CHP, AKP'nin yanına çelenk bırakmak istemeyince20 Mayıs 2011, Cuma

Dün Kent Meydanında bulunan Atatürk Anıtına 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde çelenk bırakma töreni düzenlendi.
İl Protokolünün yoğun katılım gösterdiği tören sırasında yaşanan ilginç bir olay ise hayli dikkat çekti.
Protokol sırasında göre bırakılan ve Valiliğin koyduğu çelenk ile açılışı yapılan törende sıra siyasi partilere geldiğinde CHP İl Başkanı Yaşar Erdem, ilginç bir uygulamaya gitti.
Siyasi partilerin çelenk bırakma sırasında 1. olan AKP'nin ardından ana muhalafet partisi olarak 2. sırada çelenk bırakan CHP'liler, çelenklerini AKP'nin yanına koymak istemedi.
Belli bir sıralamaya göre giden ve anıtın etrafını saracak bir şekilde bırakılmaya devam eden çelenklerde sıra CHP'ye geldiğinde İl Başkanı Erdem, çelenk taşıyan partili gençlere sıralamayı bozmalarını işaret ederek çelengi uzak bir köşeye götürdü.
Bu sırada basın mensuplarının kendisine 'Çelenginiz AKP'nin yanında olmasın diye mi sırayı bozdunuz?' diye sormaları üzerine gülümseyen Erdem ilginç bir cevap verdi.
Basın mensuplarının sorusunu 'Gereği yok. Burası daha iyi' şeklinde cevaplayan Erdem'in tavrı töreni takip eden CHP'liler tarafından da destek gördü.

19 Mayıs Kutlamalarından notlar

*19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Sakarya'da coşku içinde kutlanırken, protokolün diğer resmi bayramlara göre bu kutlamalara daha çok ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.
*Sakaryaspor'un Antalya'da oynayacağı Play-Off maçlarında takımımızın yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kutlama programına katılamadı.
*Stadyumda gerçekleştirilen kutlama törenlerini hiçbir siyasi parti il başkanının takip etmemesi dikkat çekti.
*Atatürk Anıtının önünde düzenlenen çelenk bırakma töreninde ise siyasi partilerden AKP, CHP, MHP, DSP ve DP çelenk bırakırken diğer partiler törende yer almadı.
*Diğer yıllara göre daha coşkulu geçen kutlama programında öğrencilerin hazırladığı gösteriler büyük beni topladı.
*Özellikle kutlamaların finalinde gerçekleştirilen bayrak kulesi gösteri vatandaşlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.
*Kutlama törenlerinin ardından Beden Eğitimi Öğretmeni Sadullah Kirazaldı'nın jübilesi amacıyla bir gösteri maçı yapıldı. Öğretmenlerin sahada ter döktüğü maçı İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı'da takip etti.

Numan Kurtulmuş'un miting tarihinde değişiklik yapıldı

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un daha önce 28 Mayıs Cumartesi günü yapılacağı açıklanan Sakarya mitinginin tarihi değiştirildi.
HAS Parti Genel Merkezi'nin bazı illeri de programa dahil etmesi sebebiyle Kurtulmuş'un mitingi 1 hafta ileriye ertelendi.
Kurtulmuş'un 4 Haziran Cumartesi günü Kent Meydanı'nda Sakaryalılara hitap edeceği bildirildi.
Partililerin değişiklik ile ilgili olarak yetkili kurumlara bilgi verildiği öğrenilirken resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi.
Kurtulmuş'un Sakarya mitinginin detayları henüz netlik kazanmasa da mitingin 18.00'da başlayacağı öğrenildi.
HAS Parti Lideri Numan Kurtulmuş'tan bir gün sonra da Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Sakarya'da bir miting yapacak.

MHP'li kadınlar durmuyor
Seçim çalışmaları kapsamında aktif bir görüntü ortaya koyan MHP Kadın Kolları, faaliyetlerine devam ediyor.
Mahalleleri gezen MHP'li kadınlar evleri tek tek dolaşarak vatandaşlara çiçek ikram ediyor ve 12 Haziran seçimleri için destek talep ediyor.
Son olarak Ozanlar ve Sakarya mahallelerinde ziyaretlerde bulunan MHP'liler parti politikalarının ve vaatlerinin yer aldığı broşürlerden de dağıtıyor.
MHP Kadın Kolları'nın yarın vatandaşlara yönelik geniş katılımlı, yemekli bir toplantı yapacağı öğrenildi.

MHP'liler Çokluk'a destek için toplantı hazırlığında
MHP İl Başkanı Orhan Ünver, Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Suat Çokluk'a destek amacıyla geniş katılımlı bir toplantı yapmaya hazırlanıyor.
Çokluk'un bu süreçte yalnız bırakılmasının söz konusu olmadığını söyleyen Ünver, 'her şeyi takip ediyoruz. Her gelişmeden bilgimiz var. MHP olarak bir basın toplantısı düzenleyeceğiz' dedi.
Başkan Süleyman Dişli ve AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu'nun konuyla ilgili açıklama yapmaması halinde MHP'lilerin sert bir basın açıklaması yapacağı bilgisi iletildi.
Toplantıda MHP'li yöneticilerin yanı sıra belediye meclis üyelerinin de hazır bulunacağı belirtildi.
Öte yandan sık sık seçim koordinasyon merkezine uğrayan ve basın mensuplarına esprili cevaplar veren Ünver'in moralli görüntüsü dikkat çekti.

Nerede Görüldüler:

Süleyman Gündüz: Kabataş Vapur İskelesinde elinde ki fotoğraf makinesi ile manzara resmi çekmek için uğraş verirken.
Zeki Toçoğlu: Sakaryaspor'un Antalya'da kamp yaptığı oteli ziyaret edip futbolculara moral verirken.
Necati Eker: Seçim çalışmaları kapsamında esnafları ziyaret edip onların sorunlarını dinlerken.
Suat Çokluk: Çark Caddesi Dar Sokakta hararetli bir şekilde telefonla konuşup hızla ilerlerken.
Mahmut Yılmaz: Atatürk Bulvarı AKM önünde ağır adımlarla ilerleyip, yanında bulunan arkadaşı ile bir şeyler konuşurken.
Cavit Öztürk: Erenler Belediyesinin yeni binasının bahçesinde yapılan çalışmaları inceleyip bazı talimatlar verirken.

Bu haber toplam 1818 defa okundu.