21 Mayıs 2019

Engin Yıldırım'ın eşi Genel Sekreter yardımcısı


Sakarya Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas kadrosunu oluşturmaya devam ediyor.
Bu anlamda geçtiğimiz hafta SAÜ'de ilginç bir atama gerçekleşti.
Önceleri rektörlük için adı geçen ancak Anayasa Mahkemesi üyeliğine atanmasıyla Elmas'ın Rektörlük yolu açılan Engin Yıldırım'ın eşi Reyhan Yıldırım Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı.
Prof. Dr. İsmail Çallı ve Prof. Dr. Mehmet Durman döneminde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Halil İbrahim Kaya'nın yerine Engin Yıldırım'ın Satın Alma Şube Müdürü olarak görev yapan Reyhan Yıldırım Cuma günü görevine başladı.

Zeki Toçoğlu BELPAŞ'ı masaya yatırdı

Büyükşehir Belediyesi'nin yan kuruluşu olan BELPAŞ, Başkan Zeki Toçoğlu tarafından yakın takibe alındı.
Toçoğlu yaklaşık 1 aydır BELPAŞ yöneticileriyle sürekli toplantılar yapıyor.
Toçoğlu'nun BELPAŞ'la ilgili bu seri toplantıların ardından bir yol haritası çizmesi bekleniyor.
Yakın çevresi Toçoğlu'nun bazı işletmeleri kiraya vererek BELPAŞ'ı küçültmeyi planladığını belirtiyorlar.

Vali Büyük kimlerle akşam yemeği yedi?

Göreve geldiği günden bu yana halkın içinde görünmeye büyük önem veren Vali Mustafa Büyük geçtiğimiz hafta bir akşam yemeğinde Tuna Tan'da görüldü.
Yemek Yenicami çevresinde bir grup esnaf ve işadamının altın günü nedeniyle düzenlenmişti.
Güne katılan esnaftan biri Vali Büyük'ü yemeğe davet etmiş, Büyük de bu daveti kırmamıştı.
Yemeğe katılanlarla samimi bir şekilde sohbet eden Vali Büyük, bürokratların yeri geldiğinde halkla da iç içe olabildiğini göstermiş oldu.

CHP Sakarya delegeleri kimi destekledi?

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 12 kurultay delegesi, partinin Cumartesi günü gerçekleştirilen Kurultay'ında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hazırlanan listeye tam destek verdi.
Bilim Kurulu'ndan Parti Meclisi üyeliği için yapılan seçimde ise Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Kurtaş desteklendi.
Kurtaş Parti Meclis üyesi seçilirken Sakaryalı kurultay delegelerinin desteğine de teşekkür etti.

İbrahimbaş, kamuoyu yoklaması yapıyor

Numan Kurtulmuş başkanlığında kurulan ve 28 gün gibi bir süre içinde il teşkilatlarının yapılanmasını tamamlayarak, büyük kongresini gerçekleştiren Halkın Sesi Partisi il başkanı avukat Osman İbrahimbaş, son günlerde partisi ile ilgili kamuoyu yoklamalarına başladı.
Katıldığı her ortamda, karşılaştığı her dostuna, HAS Partiye bakışını soran il başkanı Osman İbrahimbaş, aldığı cevapları ve beklentileri tek tek not alıyor.
Topladığı bu bilgi notlarını parti üyeleri ile paylaşan İbrahimbaş, il teşkilatı olarak izleyecekleri çalışma programını da bu görüşler üzerine hazırlıyor.

Halkın Sesi

Çevre'den çöp şikayeti

Ayçiçeği Vadisi'nde oturan Y. I isimli okurumuz sitedeki Orman Bölge ve Çevre ve Orman Müdürlükleri'ne ait lojmanlarda oturanların çöp konusundaki duyarsızlığına tepki gösterdi. Okurumuz gönderdiği e-mailde şu görüşlere yer verdi: Çöp konusunda en çok duyarlı olması gereken lojman sakinleri ne yazık ki çöplerini gelişigüzel attıkları için neredeyse tüm Ayçiçeği Vadisi bir çöplüğe dönüşmüş durumda. Çöp günleri dışında dışarıya bakılan çöpler köpekler tarafından karıştırılınca ortaya çıkan görüntü Site'yi yaşanmaz kılıyor. Bir yetkilinin kendilerini uyarmalarını bekliyorum.

Günün Dedikodusu

Sarışın sekreterle denetim

Bugünlerde Sakarya bürokrasisi onu konuşuyor. Bulunduğu göreve yükseklerden sağlanan bir torpille geldi. Koltuğa oturur oturmaz daha önceleri sık sık eleştirdiği iktidar partisinin en büyük savunucusu oldu. Ama eski alışkanlıklarını da bir türlü bırakmadı. Görevinin gereği sık sık denetimlere çıkmak zorunda olan bu önemli bürokrat bugünlerde denetim görevlerinde sarışın sekreteri yanından ayırmıyor. Tutanakları sarışın ve de sekreterinin özellikle yazmasını isteyen bu önemli bürokrat en çok da eşinin sekretere olan ilgisini öğrenmesinden korkuyor.
...
20 Aralık 2010 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI