23 Ekim 2018

Sağlık Bakanı Recep Akdağ bürokratları fırça sırasından geçirdi


Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Sakarya'ya yaptığı ziyaretin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.
Edinilen bilgilere göre Bakan Akdağ Valilik'te kendisine verilen sağlık brifingi sırasında Sağlık Müdürü Dr. Hasan Bektaş başta olmak üzere tüm sağlık bürokratlarını fırçaladı.
Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde EMG için 3 ay sonrasına sıra verildiğini öğrenince küplere binen Bakan Akdağ derhal bu soruna çözüm bulunmasını istedi.
MR çekimi için 2 hafta sonra gün verildiğini öğrenen Bakan derhal 2 MR alınması talimatı verdi.
400 yataklı hastane inşaatı sırasında sürekli bürokratları fırçalayan Bakan Akdağ tüm sorunların yaşandığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Başhekimi Prof. Dr. Osman Nuri Dilek ile ilgili olarak ' Güvendiğimiz, sevdiğimiz arkadaşımız' şeklinde övgüde bulundu.


AKP Ar-Ge Başkanlığından seminer

AKP İl Başkanı siyasi çalışmalar yanında, üyelerinin kültürel ve teknolojik açıdan da kendini geliştire bilmesi için çalışmalarına devam ediyor.
Bu çalışmalar kapsamında AKP AR-GE Başkanlığı tarafından, 'Güvenli İnternet Kullanımı ve Bilişim Güvenliği' konulu bir seminer düzenleyecek.
Yarın akşam AKM'de Saat 18.30'da gerçekleştirilecek seminerin amacı İnternet kullanımında daha fazla farkındalık oluşturmak, güvenli internet kullanımı yaygınlaştırmak olarak ifade edildi.

Sakarya Ziraat Odası'ndan Fransa'ya tepki

Fransa Meclisi'nde kabul edilen, Ermeni Yasa Tasarısı'na ülkenin her kesiminden büyük tepki gösterilmişti.
Hükümet Fransa'ya karşı çeşitli yaptırımları devreye sokacağını açıklarken, Fransız mallarının boykot edilmesi de gündeme gelmişti.
Fransa'ya karşı ilimizden de tepkiler yükselmeye başladı. Sakarya Ziraat Odası, Fransız tohumlarına karşı boykot uygulanacağını belirtti.
Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu yaptığı açıklamada, 'Bundan böyle Fransız tohumlarını kullanmayacağız. Fransa'ya tepkimizi bu şekilde ortaya koymak istedik' dedi.

İffet Hacıeyüpoğlu, meclisinin örnek üyesi

SATSO Kadın Girişimciler Komisyonu Başkanı ve meclis üyesi İffet Hacıeyüpoğlu, SATSO Meclisinin gözdesi.
Yapılan meclis toplantılarına hiç aksatmadan katılmaya çalışan Hacıeyüpoğlu, katıldığı meclis toplantılarında da son dakikaya kadar takip ediyor.
Meclise devasızlık konusunda, bir çok rakibini geride bırakan Hacıeyüpoğlu, bu özelliği ile SATSO Meclisinin örnek üyesi olarak lanse ediliyor.

Yılbaşı çok renkli geçecek

Yeni yıla sayılı günler kala, ilimizde ki eğlence merkezleri hazırlıklarını tamamlamak üzere.
Şehir merkezinde ve Sapanca, Kırkpınar'da bulunan eğlence merkezleri, bu yıl müşterilerin karşısına değişik organizasyonlarla çıkacak.
Yılbaşı programları rezervasyon ücretleri ise 450 TL ile 150 TL arasında değişiyor.
Ancak, bu yılbaşında en çok zorlanacak kesim ise, yılbaşını coşku ile karşılamak isteyen müşteriler olacak.
Nedeni ise eğlence merkezleri tercihleri konusunda alternatiflerin çok fazla olması.

Halkın Sesi

Hemzemin geçitte yayaları unuttular

Şehri merkezinde trafiği sıkıntıya sokan, bölgelerin başında Birinci Hemzemin Geçit yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi, bu bölgede araç trafiğini rahatlamak için, bir süre önce bir düzenleme yaptı. Yapılan düzenleme, özellikle araç sahiplerini olumlu yönde etkiledi. Ancak yapılan çalışmada yayalar unutuldu. Bu konu ile ilgili olarak bir çok vatandaş sıkıntılarını da dile getirmeye başladı. Yapılan çalışmalarda, araçların geçişi için plastik rampa yapılırken, yayaların geçeceği bölgede ise her hangi bir düzenleme yapmadı. Geçitten yaya olarak geçen özellikle yaşlı vatandaşlar, zaman zaman kendilerini araç yoluna atıyor. Buda gelen araçlar ile yayaları karşı karşıya bırakıyor. Vatandaşlar gerekli düzenlemenin en kısa zamanda yapılmasını istiyor.

Günün dedikodusu

Yakın takibe aldılar

Son günlerde ortalıkta bir dedikodu dolaşıyor. Dolaşan dedikoduya göre, bir bürokrat son günlerde sıklıkla İstanbul seyahatleri yapıyor. Ancak bu seyahat, düşünüldüğü gibi bir aşk kaçamağı felan değil. Bu seyahat, ağız tadına düşkün olan bürokratın sırf farklı lezzetleri ve mutfak kültürünü tanımak amacı ile olduğu. Dedikodulara göre bu bürokrat, ailesi ile her ay en az bir defa İstanbul'a gidiyor. İstanbul dönüşü, dost ve arkadaşlarına da bu lezzetleri anlata anlata bitiremiyor. Ancak ne yazık ki tüm ısrarlara rağmen, gittiği lokantalarının isimlerini ve semtlerini bu sohbetlerde lanse etmiyor. Arkadaşları bu konuda üstünde yoğun bir baskı kursalar da ser veriyor sır vermiyor. Bu durum iddialara göre inatlaşmaya kadar gitmiş. Israrlara rağmen bir türlü bilgi alamayan arkadaşları ise yeni bir planı uygulamaya koymuş. Bürokratın ilk İstanbul Seyahatinde arkadaşları, kendisini yakın takibe alacak. Bizden uyarması.
27 Aralık 2011 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI