23 Eylül 2018

Kuzuluk ilçe olur mu?


Akyazı'ya bağlı Kuzuluk beldesinde bu günlerde gündem, beldenin ilçe olma çalışmaları üzerine yoğunlaştı.
Kuzuluk beldesinin mahalle muhtarları konu ile ilgili olarak yoğun bir mesai yürütmeye başladı.
Orta Mahalle Muhtarı Murat Altuntaş, Şose Mahalle Muhtarı Hasan Demiralay ve Topçusırtı Mahalle Muhtarı Ali Osman Altuntaş mahalleleri gezerek imza topluyor.
Kuzuluk yerel haber sitelerine de açıklamada bulunan muhtarlar, Kuzuluk'un ilçe olması için ne gerekiyorsa yapmaya kararlı olduklarını belirtiyor.
Milletvekillerinden de bu konuda destek bekleyen muhtarlar, 'Gerekirse Ankara'ya kadar yürümeye hazırız' şeklinde açıklamada bulunuyor.
Kuzuluk beldesinin mahalle muhtarlarının bu çabasının boşa çıkıp çıkmayacağı ise merakla bekleniyor.

Yaya yolu için önlem aldılar

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Gar Meydanı düzenleme çalışmaları çerçevesinde minibüs durakları Milli Egemenlik Caddesi'nde gar binasının yanına alınmıştı.
Yeni minibüs durağının bina önündeki yaya yolunu kapatması üzerine bölgeye trafik malzemeleri konularak, vatandaşların gar binasına rahat bir şekilde girmeleri sağlandı.
Trafik malzemelerinin koyulmasıyla birlikte minibüslerin, yayaların karşıdan karşıya bölgede park yapmalarının önüne geçildi.
Öte yandan yapılan tüm çalışma ve denetimlere ve yasak olmasına rağmen Milli Egemenlik Caddesi'ne dün de sivil araçların girmesi dikkat çekti.

Irmak veda ediyor

10 yıldır şehrin kültürel hayatına büyük katkı sağlayan Irmak Dergisi kapanıyor.
Dergiye katkı sağlayan yazarların aldığı bu karar Irmak okuyucularını bir hayli üzdü.
17 Ocak 2011 Salı günü (yarın) 11. kuruluş yıldönümünü kutlaması beklenen derginin, bu günde kapanışı yapacağı öğrenildi.
Irmak Dergisi'ne bu güne kadar katkı sağlayanların bir araya geleceği kapanış yemeği yarın saat 19.00'da Tuna Tan Tesisleri'nde gerçekleştirilecek.
Yemeğe Vali Mustafa Büyük'ün de katılması bekleniyor.

Mezarlık benzetmesi yayılıyor

Orhan Camii meydanındaki düzenlemeyi mezarlığa benzetenlerin sayısı günden güne artıyor.
Caminin önündeki alanın dikdörtgen olarak bölünmesi neticesinde her bir bölmenin bir aile mezarlığını andırdığını söyleyen vatandaşlar, lambaların da mezar taşı havası verdiğini söylüyor.
Böylesi bir çalışma yerine meydanın ortasına büyük bir daire çizilerek yeşillendirmenin bu şekilde yapılabileceğini söyleyen vatandaşlar, bu anlamsız düzenlemenin bir an önce değiştirilmesini istiyor.
Öte yansan camii etrafındaki elektrik direkleri de beğenilmedi.
Direklerin çirkin bir görüntü arz ettiği öne sürülürken, meydanın tek olumlu yanının parke taşları olduğu kaydediliyor.

Vali Konağı ne olacak

Adapazarı Çark Caddesi'nde bulunan eski Valilik Konağı'nın ne yapılacağı henüz belirlenmedi.
Vali Mustafa Büyük'ün Camili Mahallesi'nde yaptırılan yeni konuta taşınmasının ardından boşaltılan valilik konağının yerine okul yaptırılacağı öne sürülmüş ancak yetkililer tarafından teyit edilmemişti.
Araziyle ilgili daha önce yapılan spekülasyonlar neticesinde Emniyet Müdürlüğü tarafından bir operasyon da başlatılmıştı.
Birçok kişinin iştahını kabartan valilik konağı arsasının yakın zamanda değerlendirilmesi bekleniyor.
16 Ocak 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI