17 Temmuz 2019

Referandumu değerlendirme mesaileri başladı


Referandumun geride kalmasının ardından siyasi partiler çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyor. Partiler, sonuçların açıklanmasının ardından kısa süreli bir tatille birlikte yeniden iş başı yaptı.
Referandumda alınan sonuçları mahalle mahalle, köy köy değerlendiren partiler, buradan çıkan sonuçların analizini yapıyor. 2011'de yapılacak olan genel seçim öncesinde bölgelerin oy dağılımını masaya yatıran partiler, çalışmalarını bu tabloya göre şekillendirmeyi planlıyor. AKP'nin hayır oyunun yüksek olduğu köy ve mahallelere yönelik çalışmalar gerçekleştireceği, bu bölgelerdeki temsilcilerden bilgi alınacağını ifade ediliyor.
Ana muhalefet partisi CHP de genel seçimler öncesi referandumda AKP'ye güvenoyu olarak algılanan evet oylarının çıktığı bölgeleri analiz ediyor. Genel seçim öncesinde nasıl bir propaganda faaliyeti yürüteceği merak edilen CHP İl Örgütü'nün, referandum sonuçlarını iyi analiz etmek için yoğun mesai harcadığı konuşuluyor.

Milletvekilliği kulisleri hızlanacak

Genel seçimlerin 2011 baharında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu takvime göre yaklaşık 7-9 ayın kaldığı genel seçimler öncesi milletvekili kulisleri de hız kazanıyor.
Siyasi partilerin çeşitli kademelerinde görev alan, parti yöneticisi ya da meclis üyesi isimler milletvekilliği için nabız yokluyor. Sakarya siyaset camiasının yakından tanıdığı birçok isim, partileri ile şimdiden flört halinde.
Ulusal bir devlet kuruluşunda üst düzey görevde bulunan bir ismin AKP ile temas halinde olduğu ve milletvekilliği için nabız yokladığı ifade ediliyor. AKP cephesinde ise bu yıl 7 olarak belirlenen milletvekilliği aday sıralamasına kimlerin getirileceği merak ediliyor. Şaban Dişli ve Erol Aslan Cebeci'nin ulusal olarak aldıkları görevlerden dolayı, mevcut vekil listelerinde rotasyona gidilmesi planlanan illerden birinci sıralarda aday gösterilebilecekleri kulislerde ifade ediliyor. Sakarya'da ise kimlerin aday olarak göstereceği, kimlerin adaylıklarını koyacağı belirsizliğini koruyor.
MHP cephesinde ise Münir Kutluata'nın yanında Enver Toçoğlu'nun da aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Partinin Sakarya'da önde gelen isimlerinin adaylıklarda kulislerde geçerken, bu isimler sır gibi saklanıyor.
Genel seçim öncesi CHP ise tam bir kapalı kutu. Parti içinde ciddi bir yapılanmaya giden ve halka inmek adına Cem Hatunoğlu ile önemli adımlar atan CHP'de yalnızca Hatunoğlu'nun aday olmayacağı kesinlik kazanıyor. Kimlerin aday olacağı konusunun ise belirsizliğini koruduğu CHP'de sürpriz isimlerin aday olarak gösterilmesi de sıklıkla dile getiriliyor.


Bektaş'a tebrikler sürüyor

İl Sağlık Müdürü Hasan Bektaş 400 yataklı hastanenin yapımı hızla devam etmesinden dolayı mutluluğunu gizleyemiyor. Mahkeme süreci atlatıldıktan sonra bir an önce inşaata başlanan ve büyük bir kısmı bitirilen hastane için telefonları susmayan Bektaş sürekli tebrik mesajları alıyor.
Hastane inşaatının son fotoğraflarını ve maket görüntülerini bellek kartında saklayan Bektaş, hastane inşaatı ile ilgili sorularda inşaatında fotoğraflarını gösteriyor.


Halkın Sesi

Elektrikli
bisiklet
tehlikesi

Şehrimizin başlıca dinlenme mekanı haline gelen Kent Park'ta bisiklet sürücülerinin yol açtığı tehlike sıkıntı yaratıyor. Hafta sonu ailesiyle Kent Park'ın yolunu tutan bir okurumuz, bazı bisiklet sürücüleri nedeniyle zor anlar yaşadıklarını belirtti. Okurumuz şikayetini şu şekilde anlattı: 'Kent Park, şehrimizin önemli bir ihtiyacına cevap veren mekanların başında geliyor. Aileler özellikle hafta sonu çocuklarını da yanlarına alarak parkta güzel vakit geçiriyor. Ancak parka giren bisiklet sürücüleri tehlike yaratıyor. Elektrikli bisikletler de sessiz bir şekilde hız yaparak, küçük çocuklara çarpma tehlikesi yaratıyor. Bisiklet ve elektrikli bisiklet sürücüleri Kent Park ve diğer trafiğe kapalı alanlarda daha dikkatli olmalı. Olası kaza ve yaralanma tehlikesine karşı bu soruna hassasiyet gösterilmeli.'

Günün fıkrası

Nick'ine Kandım!

Temel sürekli chat yapıyor, Dursun a da öğretmiyormuş. Bir gün Temel
internetten bir kız ayarlamış ve Dursun a :Ben yengenle buluşmaya gideyrum...
demiş. Dursun da : Hiç görmedigin birini nasıl tanıyacaksun?
Yakama kırmızı karanfil takarum...
Neyse Temel buluşmaya gitmiş. Yarim saat sonra Dursun da Temel in gittiği
kafeye gitmiş, bir de ne görsün! Temel ve yanında 200 kiloluk bir kadın...
Temel i çağırmış.
- Temel olim pu midur yengemuz?
- He Dursun, nikune kandum nikune....
20 Eylül 2010 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI