20 Ağustos 2018

Aydoğan Sezer CHP'de ne görev alacak


SHP'nin tüzüğü ve ismi değiştirilerek oluşturulan Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nden (EDP) referandumda evet kararı aldıkları için istifa eden grubun başındaki İl Başkanı Aydoğan Sezer, bu grup ile birlikte referandum çalışmalarında CHP saflarında yer almıştı.
İstifa açıklamasını yaptığı gün amaçlarının kesinlikle CHP yada başka bir partiye geçmek olmadığını söylemesine hatta Türkiye'de merkezde yer alan bir Sosyalist partinin bulunmadığını ifade eden Sezer, CHP'nin de sol bir parti olamayacağını savunmuştu. EDP'den istifa ettiği gün , 'bu hareketimiz başka bir partiye katılmak ve arayışlarda bulunmak için yapılmamıştır' diyen Sezer, buna rağmen kısa bir süre sonra CHP rozetini yakasına takıvermişti.
Referandum çalışmalarında CHP saflarında yer alan Aydoğan Sezer'in bundan sonra partide nasıl görevler alacağını zaman gösterecek. Referandum sonuçlarını CHP İl Başkanı Cem Hatunoğlu'nun yanı başında takip eden Sezer'in, Sol'a uygun bulmadığı CHP'de, Solcu kimliği ile hangi söylemler ve görevler içine gireceği de merak çekiyor.

MHP dumansız hava sahasına karşı mı?

19 Temmuz 2009 tarihinden bu yana uygulanan ve kamuoyunda dumansız hava sahası olarak bilinen 4207 sayılı yasa gereğince kamuya açık hiçbir kapalı alanda sigara içilmiyor.
Yasanın çıktığı günden bu yana tüm kuruluşlar, işletmeler ve STK'lar uygulamaya destek veriyor. Kapalı mekânda sigara içirten işletmeci ya da kamuya açık alan sorumlusuna 5 bin TL, sigara içenlere ise 62 TL ceza-i işlem gerektiren yasak, insanlara sigarayı bıraktırmayı ve sigaranın zehirli etkilerinden çevredekileri korumayı amaçlıyor.
Özellikle kış aylarında, kapalı mekandan açık havaya çıkılması zor olduğu için tek tük delinmelerin görmezden gelindiği yasaya özellikle siyasi partilerde riayet ediyor. Yasanın delinme özelliği gösterdiği partilerden en öne çıkanı ise MHP İl Teşkilatı.
Özellikle basın toplantılarının ardından partide kalan MHP'liler balkona çıkmak yerine çay salonunda sigaralarını tüttürmeyi tercih ediyor. Durumu gören basın mensupları da, 'Dumansız hava sahasına bile muhalefet eden tek parti MHP' demekten kendilerini alamıyor.


Rektörlük seçimlerinde kulisler hızlanıyor

Sakarya Üniversitesi'nde Ekim ayında yapılması planlanan rektörlük seçimleri öncesi bir isim daha adaylığını açıkladı. Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlilerinden Prof. Dr. Mehmet Sait Doğan geçtiğimiz gün resmen adaylığını açıkladı. Yerel bir gazetede Hayrullah Şanzumi müstearıyla köşe yazıları yazan Doğan, renkli kişiliği ile biliniyor.
Doğan'ın adaylığını açıklamasının ardından gözler yeniden rektörlük seçimlerine kilitlenirken adaylar çalışmalarını sürdürüyor.
Özellikle Recai Coşkun'un, Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin ziyaret ettiği forum sitelerinde, öğrenciler tarafından rektörlüğe yakıştırılan isimlerin başında olması dikkat çekiyor.

Daha önce adaylığını açıklayan; Prof. Dr. Sami Şener, Prof. Dr. Harun Taşkın, Prof. Dr. Hüseyin Murat Tütüncü, ve Prof. Dr. Ahmet Tutar çalışmalarını ve kulis faaliyetlerini sürdürüyor.
Adaylığını açıklayan son isim olan Prof. Dr. Mehmet Sait Doğan, 'Şarkı ve Türkü Enstitüsü, Atasözleri, Darbı Meseller, Hiciv, Mizah, Letaif Enstitüsü gibi ilginç projeleri ile dikkat çekmişti.


Halkın sesi

Karaman
hattından
şikayet var!

Gazetemizi arayarak şikayetini dile getiren bir okurumuz karaman dolmuş şoförlerinin tavırlarından ve davranışlarından şikayetçi olduğunu belirtti. Okuyucumuz Tarihi Uzun Çarşı'nın sonundan kalkan dolmuşların fazla yolcu alarak tıklım tıklım gittiğini dile getirirken, bazı şoförlerin çok kaba olduğunu ifade etti. Vatandaşa emir verir gibi konuşan şoförlerle bu yüzden zaman zaman tartıştıklarını dile getiren okurumuz, şoförlerin kendilerini azarladığını söyledi. Okurumuz sözlerini şöyle sürdürdü: 'AB'ye girmeye aday bir ülkeyiz ama maalesef bu tür yaklaşımlarla karşılaşıyoruz. Minibüsçü arkadaşlar ulaşım hizmeti verirken vatandaşı sanki bedava taşıyorlarmış gibi en ufak durumda azarlıyorlar. Araçlar balık istifi dolduruluyor. Buna da kimse ses çıkarmıyor. Minibüsçüler ulaşım hizmeti yapmaktan sıkıldıysalar bölgeye raylı sistem yapılmasını istiyoruz.'

Bölükbaşlar'da
tatlı heyecan

Geyve'nin sevilen isimlerinden biri olan Kızılay Geyve Şube Başkanı Basri Bölükbaş oğlunu evlendiriyor. Tatlı bir telaş yaşayan Bölükbaş Ailesi, cumartesi günü yapılacak düğün için hazırlıkları tamamladı. Basri Bölükbaş Geyve'de yapılacak düğüne tüm sevenlerini ve dostlarını davet ederken, bizde Bölükbaş Ailesinin bu mutluluğunu paylaşıyoruz.
17 Eylül 2010 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI