23 Eylül 2018

Toçoğlu


Bilindiği gibi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar arasındaki kooperatif düellosu mahkemeye taşınmıştı.
Gürpınar'ın açtığı 10 bin TL'lik tazminat davasının dünkü duruşmasında karar çıkmadı.
Zeki Toçoğlu ile Hüsnü Gürpınar arasındaki sürtüşme Büyükşehir Belediyesi'nin Gar'ı Mithatpaşa'ya taşıyan ve 17 bin metrekarelik alanın ticaret alanına çevrilmesi olarak kamuoyuna yansıyan düzenlemeyi meclisten geçirmesiyle başlamıştı.
İMO Şube Başkanlığı da bu durumu mahkemeye taşımış ve daha sonra mahkeme düzenlemenin yürütmesini durdurmuştu.
Mahkeme sürecinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi 2011 Kasım ayı meclisinde Zeki Toçoğlu, 'Biz Gar'ı Mithatpaşa'ya taşımak istedik. Alt geçit, üst geçitler şehre çok şey kazandıran şeyler değil. Basit hesaplarla mahkeme kapılarına gidiyorlar. Kilitleniyor iş. Paldır küldür mahkemelere gidiyorlar. 20 yıldır bitiremediği kooperatif duruyor, her gün kendisi gazetelerde' diyerek isim vermeden Gürpınar'ı sert dille eleştirmişti.
Bu açıklamaların ardından İMO Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar da, 'Herhalde başkana bilgi getiren kuşlar mı denir, güvercinleri mi denir, işte onlar yanlış haber vermiş. Malımın yerini öğrenmek istiyorum. Böyle bir şey yok. O bitiremediğim kooperatifi bulup çıkarsın ben orayı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağım' ifadelerini kullanmıştı.
Öte yandan Zeki Toçoğlu'nun önceki duruşmada yaklaşık bir yıl aradan sonra avukatları aracılığı ile yaptığı savunmasında meclisteki söz konusu konuşmasında Gürpınar'ı kastetmediğini belirttiği öğrenilmişti. Sakarya'da yayınlanan neredeyse tüm gazete ve televizyonlarda Toçoğlu'nun kooperatif sözleri ile Gürpınar'ı kastettiği de belirtilmişti.
Şahitlerin dünkü duruşmada haberlerin tekzip edilmediğini, dolayısıyla eleştirilerle kastedilenin Gürpınar olduğunun açıkça anlaşıldığını söylemesi üzerine Toçoğlu'nun avukatı Mehmet Akyazıcı tekzip gönderme zorunluluğunun bulunmadığı yanıtını verdi ve iddiaları tekrar reddetti.
Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmanın 27 Ekim tarihinde yapılmasına hükmetti.


Demokrat Parti – MHP flörtü
Yerel seçimlere iki yıldan fazla bir süre olmasına karşın kulislerde çeşitli senaryolar konuşulmaya başlandı.

Buna göre genel seçimlerden istediği sonucu elde edemeyen fakat bir önceki yerel seçimlerde başarılı sonuçlar alan Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP), şehirde büyük bir tabanı olan Demokrat Parti'nin desteğini arkasına alabileceği söyleniyor.
Özcan Toplar, Baki Kır, Hamit Kolunsağ, Ali Dünya, Erdal Taşkın, Ahmet Gürsoy gibi usta ve şehirde karşılığı olan isimleri bünyesinde barındıran Demokrat Parti'nin bazı başkan adaylıkları ve meclis üyelikleri karşılığında MHP'ye destek verebileceği kaydediliyor.
MHP GİK Üyesi Enver Toçoğlu'nun eski partisi olması hasebiyle de belli bir yakınlığı olan iki parti arasındaki görüşmelerin, seçimler yaklaştıkça artacağı ve ciddiyet kazanacağı iafade ediliyor.SEAH Müdürü Çolak: 'Ayda 30 şikayet çok!'

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Mustafa Necati Çolak, 400 yataklı hastanenin tanıtım toplantısında ilginç bir ayrıntıyı basın mensupları ile paylaştı.
Hastalarla personel arasındaki ilişkilerden bahseden Çolak, hastane personeli ile ilgili olarak ayda yaklaşık 30 şikayet yapıldığını bildirdi.
Çolak, 'Bu rakam çok fazla. Ancak bunlardan bir yada ikisi haklı şikayetler' şeklinde konuştu.
Öte yandan gazetecilerle ilişkilerini ve diyaloglarını sağlıklı bir şekilde kurmak istediklerini belirten Çolak, 'Gazetecilerden, yazmadan önce bizi arayıp bilgi almalarını bekliyoruz.' dedi.

Orhan Ünver toplantıya katılacak

MHP İl Başkanı Orhan Ünver, Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yapılacak olan il başkanları toplantısına katılacak.
MHP'li il başkanları, genel merkez kurmayları ile hafta sonuna kadar Pamukkale'de adeta kamp kuracak.
MHP İl Başkanı Orhan Ünver, Pazar günü Sakarya'ya dönecek. Ünver'in toplantıda ilçe teşkilatlarının isteklerini de genel merkeze yetkililerini aktarılacağı öğrenildi.
MHP'de il başkanları toplantısının ardından ilçe kongreleri ve il kongresi için sürecin resmen başlaması bekleniyor.

Lokantacıları olağanüstü kongrenin heyecanı sardı
Adapazarı Lokantacılar Odası'nın olağanüstü kongreye gitmesi oda üyelerini hareketlendirdi.
Lokantacı Bahattin Aydın, Serdar Gök' ten sonra eski başkan Mehmet Karakaş' ta resmen adaylığını açıkladı.
Geçtiğimiz Pazar çoğunluk sağlanamadığı gerekçesi ile yapılamayan odanın olağanüstü genel kurulu 25 Eylül Pazar günü SESOB Toplantı Salonu'nda yapılacak.
Genel kurulun başkanlık için büyük çekişmeye sahne olacağı belirtilirken lokantacılarda kulis çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor.
23 Eylül 2011 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI