20 Eylül 2018

Gedikli ikna edilemedi


CHP'de parti içi muhalifler, 29 Nisan'da gerçekleştirilecek olan İl Kongresi öncesi önceki gün bir toplantı yaptı.
Partinin önde gelen isimlerinin organize ettiği toplantıya bazı ilçe başkanları da iştirak etti.
Toplantıda eski İl Başkanı Selçuk Gedikli'nin aday olması yönünde görüş birliğine varılmasına karşın herhangi bir sonuç alınamadı.
Selçuk Gedikli adaylık teklifine sıcak bakmazken, tüm ısrarlara rağmen kararını değiştirmedi.
Muhaliflerin yeniden toplanacağı ve ısrarlarını sürdüreceği öğrenildi.
Alınan duyumlara göre Gedikli ikna edilemez, başka bir aday üzerinde de uzlaşılamazsa mevcut adaylardan Ecevit Keleş desteklenecek.


Engin Özkoç ve Yaşar Erdem el ele kongreye hazırlanıyor

CHP'nin önümüzdeki hafta sonu 29 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek İl Kongresi öncesi muhaliflerin çalışması sürerken İl Başkanı Yaşar Erdem en büyük desteği milletvekili Engin Özkoç'tan alıyor.
Özkoç Yaşar Erdem'le birlikte tüm ilçe örgütlerini gezerek 'Erdem'in yanındayım' mesajı verdi.
Bu mesaj ilçe örgütleri tarafından verilmek istendiği gibi algılanırken Engin Özkoç'un da bu çalışma sırasında kurultay delegeliği için örgütleri son bir kez gözden geçirme imkanı bulduğu belirtiliyor.

Orhan Alimoğlu Aksaray'dan Sakarya'yı gözüne kestirdi?

Sakarya'da Vali Yardımcılığı ve İl Genel Sekreterliği görevlerinden sonra Aksaray'a 28 Şubat mağduru kontenjanından Vali olarak atanan Orhan Alimoğlu'nun adı bugünlerde siyasi kulislerde çokça konuşulmaya başlandı.
Aksaray'da siyasilerle kavgalı olan, İl Genel Meclisi Başkanı tarafından Başbakan'a şikayet edilen Orhan Alimoğlu, Valiler Kararnamesi'ne girerek Sakarya'ya gelmenin yolunu arıyor.
Alimoğlu'nu Sakarya'ya getirebilmek için Sakarya'dan da yoğun bir kulis yapılıyor.
Sakarya'daki görev süresince edindiği yakın dostları Alimoğlu'nu Vali olarak Sakarya'da görebilmenin çabası içinde Ankara'daki ağırlıklarını kullanmaya çalışıyorlar.
Bakalım önümüzdeki haftalarda çıkması beklenen kararnamede Alimoğlu'nun adı Sakarya Valisi olarak yer alacak mı?

Çelik'in iş yeri partililerin uğrak yeri oldu

AKP Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, çalışmaları, özverisi ve sıcak kanlılığı ile partililerin büyük takdirini topluyor.
Hal böyle olunca, Osman Çelik'in Bosna Caddesi üzerinde ki iş yeri her gün partililerin ziyaret ettiği önemli noktalardan biri oluyor.
Osman Çelik'in elektrik üzerine olan iş yerini parti il başkanlığına yakın olması da, bu konuda önemli etken oluyor.
Yapılan bu ziyaretlerde ise parti ve çalışmaları ile ilgili yapılacak çalışmaların ön görüşmelerinin yapıldığı mekanlardan biri oluyor.

Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde
vatandaşlara gül dağıttılar

Müftülüğün, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen tören ile başladı.
Kent Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerde Kutsal Emanetler Sergisi de törenle açıldı.
Öte yandan Kızılay tarafından da lan bağış kampanyası organize edildi.
Kan bağış kampanyasının Cuma gününe kadar devam edeceği belirtilirken kan bağışında bulunan vatandaşlar ile Kutsal Emanetler Sergisi'ni gezen vatandaşlara gül verildi.
Bu jestten bir hayli memnun kalan vatandaşlar, kan bağışında bulunmanın her sorumluluk sahibi insanın görevi olduğunu ifade ettiler.

Halkın Sesi

Minibüs durakları atlıyor

Bu şikayet Karaman Mahallesinden geldi. Karaman Mahallasinde ikamet eden bir okurumuz, Korucuk, Camili ve Karaman arasında ring yapan minibüsten şikayetçi. Okurumuz, bu bölgede ulaşımı tek araçla yapacaklar için bu minibüsün vazgeçilmez olduğunu ifade ederek, zaman zaman bu minibüsün ürü durakları atladığını ifade ediyor. Okurumuz şikayetini şöyle dile getiriyor, 'Bu minibüs özellikle Sağlık Ocağı ve Eğitim Araştırma Hastanesi arasında ki vatandaşları taşıyor. Ancak ara duraklara girmeyince vatandaşlar dakikalarca minibüs bekliyor veya aktarma yapıyor. Yetkililerin ve minibüs şoförünün bu konuda biraz daha duyarlı olmasını istiyorum' diyerek, konuyu gazetemiz aracılığı ile yetkililere aktardı.

Günün Fıkrası

Borç istemez hocam

Öğretmen öğrencilerine, kitap okumaları üzerinde devamlı telkinde bulunuyormuş. Ancak öğrenciler öğretmenlerini dinlemiyormuş. Bu konuda gerekli tedbiri alması gerektiğini düşünen
Öğretmen bir gün öğrencilere kitabın iyi arkadaş olduğunu anlatmış. Sonrada sormuş: Söyleyin bakalım. kitap neden iyi arkadaştır? Arka sıralardan bir çocuk yanıt vermiş: Borç istemezde ondan öğretmenim.
16 Nisan 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI