elektrik faturası ödemelerinde son dönemde karşılaştığımız katı uygulama bizi mağdur ediyor. SEDAŞ, son ödeme tarihi bir iki gün geçmeden hemen elamanlarını gönderip, elektrikleri kesiyor. Elektrik gibi en hayati ihtiyaçlardan biri olan bu kamu hizmetindeki katı uygulamaya son verilmeli. Bir iki günlük gecikme nedeniyle elektriği kesilen aboneler, daha sonra talep edilen açma-kapama parası yüzünden de büyük bir sıkıntı yaşıyor. SEDAŞ'ın bu konuda daha dikkatli olması gerektiğine inanıyoruz.'

Günün Dedikodusu

14 Şubat'ta
şok ayrılık

Şehrimizin tanınmış ailelerinden birine mensup olan üniversite öğrencisi genç, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde büyük bir ayrılık şoku yaşamış. Söylenenlere göre, şehrimizin zengin ve ünlü bir ailesine mensup olan üniversite öğrencisi genç adam, Sevgililer Günü'nde uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşından ayrılmış. Ayrılığa ise büyük bir tartışma yol açmış. İddiaya göre, Sevgililer Günü öncesi yakışıklı gençten birlikte tatile çıkma sözü alan genç kız, bu söz tutulmayınca çileden çıkmış. Uzun yıllar birlikte olmalarına rağmen, son dönemde erkek arkadaşının ailesinin de baskısıyla kendisine soğuk davrandığını hisseden genç kız, 'Daha fazla uğraşamam' deyip, birlikteliğe makas vurmuş.
18 Şubat 2010 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI