22 Ağustos 2018

Recep Turgay Sakarya'ya neden döndü?


Uzun yıllar Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Ankara'da iki önemli hastanede görev yapan Recep Turgay, dün Sakarya'ya dönerek eski görevine başladı.
Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden sonra yaklaşık 1 yıldır da Ankara Numune Hastanesi'nde Müdür olarak çalışan Recep Turgay, bu süreçte Ankara'da önemli bir çevre edindi.
Dışkapı'dan sonra protokol hastanesi olan Ankara Numune Hastanesi'ndeki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Turgay'ın Sakarya'ya gelişi AKP çevrelerinde farklı yorumlara neden oldu.
Anlatılanlara göre Recep Turgay, AKP'den milletvekili adaylığı konusunda yeşil ışık aldı ve Sakarya'ya geldi. Turgay bu konuda konuşmaktan kaçınıyor.
Ancak Turgay'ın yakın çevresi ve AKP'de seçim kulislerini iyi takip eden çevreler Turgay'ın aday adayı olacağına kesin gözüyle bakıyor.

Kaymakam Akın Yılmaz'ın renkli üslubu
Programlarda yaptığı renkli konuşmaları ile bilinen Adapazarı Kaymakamı Akın Yılmaz, dün AFA'da İsmet İnönü İlköğretim Okulu'nun Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası etkinliğinde yaptığı konuşma ile dikkat çekti.
Kürsüye çıkar çıkmaz izleyiciler arasından bir bayanı kaldırarak adını soran Yılmaz, salonda bir anda meraklı bakışların oluşmasına neden oldu. Programda gösteri yapacak miniklerden birinin velisi olan kadın Kaymakam'a 'Şenay' cevabını verince Yılmaz, 'Siz hiç Şenay marka bir cep telefonu gördünüz mü?' diyerek salondan başka birine işaret ederek onun ismini sordu.
Bu kez farklı bir isimle, başka bir sektör üzerinden markalama teorisi yürüten Yılmaz sözün sonunda, 'Türk isimli markalar bize ne kadar farklı ve yabancı geliyor. Oysa bunları başaracak güçteyiz. Yeter ki bu çocuklarımızı buna hazırlayalım' diyerek tiyatral performansını ortaya koydu.
Yılmaz'ın bu sözleri salondan büyük alkış alırken, kendisini ilk kez izleyen katılımcılar Adapazarı Kaymakamı'nın renkli kişiliğini de artık öğrenmiş oldu.

CHP kurultaya paralı otobüs kaldırıyor
Cumhuriyet Halk Partisi yarın saat 10.00'da Ankara'da büyük kurultayını gerçekleştirecek. Parti Meclisi seçiminin yapılacağı kongreye kurultay delegelerinin yanı sıra çok sayıda partilinin de katılması bekleniyor.
CHP Sakarya İl Örgütü mensuplarının kurultaya katılması için otobüs kaldıracak olan İl Yönetimi üyelerine gönderdiği mesajla 25 TL'lik otobüs ücreti alınacağını duyurdu.
Gelmek isteyen partililer dün gün boyu İl Binası'na isimlerini kaydettirirken, kurultay delegelerinin bugünden Ankara'ya gitmesi bekleniyor.

Taraklı'ya Şener Şen turizmi
TTNET'in reklâm çekimleri dolayısıyla Taraklı'da bulunan Türk Sineması'nın yaşayan efsanesi Şener Şen'i görmek için Taraklı'ya giden vatandaşlar adeta bir Şener Şen turizmi başlattı.
İlimizde de birçok hayranı olan Şen'i görebilmek ve belki bir kare fotoğraf çektirmek için Taraklı yani namıdiğer Mümkünlü'nün yolunu tutan Sakaryalılar, günü birlik bir turizm potansiyeli oluşturdular.
Taraklı'dan gelen haberlere göre özellikle Sakarya'da amatör olarak tiyatro yapan birçok genç, Şener Şen gibi bir ustayı görebilmek için Taraklı'ya akın ediyormuş. Şen ile görüşmek ve belki kamera önünde küçük bir rol kaparım diyerek Taraklı'nın yolunu tutan gençler ilçede ciddi bir hareket oluşturmuş.

HAS Parti tabelasını astı
Geçtiğimiz haftalarda Sakarya İl Yönetimi'ni oluşturan Halkın Sesi Partisi Kent Meydanı karşısında, daha önce Türkiye Değişim Hareketi'ne hizmet veren daireyi İl Binası olarak kiraladı.
Teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren partinin İl Binası ile birlikte bu çalışmaların hızlanması bekleniyor. Önceki gün Has Parti tabelasının asıldığı İl Binası'nda şimdilerde dekorasyon telaşı başlamış.
Partilerine daha rahat hizmet verebilmek için güzel bir İl Binası oluşturmak isteyen Has Partililer yoğun bir tempo ile çalışmalarına devam ediyormuş.


Halkın Sesi

Donatım'da
keşmekeş

Donatım mevkiinde yapılan kavşak düzenlemesinin ardından bölgede trafik keşmekeşi yaşandığı bildirildi. Gazetemizi arayan bir okurumuz, Donatım Kavşağı'na yerleştirilen ışıklar nedeniyle bölgede trafik sıkışıklığının had safhaya ulaştığını ifade etti. Trafik sıkışıklığı nedeniyle özellikle ambulansların yolda mahsur kaldığını belirten okurumuz, kavşakta mutlaka yeniden düzenleme yapılması gerektiğini kaydetti. Okurumuz şunları ifade etti: 'Donatım Kavşağı'nda özellikle akşam üzeri yoğun trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Kavşağa yeni yerleştirilen ışıklara rağmen sorun bir türlü çözülemedi. Hatta ışıklarla birlikte trafik daha da sıkışır hale geldi. Bölgedeki sorun nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşuyor. Sıkışan trafikte ambulanslara bile yol verilemiyor. Bu sorunun acilen çözülmesi gerekiyor. Donatım'daki bu düzenleme yeniden gözden geçirilmeli.'

Günün Fıkrası

Tatbikat

Temel ile Dursun bir gün paraşüt tatbikatına katılmışlar. Kendilerini boşluğa
salıvermişler. Temel'in paraşütü açılmış ancak Dursun'un ki açılmamış.
Dursun ,Temel'e :
- Ula Temel bu meret açılmayi da!
Temel :
- Ula Tursun yardimci paraşüti aç uşağum!
Dursun yardımcı paraşütü açamamış.
- Ula Temel bu merette açilmayi.
Temel :
- Boş ver usşağum nasil olsa tatbikattayiz...
17 Aralık 2010 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI