26 Haziran 2019

Ferhat Göçer'den Firdevs Altındaş'a övgü dolu sözler


Okan Bayülgen'in konuğu olan Ferhat Göçer, oluşturduğu beste müzik marketiyle ilgili konuştu. Şu ana kadar kendisine gelen 7000 besteyi tek tek dinlediğini ve titiz bir çalışma sonucu 20 bestenin seçildiğini söyledi.
Her bir bestenin bir albümü taşıyacak nitelikte eserler olduğunu belirtirken; şehrimizin yetiştirdiği değerli müzisyen Firdevs Altındaş'a özellikle dikkat çekerek, övgü dolu sözler söyledi.
Okan Bayülgen'le sohbeti sırasında Ferhat Göçer, 2011 Eylül ayında çıkaracağı albümde, söz ve müziği Firdevs Altındaş'a ait olan şarkıyı seslendireceğini ve albümde seslendireceği bu eser için; 'ben böyle bir parça şimdiye kadar görmedim' dedi. Firdevs Altındaş'ı 'ciddi bir söz yazarı' ve 'farklı bir melodi uzmanı' gibi iddialı sözlerle tanımlayarak, şaşkınlığını ve Firdevs Altındaş'a olan hayranlığını gizleyemedi.
Sakarya'da birçok etkinlik ve mekânda söylemiş olduğu birbirinden güzel şarkılarıyla tanıdığımız Firdevs Altındaş'ın 5 baskı yapan bir yemek kitabı ve Türkiye'nin önemli müzisyenleriyle çalıştığı bir albümü var.
Foto: Ferhat
Foto: Firdevs

Kaymakam'la, Yağan'ın perde pazarlığı
Türk Kadınlar Birliği, siyasi partilerin kadın kolları ve sivil toplum örgütlerinin kadın temsilcileri tarafından Arifiye Milli Egemenlik İlköğretim Okuluna yaptırılan Atatürk büstünün açılışında Arifiye Kaymakam'ı Birol Kurubal ile kadınlar arasında yaşanan diyaloglar güldürdü.
Açılışa katılan Türk Kadınlar Birliği üyeleri ile siyasi partilerin kadın kolları temsilcileri Arifiye Kaymakam'ı Birol Kurubal'dan sınıflar için perde ve okul bahçesi için basketbol potası ile çevre düzenlemesi istedi. Bunun üzerine Birol Kurubal'da perdeleri Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Tevhide Yağan'ın yaptıracağını söyleyerek alkışlanmasını istedi.
Tevhide Yağan ise 'O nerden çıktı. Bizim bütçemiz yok. Kısıtlı imkanlarımız ile bunları yapıyoruz bu sizin göreviniz. Biz elimizden gelenleri yapıyoruz.' dedi.
Birol Kurubal ise 'Sınıfların perdeleri sizin, okula basketbol potası ve çevre düzenlemesini ben yapacağım. Başbakanımızda pazarlık yapıyor. Bizde yapalım.' dedi.
Kurubal daha sonra ise yanındaki Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Gümüş'e dönerek 'Bu konuları Belediye Başkanına iletin. Bir an önce yapılsın.' talimatı verdi.

10 Kasım'da hayat 2 dakika durdu
Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 72, yılında Kent Meydanı'nda düzenlenen anma töreninde diğer yıllara nazaran güvenlik önlemleri had safhada idi.
Kent Meydanı'nı gören binaların çatılarında keskin nişancılar yerlerini alırken kent meydanında da güvenlik görevlilerinin fazlalığı dikkat çekti.
Ayrıca saatler Atatürk'ün yaşamını yitirdiği 09.05'i gösterdiğinde tüm yurtta olduğu gibi Sakarya'da hayat 2 dakikalığına durdu.
Diğer törenlerde İstiklal Marşı okunurken vatandaşların normal işlerine devam etmesine rağmen dün Kent Meydanı'nda sirenlerin çalması ve İstiklal Marşı okunması sırasında vatandaşlar hatta yoldan geçen araçlar bile durdu.
Araçların içerisindeki vatandaşlar araçlardan indi ve saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı'nın okunuşuna iştirak etti.

Özer, Atatürk'ün fikirlerinin halen yaşadığını belirtirken; onun mirası olan cumhuriyeti korumanın her Türk vatandaşının görevi olduğunu vurguladı. Meclis çalışmalara 10 Kasım anma törenlerinin ardından başladı.


Nerede Görüldüler

Osman İbrahimbaş: Adnan Menderes Caddesi üzerinde omzu ile kulağına oturttuğu telefon ile heyecanlı bir konuşma içerisinde trafikte ilerlerken.

Cem Hatunoğlu: Adapazarı Halk Eğitim Merkezi önünden yürürken dahi Blackberry'si ile gazetelere göz atarken.

Yusuf Alemdar: Beraberinde Büyükşehir Özel Kalem Müdürü Orhan Bayraktar, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve AKP'li isimlerle Serdivan AVM'yi gezerken.

Mustafa Büyük: İl Genel Meclisi toplantısı öncesinde Fethi Sarıoğlu ile makam odasında ayak üstü konuşup meclisten ayrılırken.

Mehmet Mangıroğlu: Elinde dava dosyaları ile adliye koridorlarında zorlu davalarını düşünerek yürürken

Ali İhsan Yavuz: Çark Caddesinde ki cep telefonu mağazalarının birinde cep telefonlarını inceleyip özellikleri hakkında fikir alırken.Halkın Sesi

Sesimizi
duyan
olmuyor!

Şehir içi trafiğinde sürücülerin yayalara karşı olan tutumunu defalarca bu köşeden okurlarımızın şikayeti olarak dile getirmemize rağmen hala bir uygulama yapılmaması şaşkınlık yaratıyor. Özellikle şehir merkezinde bulunan yaya geçitlerinde vatandaşlar sıklıkla kaza tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Sürücülerin trafik kurallarına riayet etmemesi nedeni ile sıkıntı yaşayan okurlarımız, yaşanan bu durumun başıboşluktan kaynaklandığını ifade ediyorlar. Trafik ekiplerinin şehirde bu kültürün oluşması için uygulama yapmasının şart olduğu görüşü öne çıkarken bunca şikayete rağmen durumun görmezden gelinmesi tepki topluyor.

Günün Fıkrası

Mutlu etmek mi?

Yaşlı kadın komşusuna kocasını çekiştirmeye başladı:
- Artık ona tahammül edemiyorum. Beni deli ediyor.
Yaşlı kadının haline gören komşu ise öneride bulundu:
- O zaman neden ondan ayrılmıyorsun?
Yaşlı kadın şaşırarak komşuna doğru baktı ve:
- Delirdin sanırım, yirmi yıldan sonra onu mutlu edemem!
11 Kasım 2010 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI