19 Haziran 2019

SAÜSEM'e teşekkür mektubu yağıyor


Geçtiğimiz hafta 3 bin 500 kişinin katıldığı İş-Kur bünyesinde istihdam edilecek iş ve meslek danışmanları için sertifika sınavını Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi SAÜSEM başarıyla gerçekleştirdi.
Sınav SAÜ için ve Sakarya için önemli bir tanıtım fırsatı oldu. Sınav için Sakarya'ya gelenler Sakarya'yı gezme fırsatı buldu. Sınava katılan adaylar, gönderdikleri elektronik mektuplarla memnuniyetlerini dile getiriyorlar.
İşte Türkçe öğretmeni Bünyamin Özbakır'ın SAÜSEM yönetimine gönderdiği mektubun bir bölümü:
Değerli SAÜSEM,
Sınavın ekonomik olarak Sakarya'ya ve Sakarya Üniversitesine de ciddi katkıları bulunduğu kanaatindeyim. Zira çok basit bir hesapla sınava 3300 kişi katıldı. Bunların en az 700'ü yanında eşini ya da ailesinden birini getirdi. Yani toplamda Sakarya 4000 kişiyi ağırladı. Sınav için en asgari süreyi kullandığını düşünelim. Bir kişi iki gün boyunca üç öğün yemek yedi. Öğün başına beşlira harcadığını varsayalım. Otuz lira yemek için harcadı. Ulaşım için iki defa üniversiteye çıktı, yedi lira eder. En az bir gece Sakarya'da konakladı. On beş lira olduğunu düşünelim. Toplamda en az elli lira harcadı. 4000 kişinin elli TL harcaması demek iki yüz bin lira ediyor ki oldukça ciddi bir rakam. Bütün bu para Sakarya'da kaldı. Sadece beş günlük bir sürede. Ayrıca sınava girenler sınav ücreti olarak 315 lira yatırdı. Biz sadece uygulama sınavında görev alan kameraman ve danışan rolündeki öğrencilerin kursiyer başına On TL kazandığını düşünelim. Otuz üç bin lira yapar. Bu para da öğrencinin cebine girdiği için ziyadesi ile memnunum. Bir diğer ayrıntı da kaç üniversite öğrencisi var ki üniversitede okurken üniversitesi sayesinde çalışma imkanı buluyor ve para kazanıyor?.. Dolayısı ile Sakarya esnafı ve Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin yerinde ben olsaydım samimiyetimle söylüyorum sizlere madalya takardım.
Ayrıca Sakarya Üniversitesi sınav vesilesi ile SAÜSEM sayesinde ciddi bir prestij de kazandı. Katılanların binli rakamlarla ifade edildiği bir sınavı SAÜSEM olarak çok güzel ve doğru biçimde organize ettiniz ve elinize yüzünüze bulaştırmadan alnınızın akıyla işin içinden çıktınız. Güler yüzünüz ve çalışma azminizle beğeni ve takdir topladınız. Bu çalışma ile Sakarya Üniversitesini bu yıl tercih edenlerin artacağını ve bölümlerin taban puanlarının yükseleceğini düşünüyorum. En azından ben üniversite sınavına hazırlanan bütün çevreme üniversitenizi tavsiye edeceğim.
Türkiye'de ilk kez gerçekleşen bir sınavı yıllardır yapıyormuşçasına rahat ve düzenli biçimde gerçekleştirdiğiniz ve sınav sürecini sizden beklenenin kat be kat üstünde bir performansla yönettiğiniz için canı gönülden SAÜSEM yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. İlerleyen yıllarda çeşitli projelerde, farklı makamlarda birlikte çalışmak dileği ile…
Bünyamin ÖZBAKIR

MHP'liler dur durak bilmiyor

MHP'de ilçe kongreleri, hafta sonu yapılacak olan Adapazarı İlçe Teşkilat Kongresi ile sona erecek.
Başkan Ömür Çakar bu kongre ile ilçe başkanlığı görevini sonlandıracak. Çakar'ın yerine mevcut başkan yardımcısı Hasan Pınarcı'nın geçmesi bekleniyor.
Hafta sonu gerçekleştirilecek olan kongre için Adapazarı İlçe Teşkilatı'nda yoğun bir çalışma yapılıyor.
Olağan genel kurulun şölen havasında geçmesi için çalışmalarını sürdüren teşkilat üyeleri hazırlıklarında son aşamaya geldi.
Gövde gösterisi yaparak unutulmayacak bir kongre yapmayı planlayan MHP'liler, 'Bugüne kadar görülmemiş bir kongre olacak' şeklinde iddialı söylemlerde bulunuyor.
Öte yandan kongrede bazı sürprizlere imza atmak isteyen partililer sürpriz konukları da davet etti.


Halkın Sesi

Çark Mesire için tavsiye

Yılların Çark Mesire yerinin herkesin gönlünde farklı bir yeri olduğu gerçek. Hemen hemen herkesin unutamadığı bir anısı geçmiştir Çark Mesire yerinde. Ancak son yıllarda bir zamanların dolup taştığı Çark Mesire yeri rakipleri ile yarışmakta zorlanıyor. Dün gazetemizi arayan emekli bir okurumuz, bu konuyu bizimle paylaştı. Okurumuz, hafta sonu Çark Mesire yerinde kısa bir tur atmış. Ancak bu gezi sonrası oldukça morali bozulmuş. Okurumuz, yazının girişinde vurguladığımız noktaları bizimle paylaşarak başladığı telefon konuşmasında, burası ile ilgili küçük tavsiyelerde bulundu. Yetkililerin bu tavsiyeleri dikkate alacağını düşünen okurumuz, şunları söyledi, 'Eskiden Çark Mesire bizim için vaz geçilmez bir tutkuydu. Hafta sonları, stres atmak için çoluğumuzu çocuğumuzu alır oraya giderdik. Dostlarımız ile sohbet ederdik. Ancak son yaptığımız geziden sonra gördüğümü manzara, içimi burktu. Güzelim Çark Mesire sanki kaderine terk edilmiş vaziyette. Bakımsız. Bence yetkililer burayı o eski günlerine getirmek için kolları sıvamadı. Daha modern bir hale getirilmeli. Ağaçlara bakım yapılmalı. Oyun parkları elden geçirilmeli. Havuz'a farklı bir görünüm ve güzellik katılmalı. En azından havuzun başına küçük bir çark konularak, su şırıltıları ile insanı dinlendirmeli. Biraz kafa yordumu muhakkak farklı şeyler yapılabilir. O Çark Mesire eski günlerine dönebilir.'

Günün Fıkrası

Tavaya yapıştım

Bir gün bir bilim adamı yılbaşı nedeniyle hastaneleri gezip akıllanan delileri salmaya karar vermiş. Bir sürü hastaneyi gezmiş fakat hiç akıllandığına kanaat getirilen deliye rastlamamış..
En sonunda bir hastaneye gitmiş birde bakmış ki bütün deliler zıplıyor. Hemen onlarla ilgilenen doktorlara sormuş:
- Bunlar neden böyle zıplıyor?
Doktor şöyle bir hastalara bakmış.
- 'Bunlar kendilerini mısır patlağı zannediyorlar' demiş
Başlamışlar hastaların arasında dolaşmaya.
Birde bakmışlar ki bir tanesi zıplamadan yatağın üzerinde sabit bir şekilde duruyor. Hemen ona yaklaşarak sormuş.
- Sen neden zıplamıyorsun?
- Ben tavaya yapıştım
22 Şubat 2012 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI