19 Ağustos 2018

Arif Aruca, Hasan Kurtiç ile yaşadığı anıyı unutamıyor


Uzun yıllar siyasette yer alan ve Anavatan Partisi'nde İl Başkanlığı yapan Arif Aruca, gazetemizin köşe yazarı Hasan Kurtiç ile yaşadığı bir anısını hala unutamadığını söyledi.
Kent Konseyi Başkanlığı ile yineden karşımıza çıkan Arif Aruca, yıllar önce Kurtiç ile yaşadığı fotoğraf çektirme anısını sanki o günleri yaşayarak anlatıyor.
Aruca, 'Yıllar önce bir fotoğrafçıya girdik, fotoğraf çekiliyoruz. Sonra fotoğraflar çıkınca baktık, beğenmedik. Başka bir fotoğrafçıya gittik. Orada da çekildik ama yine beğenmedik. Sonra bir iki sokak ilerdeki fotoğrafçıya gittik ama sonuç yine aynı. Sonra Hasan Kurtiç'e döndüm dedim ki, 'Fotoğrafçı ne yapsın. Elindeki malzeme kötü' dedim. O zaman ikimizde gülmekten ölüyorduk' diyerek yaşadığı anısını dile getirdi.

3'ncü televizyon
hazırlığı

İlimizde Kanal 54 ve Sakarya Radyo Televizyonu (SRT) olmak üzere iki tane yerel televizyonun yanı sıra uydu yayını yapacağı söylenen üçüncü bir televizyonun da kurulacağı dilden dile konuşuluyor.
Daha önce Kent TV'nin sahibi olan işadamı Hilmi Kayın'ın sahibi olduğu iddia edilen üçüncü televizyonun adının ise sır gibi saklandığı ileri sürüldü.
Genel Yayın Müdürlüğünü Kanal 54'ün eski Genel Yayın Müdürü Salih Yalçıntaş'ın yapacağı öğrenilirken, televizyonun yerinin belli olduğu ve çalışmaların sürdüğü de gelen duyumlar arasında.

Türkiye Partisi
'Anket yapacak' iddiası

AKP'den ayrılan Abdüllatif Şener'in kurduğu Türkiye Partisi İl Teşkilatı, ilimizde teşkilatlanma çalışmalarının yanı sıra seçim çalışmalarını da sürdürüyor.
Bu kapsamda kurmayları ile hemen hemen her gün bir araya gelerek seçim stratejisi oluşturmaya çalışan İl Başkanı Aydın Zengin'in yöneticilere, 'Bir anket yapmalıyız' dediği öğrenildi.
Zengin'in, 'Türkiye'de artan bir ivmemiz var. Bu ivme ilimizde de görülüyor. Ancak bir anket yaptırarak hem kendimizin hem de rakiplerimizin durumlarını görmeliyiz' dediği ve bunun için de anket yapılması kararı verdiği ileri sürülüyor.
Yönetimin de bu teklife sıcak baktığı sızan haberler arasında yer alırken, yönetimi en çok düşündüren ise anket firmaların istediği yüksek rakamların olduğu da iddia ediliyor.

Mehmet Mangıroğlu'nun da
katıldığı toplantıda DP
olağanüstü kongre kararı aldı

Demokrat Parti'nin (DP) ilki şubat ayında İzmir'de, ikincisi geçen ay Aydın'da yapılan Marmara ve Ege Bölge İstişare Toplantısı, bu ay DP Çanakkale İl Teşkilatı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya DP Sakarya İl Başkanı Mehmet Mangıroğlu ile birlikte 20 il başkanı katıldı. Toplantının sonunda il başkanları tarafından olağanüstü kongre kararı alındı. DP il başkanları Genel Merkez'le hiçbir sorunlarının bulunmadığını belirterek, Genel Başkan Hüsamettin Cindoruk'un yanında olduklarını bildirdi. (fotolu)

Halkın sesi

Oyun parkları zarar görüyor

Şehir merkezinde bulunan çocuk ve oyun parkları ile ilgili bir şikayetini, gazetemizin elektronik posta adresine attığı ileti ile dile getiren bir okurumuz, vatandaşları biraz daha duyarlı olmaya davet etti. Okurumuz, özellikle akşamın ilerleyen saatlerinde bazı gençlerin ve alemcilerin, gözden uzak çocuk ve oyun parklarını mesken tuttuklarını ve zaman zaman alkolün etkisiyle, parklardaki oyun gereçlerine zarar verdiklerini ifade ederek, 'Bu kişiler unutmasınlar ki bu parklar, bizim vergilerimiz ile yapılıyor. Bu parklarda herkesin alın teri ve rızkı var. Bu nedenle bu kişileri duyarlı olmaya davet ediyorum' diyor.Günün Dedikodusu

Düğünde gördü aşık oldu

Dayısının oğlunun düğününe ailesiyle katılan genç öğretmen, düğünde kız tarafından olduğu söylenen güzel meslektaşına aşık olunca, takibe geçti. İddia edilenlere göre ilimizin şehir merkezinde önde gelen okullarının birinde öğretmen olan genç, aşık olduğu meslektaşının okulunu, düğündeki yakınları vasıtasıyla öğrendi. O geceyi, hoşuna giden meslektaşını takip ile geçiren gencin ertesi günü ilk işe okula çiçek göndermek oldu. Ertesi akşam, okulun önünde bekleyen yakışıklı öğretmen, aşık olduğu bayanı görünce kahve içmeye davet etmiş.

Aldığı cevabın olmusuz olmasına rağmen pes etmeyen genç öğretmen sonunda, güzel öğretmenin dikkatini inadı ile çekmiş. Öğrenilenlere göre ikilinin ilk kahve sohbetinden sonra aralarında elektriklenme her geçen gün daha da artmış.
12 Nisan 2010 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI