19 Ağustos 2018

AKP'de kulisler hızlandı


Adalet ve Kalkınma Partisi'nde milletvekili aday adayı olan isimler çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyorlar.
Temayül yoklaması, mülakat ve kamuoyu yoklamalarının ardından aday adayı sayısının düşürüleceği kritik günlerde genel merkezin kapısını sıklıkla aşındıran AKP'liler adeta liste savaşı veriyor.
AKP Genel Merkezi'nde yöneticiler ile görüşen aday adayları, listelerin belirlenmesinden önce son kozlarını oynuyor.
AKP'de 50 kişilik aday adayı listesinin bu hafta içerisinde en fazla 20 kişiye düşürüleceği tahmin ediliyor.
Elenen isimler arasında yer almak istemeyen aday adayları özellikle reklam çalışmalarına ağırlık vererek isimlerinin bilinirliliğini arttırma niyetinde.

CHP'de aday adaylığı açıklamaları bugünde devam edecek
Cumhuriyet Halk Partisi'nde 12 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler parti binasında gerçekleştirdikleri basın açıklamalarına bugünde devam edecek.
Dün Adem Kamışoğlu ve Raşit Dünya'nın dün gerçekleştirdiği açıklamaların ardından bugünde 4 isim parti binasında basın mensuplarının karşısına çıkacak.
CHP İl Binası'nda gerçekleştirilecek olan açıklamalarda Ümit Usal, Melek Gürevin,, Gürkan Canol ve Ayça Taşkent niçin aday olduklarını kamuoyuna duyuracaklar.
CHP'den yapılan duyuruda açıklamaların saat 13.00'da başlayacağı ifade edildi.

Raşit Dünya'ya yoğun ilgi
CHP'de dün bir basın açıklaması düzenleyerek milletvekili aday adaylığını kamuoyuna duyuran Raşit Dünya'nın toplantısı bir hayli kalabalık oldu.
Yoğun katılımın yaşandığı toplantıda Dünya'nın sevenleri kendisini yalnız bırakmazken, CHP'nin toplantı salonu tüm katılımcıları almadı.
Dünya'ya destek olmak amacı ile partiye gelen birçok isim, toplantı salonuna giremeden açıklamayı dışarıdan takip etti.
Demokrat Parti Genel İdare Kurulu üyesi Ali Dünya'nın kardeşi olan iş adamı Raşit Dünya, toplantı sonunda katılan herkese teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.
Başka partilere mensup olmalarına rağmen açıklamada Dünya'ya destek vermek için CHP'ye gelen isimlerde dikkatlerden kaçmadı.

Erol Aslan Cebeci, Abdullah Gül ile yurt dışı gezisinde
Görev yaptığı 9 yıl boyunca Sakarya'ya çok fazla gelmediği için sıklıkla eleştirilen AKP Milletvekili Erol Aslan Cebeci yine bir yurt dışı gezisindeydi.
Partide aldığı görevi gereği sıklıkla Türkiye Cumhuriyeti adına yurt dışında temaslarda bulunan Cebeci'nin özellikle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile arasının son derece iyi olduğu kulislerde sıklıkla dile getiriliyordu.
Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Gana ve Gabon'a yaptığı ziyaretlerde yer alan Cebeci'nin, burada ki önemli görüşmelerde etkin rol aldığı ifade ediliyor.
Birçoklarına göre sırf bu resim bile Cebeci'nin 12 Haziran seçimlerinde yeniden listeye girme ihtimalinin ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne serdiğini söylüyor.
Sakarya'ya çok fazla gelmediğinden dolayı kendisine yapılan eleştirilere katılmayan Cebeci'nin, AKP'nin yurt dışı temaslarında önemli bir isim olması ve Cumhurbaşkanı Gül ile yakın çalışma içerisinde bulunmasından dolayı liste şansının yüksek olduğu AKP kulislerinde dile getiriliyor. (Foto1)


Dörtlü seçim ittifakı Arapsaçına döndü!

Türkiye Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Büyük Birlik Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinden henüz resmi bir sonucun çıkmaması ittifak ile ilgili farklı söylentileri de gündeme getirdi.
Saadet Partisi İl Başkanı İsmet Aksoy'un MHP ile yapıldığını söylediği ittifak görüşmeleri ile ilgili olarak MHP İl Başkanı Orhan Ünver, kesin bir tavır ortaya koydu. Ünver, 'Bu söylentiler AKP tarafından kasıtlı çıkartılıyor. MHP tek başına seçime girecektir. Seçim beyannamesinde de belirtildiği gibi MHP'nin hedefi tek başına iktidardır' dedi.
TP-SP-DP-BBP arasında devam eden görüşmeler ile ilgili olarak ise BBP'nin diğer üç partinin durumuna göre bir tavır belirleyeceği öğrenilirken farklı kesimlerce BBP'nin bu ittifaktan uzaklaştığı da dile getiriliyor.
DP'nin 'çatı parti' olma ısrarı ittifakın önündeki en büyük engel gibi gözükse de DP Genel Başkanı Namık Kemal Sarızeybek'in partinin yetkili organları ile yapacağı görüşmenin neticesinde, yakın zaman içinde net bir görüş bildireceği belirtiliyor.
İttifak görüşmelerinde SP ile TP arasında hiçbir pürüz kalmadığı biliniyor. Seçim startının verildiği günden beri bütün mesaisini ittifak için harcayan TP Genel Başkanı Abdüllatif Şener'in 1 hafta içinde çıkabilecek olumsuz bir sonuç neticesinde B planının hazır olduğunu partililere ilettiği ifade edildi.
TP İl Başkanı Aydın Zengin, 'TP bu ittifak görüşmelerinde duruşunu hiç bozmayan, başından beri istikrarını koruyan partidir. Bu ittifak ülke için olmazsa olmazdır. Ancak olumsuz bir netice ile karşılaşırsak çok çeşitli alternatifler var. Ancak bunları şu anda açıklamam uygun değil.' biçiminde konuştu.

DSP, genel merkeze dosyayı teslim etti
DSP'de milletvekili aday adaylığı için resmi başvuru süresi dün sona erdi. DSP Parti Meclis üyesi Necati Eker, Sakarya'dan milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan partililerin listesini önceki gün genel merkeze iletti.
Eker, milletvekili sıralamasının merkez yoklama ile belirleneceğini bildirdi. DSP'den milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan isimler şöyle: Necati Eker, Tanju Peker, A.Sait Çatar, İsmail Kaya, Nurhayat Özdemir, Volkan Başak, Gülten Sert, Nahit Gök, Jale Tapşın, Önder Yıldırım.
30 Mart 2011 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI