15 Ekim 2018

Vahit Serbes'e herkes muhalefet oldu


Dün gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü kongresi yoğun bir katılım ile Ernaz Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Kongrede ise mevcut başkan Vahit Serbes ile muhalefetin aday gösterdiği Yüksel Büyükakten yarıştı.
Kongrede en dikkat çeken konu ise, partinin ağır toplarının Yüksel Büyükakten'i desteklemeleri oldu. Eski il başkanlarından Necdet Çakar ve Halit Çiftçi'nin dışında Fatma Kurtuluş, Reyhan Şahin, Şaban Koludra, Cafer Şen, Atilla Zeytinoğlu gibi isimlerin Büyükakten'i desteklediği gözlenirken, 'Böyle büyük bir muhalefete karşı Serbes kazanırsa, büyük bir iş becermiş olur' yorumları yapıldı.

Yüksek Büyükakten'ten
Turuncu renkte karanfilli vaatler

Kongreye gelen delegelere İl Başkan Adayı Yüksel Büyükakten ve yönetim kurulu adayları tarafından, Büyükakten'in oy pusulası rengi olan turuncu renkli kağıt ile vaatleri verildi.
Bu turuncu kağıtta 15 Mart 2010 (Bugün) tarihi itibariyle çalışmalara başlayacaklarını dile getiren Büyükakten, 1 Nisan'a kadar mevcut durum değerlendirmesi, web sayfasının güncellenmesi, üyeler arasındaki iletişim ağı oluşturulması ve her ilçenin 3 aylık çalışma programı hazırlanmasına destek olunması vaadi, 1 Nisan'dan Bir Temmuza kadar olan bölümde ise de olası erken seçime hazırlanmak ve CHP'nin iktidar olması için ilimizde rüzgar başlatmak vaadi oldu.
Yüksel Büyükakten kanadı bununla birlikte de delegeler ve misafirlere kırmızı ve beyaz karanfil dağıttı. Karanfilleri basın mensuplarına ise ilimizin renkli kişiliğe sahip Müzisyenler Derneği Başkanı Sefer Beyenal dağıttı.
Ancak, kongre sonucunda delege tercihini Serbes'ten yana kullanınca, Büyükakten'in turuncu vaadleri de yazıldıkları kağıtlarda kaldı.

Vahit Serbes'ten itiraf
'Yüksel hoca beni çok yordu'

Kongrede adayların konuşması sırasında Yüksel Büyükakten'den sonra kürsüye çıkan Vahit Serbes, yorgun haliyle dikkat çekti. Oğlu Serhat Serbes'in bir an bile yalnız bırakmadığı Vahit Serbes, konuşması sırasında da sık sık duraksayarak su içti.
Konuşmasını zor bitirdiği gözlenen Vahit Serbes daha sonra delegelerden özür dileyerek bir itirafta bulundu.
Serbes, 'Bugün hem nezle hem de gribim. Bu nedenle konuşmada zorluk çektim. Hepinizden özür diliyorum. Yüksel hoca beni çok yordu' derken partililer gülmekten de kendini alamadı.

Ümit Usal ile Yüksel Büyükakten
birbirleriyle tatlı tatlı atıştı

Kongrede partililer de bir konuşma yaptı. Konuşmalar sırasında eski il başkanlarından Ümit Usal'da söz aldı. Partinin ön seçimi benimseyen bir politika izlediğini dile getiren Usal, 'Yüksel Büyükakten'de Cafer Şen'de Kamil Özkan'da atama ile başkan ve başkan adayı olmuştur' diyerek Büyükakten'e taş attı.
Adayların konuşması sırasında ilk söz alan Yüksel Büyükakten'de sözlerin başında Ümit Usal'ın sözlerine cevap verdi. Büyükakten, 'Evet. Bende ve birkaç arkadaşımda atama ile geldi. Hatta Serdivan İlçe Başkanlığına beni, Vahit Serbes başkanım atadı. Ama bu ön seçim istemiyoruz anlamına gelmiyor ki bizde ön seçimi istiyoruz. Ümit başkanım şu anda bana gülüyor, sözlerimi anlıyor. Bir yanlışlık olmasın' diyerek cevap verdi.

Ankara Milletvekili Bingöl
Sakarya damadı çıktı

Ernaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen kongreye katılan CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl'ün, Sakarya damadı olduğu ortaya çıktı..
Vahit Serbes'in yönetiminde yer alan Mahmut Ağur'un kız kardeşiyle evli olan Tekin Bingöl için Mahmut Ağur, 'Hem partimiz için hem de ilimiz için önemli bir insan' diyerek eniştesini övdü.
Bu arada kongre öncesinde bir konuşma yapan Tekin Bingöl ise, konuşmasının yarısında sesi kısıldı. Sözlerini tamamladıktan sonra divan başkanlığı koltuğuna oturan Bingöl, 'Sesim kısıldı ve çirkin bir sesle size hitap ettiğim için özür dilerim. Ama kongreleri takip etmekten bazen yorgun düşüyoruz' diye konuştu.
15 Mart 2010 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI