19 Eylül 2018

Ferizli'de kırmızı plaka sayısı ikiye çıktı


Ferizli'de kırmızı plaka sayısı ikiye çıktı

TBMM'de yapılan komisyon üyeliklerinin belirlenmesinin ardından, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanlığına seçilen, Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ile aslen Ferizlili olup, TBMM'de özel kırmızı plakalı makam aracına sahip olan bürokrat sayısı ikiye çıktı.
Bilindiği gibi Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen de aslen Ferizlili. Her iki ismin de Ankara'da hatırı sayılır mevkilerde olması, Ferizli ve yöre halkını sevindirdi.

Erenler AKP'de Naci Mercan sahneye çıkıyor
AKP'de önümüzdeki aylarda yapılacak olan ilçe kongreleri öncesi, hareketlilik başladı ve adaylar teker teker ortaya çıkmaya başladı.
Hareketliliğin en yoğun olacağı ilçelerin başında Erenler geliyor. İlçe başkanlığı için adı geçen Naci Mercan da siyasi çalışmaya hızlı başladı.
Erenler'in sevilen isimlerinden olan Mercan mahalle başkanlarından ve ilçe yöneticilerinden aldığı destekle çalışmalarını sürdürüyor.
AKP'nin kuruluşundan beri aldığı görevleri başarıyla yerine getiren Mercan'ın geçtiğimiz günlerde AKP'nin eski Bekirpaşa Belde Başkanı Nizamettin Pir ile buluştuğu ve tam desteğini aldığı söyleniyor.
Erenler Merkez'deki potansiyelinin yanı sıra Bekirpaşa ve Çaybaşı'nda da yaptığı görüşmelerden mutlu ayrılan Mercan'ın önümüzdeki günlerde kendisine destek veren partililerle birlikte gövde gösterisi şeklinde bir açıklamayla ilçe başkanlığına soyunacağı öğrenildi.
Naci Mercan'a mevcut ilçe yöneticilerinin büyük bir bölümü ile partinin kurucuları da tam destek veriyor.
Mercan'ın yola çıkmasıyla Erenler'de siyaset yeniden hareketlenmeye başladı. Mercan'ın işinin zor olduğunu baştan söylememiz gerekiyor.
Çünkü mevcut ilçe başkanı Osman Hira'nın hemşehricilik üzerine inşa ettiği başarısız politikaların ardından partide oluşan küskünlerin sayısı her geçen gün artıyor. Mercan'ın adaylığının genel seçimlerin ardından adeta tatile çıkan siyaseti yeniden canlandıracağa benziyor.

HAS Parti'de sessizlik

12 Haziran seçimlerinde ilk sınavını veren HAS Parti'de gözler Genel Başkan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un alacağı kararlara çevrildi.
Yapılanma süreci içinde bir takım değişikliklerin olmasının beklendiği HAS Parti'de bu değişikliklerin Sakarya'ya nasıl yansıyacağı ise merak ediliyor.
Kurtulmuş'un genel merkezde yeni bir yapılanma oluşturacağı, ardından illerdeki kongrelerin yapılacağı bildirildi.
Milletvekili adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa eden Osman İbrahimbaş'ın tekrar ilk kongrede tekrar il başkanı olması bekleniyor.
Partide yaşanan bu sürecin yanı sıra, seçim sonrası net bir açıklama olmaması ise soru işaretlerini de beraberinde getirdi.
Sessizliğin hâkim olduğu HAS Parti'de il başkanlığı için İbrahimbaş'a rakip çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.


Nalbantoğlu bir hayli sevinçli

Sakarya Barosu Başkanı Nihat Nalbantoğlu, son günlerde bir hayli sevinçli. Sakarya Bölge Adliye Mahkemelerinin ilimizde kurulması ile alınan karara sevinen Nalbantoğlu, Bölge Adliye binasının kurulması için büyük destek veriyor.
İlimizi ve yapısını yakından bilen Nalbantoğlu, bu gelişimin ilimize son derece faydalı olacağını düşündüğünden, elinden gelen hassasiyeti gösteriyor.
16 Temmuz 2011 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI