21 Ağustos 2018

Çark Caddesi'nde yine aynı koku


Şehrin en elit caddesi olan Çark Caddesi, yine kokudan geçilmiyor. Caddede gün boyu lağım kokması esnafları ve vatandaşları kızdırdı.
Pis koku, zaman zaman caddenin tümünde hakim oldu. Havanın güzel olmasını fırsat bilen ve Çark Caddesi'ne akın eden vatandaşlar kokudan yana dert yandı.
Bazı vatandaşlar, 'Bu kokuyu hep çekmek zorunda mıyız? Artık bir çözüm bulunsun' şeklinde konuştu.

Fotoğraflar yürek burktu

Alperen Ocakları, 26 Şubat 1992 yılında Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında Ermeniler tarafından yapılan katliam ile ilgili Çark Caddesi'nde fotoğraf sergisi ve bilgilendirme standı açtı.
Katliam ilgili sergilenen fotoğraflar yürek burktu. Bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamaması dikkat çekti.
Katliamı unutturmayacaklarını söyleyen Alperen Ocakları üyeleri, standa Türk bayrağı ile birlikte Azerbaycan bayrağı da astı.

Kurtulmuş'tan Anadolu Ajansına ziyaret

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Karasu İlçe Kongresi ve SAÜ Maliye Topluluğu tarafından düzenlenen 'Küresel Medeniyet Krizi ve Çıkış Yolları' isimli panele katılmak için dün ilimize geldi.
Ancak Kurtulmuş'un bu ziyaretinin içinde sürpriz bir ziyaret daha gerçekleşti.
HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş, Ankara'da yakından tanıdığı ve bir süre önce Anadolu Ajansı Bölge Müdürü olarak atanan, Atakan Çelik'i de ziyaret etti.
Anadolu Ajansı Bürosuna gerçekleştirdiği ziyarette Genel Başkan Kurtulmuş, AA Bölge Müdürü Atakan Çelik'e görevinde başarılar dileyerek, bir süre sohbet etti.

Adapazarı Belediyesinden seminer

Adapazarı Belediyesi bugün ilkyardım semineri düzenliyor.
Saat:19.00'da Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Özel ekibi tarafından verilecek ilk yardım seminerinde kaza, yangın gibi felaketler sonucunda yaralananlarla, kalp krizi, felç, solunum yetersizliği gibi nedenlerle birdenbire hastalanan insanlara iyileştirici yönde ilk müdahalenin nasıl yapılacağı anlatılacak.
Her gün bir kaza ve olası bir sağlık sorunu ihtimalin arttığı günümüzde, böyle bir seminerin düzenlenmesi, Adapazarı Belediyesinin sosyal bir belediyecilik anlayışı sergilemesinin kanıtı olarak değerlendiriliyor.

CHP'li hanımlar dur durak bilmiyor

CHP İl Kadın Kolu ve Adapazarı İlçe Kadın Kolu alan çalışmaları kapsamında yoğun bir çalışma temposu sergiliyor.
CHP'li bayanlar dün bu çalışmalar kapsamında Orta Mahalle de çalmadık kapı, girmedik iş yeri bırakmadı.
Yerel Yönetim Seçimlerine hazırlık anlamındaki bu çalışmalarda halkın sorunlarını belirlenirken, kadın kolları üyeleri bu çalışmalarının seçim tarihine kadar sürdürmeyi.
Türkiye gündemi ile ilgili konular hakkında da bilgilendirme yaptıklarını belirten CHP'li Kadınlar, her fırsatta halkın içinde ve onlarla birlikte çalışmaya devam edeceklerini üstüne basa basa vurguluyorlar

Halkın sesi

Karamanda yine aynı sorun

Deprem sonrası Karaman mahallesinde yapılan konutlarda, bundan bir süre önce, apartmanların ortak su kullanımı ile ilgili bazı problemler yaşanmış, SASKi tarafından bu ortak su kullanım aboneliklerine çıkartılan yüksek meblağlı faturalar, bölge sakinlerini isyan ettirmişti. Bu isyanın nedeni ise, mevcut binalarda bulunan kiracıların devamlı değişmesi ve kullanmadıkları faturaya ortak edilmelerinden kaynaklanıyordu. Geçmiş dönemde ADASU, bugünkü adı ile SASKİ, bu tür konularda vatandaşlara bazı kolaylıklar sağlamıştı. Ve isyan sesleri kesilmişti. Ancak gelen bilgilere göre, son zamanlarda aynı sorun tekrar bölgede yaşanmaya başladı. Şimdi bölge sakinleri ise bu konuda SASKİ'nin kesin çözüm üretmesini istiyor.


Günün Fıkrası

Tavaya yapıştım

Bir gün bir bilim adamı yılbaşı nedeniyle hastaneleri gezip akıllanan delileri salmaya karar vermiş. Bir sürü hastaneyi gezmiş fakat hiç akıllandığına kanaat getirilen deliye rastlamamış..
En sonunda bir hastaneye gitmiş birde bakmış ki bütün deliler zıplıyor. Hemen onlarla ilgilenen doktorlara sormuş:
- Bunlar neden böyle zıplıyor?
Doktor şöyle bir hastalara bakmış.
- 'Bunlar kendilerini mısır patlağı zannediyorlar' demiş
Başlamışlar hastaların arasında dolaşmaya.
Birde bakmışlar ki bir tanesi zıplamadan yatağın üzerinde sabit bir şekilde duruyor. Hemen ona yaklaşarak sormuş.
- Sen neden zıplamıyorsun?
- Ben tavaya yapıştım
23 Şubat 2012 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI