25 Eylül 2018

HAS Parti teşkilatlanma çalışmaları sürüyor


HAS Parti'de henüz teşkilatlanmaları gerçekleştirilmeyen Serdivan, Söğütlü, Sapanca ve Kaynarca ilçeleri için çalışmalar sürüyor.
Serdivan ilçesi için genel merkezden gelecek yetkilendirme kararının ardından bu hafta içinde teşkilatlanmanın tamamlanması bekleniyor.
Kurulacak yönetimin ardından Serdivan ilçe teşkilatında kongre için çalışmaların başlayacağı belirtildi.
HAS Parti Serdivan İlçe Teşkilatı'nda ilk yönetim kurulunun Yasin Kahyaoğlu başkanlığında kurulması bekleniyor.
HAS Parti İl Tanıtma Başkanı Selçuk Başyazıcı, yerel seçimler öncesi çalışmalarına hız vereceklerini söyledi.

MHP'de gözler yönetim toplantısında

Mehmet Erdoğan'ın il başkanlığı görevine seçilmesinin ardından şimdi gözler yeni yönetim kurulunda görev dağılımının nasıl olacağına çevrildi.
Erdoğan başkanlığındaki MHP İl Yönetimi, Perşembe günü yapacağı toplantı ile yeni yönetim kurulunda görev dağılımını belirleyecek.
Ömür Çakar, Kenan Karakadılar, Kenan Çatalbaş ve Metin Ergezen gibi isimlerin aktif görevlere getirilmesinin beklendiği yeni yönetim kurulunda yerel seçimler ağırlıklı bir çalışma sisteminin oluşturulacağı belirtildi.
MHP İl Başkanı Mehmet Erdoğan, kurulacak komisyonlarla sistemli bir çalışma yürütmeyi hedeflediklerini dile getirdi.
Öte yandan Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı için ise Ömür Çakar isminin ön plana çıktığı konuşuluyor.

İl Genel Meclisi üyelerine yaz mesaisi

Yazın gelmesi ile birlikte, il genel meclisi üyelerinin de yaz mesaisi başladı.
İl Özel İdaresi tarafından yapılan hizmetlerin bahar ve yaz mevsiminde yapılması nedeni ile, il genel meclisi üyeleri kendi ilçelerine bağlı köyleri gezerek hizmetleri takip ediyor, vatandaşların sorunlarını dinliyor.
İl Genel Meclisi üyelerinin yaptığı bu mesailerinin başka bir nedeni de, yapılan hizmetlerin vatandaşlara ayrıntılı olarak aktarılması olarak gösteriliyor.
Gelen bilgilere göre en fazla bu mesaiye uyan meclis üyeleri arasında ise Akyazı'lı, Ferizli'li Karasu ve Kocaali'li meclis üyeleri geliyor.

Polis yine uyardı

Son zamanlarda en çok görülen dolandırıcılık yöntemi, çağın vaz geçilmezi olan cep telefonları ile gerçekleştiriliyor.
Cep telefonlarına yapılan ve çoğunlukla kendisini emniyet Mensubu olarak tanıtan bazı kişiler, aranan kişilerin cep telefonlarının terör örgütü tarafından kullanıldığını ifade ederek, para havale etmesi isteniyor.
Bu tür dolandırıcılıkların artması üzerine Emniyet Teşkilatı, tüm cep telefonlarına belirli aralıklarla mesaj göndererek, bu tür aramalara vatandaşların inanmamalarını istiyorlar.
Cep telefonu ile yapılan diğer bir dolandırıcılık ise yurt dışı telefon numaraları ile yapılan çağrılar sayesinde gerçekleştiriliyor.
Emniyet Teşkilatı yine bu konuda vatandaşı uyarırken, özellikle yurt dışında tanıdığı ve akrabası bulunanların bu tür dolandırıcılıklara karşı duyarlı olmasını istiyorlar.

Gözler bakanlıktan gelecek yazıda

Bir süre önce İl Sağlık Müdürlüğüne, Toyota Hastanesi Başhekimi Murat Alemdar'ın atandığı kamuoyuna duyurulmuştu.
Bunun üzerine, İl Sağlık Müdürlüğünde heyecanlı bir bekleyiş başlamış, yapılan atama ile ilgili yazının gelmesi bekleniyordu.
Aradan geçen 10 günlük süreye rağmen, atama ile ilgili yazı hala gelmedi.


Halkın Sesi

Söğütlü otobüslerine tepki

Geçtiğimiz günlerde bu sütunlarda, Söğütlü Yeniköy otobüslerinin hafta sonu hareket saatleri ile ilgili şikayetleri aktarmıştık. Dün yine gazetemize, bu otobüsler ile ilgili bir şikayet daha geldi. Söğütlü'de bir çok insanın, Adapazarı düzenli olarak gidip geldiğini belirten okurumuz, otobüslerin yetersizliğinden şikayet etti. Özellikle havaların ısınması ile hafta sonları, Adapazarı ile Söğütlü arasında yolcu yoğunluğunun arttığını ifade eden okurumuz, 'Önceki gün Söğütlü'ye gitmek için otobüse bindim. Ancak otobüs o kadar yoğundu ki, nefes bile alamadım. Sizden ricamızı, ulaşım sağlayan bu otobüslerin sayısının arttırılması yada otobüslerin büyütülmesi yönünde ki isteğimizi dile getirmeniz' dedi. Bize de düşen bu talebi ilgili makamlara iletmek.

Günün fıkrası

Kaçak elektrik

Temel birgün İdris ile çay bahçesinde buluşur. Sohbet etmeye başlarlar. Temel durup durup offfffff çekmektedir. İdris dayanamaz ve sorar :
- Ula Temel niye off liyusun? Temel söyler :
- Fadimemden hiç elektruk alamayrum. Oysa Temel 3 senelik evlidir. İdris bir daha sorar :
- Ula Temel siz 3 yıldır evlusunuz. Bugüne kadar nasil anlaşaydinuz? Oda cevap verir :
- Ula biz 3 senedir gaçak elektrik kullanayduk daaa
30 Nisan 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI