16 Temmuz 2019

MHP ile CHP arasında dayanışma yokmuş!


Cumartesi günü bu sütunlarda MHP İl Binası'na giden bir vatandaşın, İl Yöneticisi Paşa Demirci tarafından CHP Milletvekili Engin Özkoç'un Hilmi Kayın İş Merkezi'ndeki Milletvekili bürosuna yönlendirildiğini ve buna kızan vatandaşın ülkücü bıyıklarını kestiğini yazmıştık.
Bu yazı MHP'yi karıştırmış. Parti yöneticisi Paşa Demirci partililerden bir hayli tepki almış. Bizi aradı. Böyle bir olayın yaşanmadığını anlattı.
Yazımızın arkasında durunca bu kez olayı bize anlatan vatandaşla birlikte telefon etti.
Demirci yanında bulunan ve bize olayı anlatan vatandaşa telefonu verdi.
Vatandaş 'Ben size partide yaşadıklarımı yazın diye anlatmadım' dedi.
Telefonu alan Demirci ' Bakın, sizi yalanlıyor, bunu düzeltmenizi istiyorum' diye devam etti.
Evet bu görüşme sonrası bize Cumartesi günü yazdığımız yazıyı düzeltmek kalıyor ve şöyle diyoruz;
'MHP ile CHP arasında ilginç bir dayanışma yokmuş!'
…

Recep Hacıeyüpoğlu İl Başkanlığına mı hazırlanıyor?

Yıllar önce AKP'nin Merkez İlçe Başkanlığı'na aday olan ve Ali İhsan Yavuz karşısında kongreyi kaybeden Recep Hacıeyüpoğlu bu yenilginin sonrasında dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran tarafından Sakaryaspor Başkanlığı'na getirilmişti.
Teselli ikramiyesi gibi sunulan Sakaryaspor Kulüp Başkanlığı'nda başarılı olamayan Recep Hacıeyüpoğlu dernekleşme sürecinin ardından Büyükşehir Belediye Başkan danışmanı oldu.
Bu görev Zeki Toçoğlu döneminde de devam etti.
Bugünlerde Recep Hacıeyüpoğlu'nun adı yeniden AKP kulislerinde anılmaya başlandı.
Recep Uncuoğlu'nun yerine aday olacağı konuşulan Hacıeyüpoğlu'nun adaylık için patronu Zeki Toçoğlu'ndan onay alması gerekiyor.
Hacıeyüpoğlu aday olursa Milletvekili Şaban Dişli, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, eski İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın desteğini alabilir.
Kongrede de Recep Uncuoğlu'na karşı iddialı bir liste çıkartabilir.

CHP'de eski arkadaşlar nasıl karşı karşıya geldi?

Cumhuriyet Halk Partisi'nde uzun yıllar devam eden birliktelik, bir grup muhalifin talep ettiği tüzük kurultayı nedeniyle ayrılığa dönüştü.
CHP'de belki 10 yıla yakın bir süredir birlikte politika yapan İl Başkanı Yaşar Erdem ve birkaç ay öncesine kadar il başkan yardımcılığı görevini yürüten Orhan İpar içtikleri su ayrı gitmeyen iki yakın dosttu.
Adeta yapışık ikizler gibi gezen Erdem ve İpar, her harekete birlikte girdiler. Erdem'in il başkanlığı sürecinde de İpar kendisine büyük destek oldu.
12 Haziran seçimleri sonrasında CHP eski Genel Sekreteri Orhan Sav ekibi bir kurultay toplama girişiminde bulundu. İpar Sav'ın yakın çevresinin isteğiyle kurultay imzacıları arasına katılınca İl Başkanı Yaşar Erdem'le ters düştü.
Kısa bir süre sonra da Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.
İpar bir süre sonra Sav ekibinin yeniden kurultay talebine imza attı.
Bu imzalar sonrasında delege seçimleri başladı.
Yenigün Mahallesi'nde yapılan delege seçimlerinde aday listesinde Orhan İpar'ın adı yer almadı.
Yıllardır partide etkili görevlerde olan İpar'ın adı en yakın arkadaşı Yaşar Erdem tarafından çizilmişti.
Peki sizce Erdem'e, Orhan İpar'ın adını kim çizdirdi?
CHP kulislerinde bugünlerde en çok bu soru ve cevabı konuşuluyor.

…

Halkın Sesi
Korucuk'a otobüs isteği
Yağcılar'da oturan okurumuz E.A Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Korucuk kampüsüne gitmek için yaşadıkları sıkıntıyı anlattı. Şehrin doğusunun belediyeler tarafından ihmal edildiğini belirten okurumuz E.A ' Bu ihmal her alanda görülebiliyor. Örneğin şehrin doğusundan Korucuk'a gitmek için Orta Garaj'a gitmek gerek. Neden Karaağaç Bulvarı'ndan Korucuk'a otobüs seferi düzenlenmez. Büyükşehir Belediyesi şehrin doğu yakasında oturanların taleplerini de görmeli' şeklinde isteğini dile getirdi.

Günün Dedikodusu
170 bini
kaptırmış
Olayın kahramanı tanınmış bir oto galerici. Bir süre önce bir genç bayanla tanışmış. Kızın güzelliği yanında masum ve ağır başlı görünümünden çok etkilenmiş. Biraz uğraşmış ama sonunda birlikte çıkmaya başlamışlar. Oto galericisi genç bayanı tanıyalı çok az bir zaman olmasına rağmen körkütük aşık olmuş. Pahalı hediyeler, mücevherler birbiri ardına gelmiş. Kredi kartı borçları ödenmiş, hesaplara para yatırılmış. İlişkileri flört seviyesinde devam ederken oto galericisi genç bayanın bir başka erkekle ilişkisini öğrenmiş. Meğer genç bayan galericinin parasını bir başkasıyla birlikte yiyormuş. Şimdi oto galericisi kaptırdığı 170 bin lirayı geri almanın derdinde.
30 Ocak 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI