22 Eylül 2018

İbrahim Uslu da kapıyı kapattı


Sapanca'da üç dönemdir belediye başkanlığı yapan İbrahim Uslu, muhtemel Büyükşehir Belediye başkan aday adayları arasında gösteriliyordu.
Ancak Uslu'nun yakın çevresine, 'Zeki Başkan'ın olduğu yerde aday adayı olmak bize yakışmaz' dediği ve bu yöndeki söylentileri kesin bir dille reddettiği söyleniyor.
Uslu'nun Sapanca'da ise 4. kez aday olacağı konuşuluyor.
Daha önce de Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile Hendek Belediye Başkanı Ali İnci Büyükşehir için aday adayı olmayacaklarını açıklamıştı.
Uslu'nun bu çıkışından sonra Büyükşehir için adı geçen belediye başkanı olarak bir tek Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli kaldı.
Yarım kalan projeler ve müfettiş incelemesi gibi nedenlerle Dişli'nin de Büyükşehir'i düşünmediği, hatta Adapazarı Belediyesi'nde de son dönemini geçirdiği konuşuluyor.
Milletvekilleri Hasan Ali Çelik ile Ayhan Sefer Üstün'ün ise Büyükşehir heveslerini artık yakın çevrelerinden gizlemediği ileri sürülüyor.

İl Müftüleri Sakarya'da bir araya gelecek

Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftüleri Toplantısı, 4-7 Haziran tarihleri arasında Sapanca'da gerçekleştirilecek.
Toplantıya Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Başkan Yardımcıları Prof.Dr. Mehmet Emin Özafşar, Prof.Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve il müftüleri katılacak.
Toplantıda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yürüttüğü faaliyetlerle ilgili değerlendirme yapılacağı belirtildi.
Hizmetlerde verimliliğin arttırılması, metod ve ilke birliğinin sağlanması konularının ele alınacağı toplantıda, yaz kuran seminerları, hafızlık eğitimleri gibi konularda da görüş alışverişi yapılacak.

Eğitimci ailede sünnet heyecanı
Türk-İş İlköğretim Okulu Müdürü Müdür Turan'ın torunu, Nuri Bayar İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni Özlem Turan Akgün ile Atatürk İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni Ümit Akgün'ün biricik oğulları Tarık Yağız'ın sünnet cemiyeti, 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak.
Camili Mahallesi Resmi Daireler Kampüsü giriş kapısı karşısındaki Çaydanlık Aile Çay Bahçesi'nde yapılacak sünnet cemiyeti için Turan ve Akgün Aileleri, tüm dostlarını bu mutlu günlerine davet ettiler.
Nuri Bayar İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencisi Tarık Yağız'ın dedeleri Müdür Turan ve Hulusi Akgün ile öğretmen anne ve baba Özlem-Ümit Akgün çifti, çocuklarının ilk mürüvvetini görecek olmanın büyük heyecanını yaşıyorlar.

Fotoğraf meraklılarından SAGÜSAD'ın seminerine yoğun ilgi

Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD), fotoğraf sanatıyla ilgilenmek arzusunda olanlara yardımcı olmak için yeni bir seminer düzenledi.
Fotoğrafın temel ilkelerinin öğretildiği seminerde, eski Hendek Caddesi'ndeki Dernek binasında önceki gün saat 19.30'da başladı.
6 hafta sürecek seminere yoğun ilgi olması dikkat çekiyor. İsmail Arzu Açıkel tarafından verilen seminerde doğru pozlama, pozlamayı etkileyen değişkenler (enstantane, diyafram), film hızı, Eşdeğerlik yasası, net alan derinliği, hareket etkisi, ışıkölçer hataları, pozlama telafisi, fotoğraf makinesi türleri, objektifler, çekim kipleri (modları), kompozisyon, kompozisyon öğeleri, renklerin etkisi, beyaz dengesi konuları yer alıyor.


Halkın Sesi

32 Evler'de
elektrik
kesintileri

Serdivan'a bağlı 32 Evler Mahallesi'nde sık sık yaşanan elektrik kesintileri vatandaşların tepkisini çekiyor. Kış aylarında yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, aynı kesintilerin bahar ve yaz aylarında da devam etmesine bir anlam veremediklerini söylüyor. Yağmurlu havaların yanı sıra yağışsız havalarda bile elektriklerin kesildiğini ifade eden mahalle sakinleri, şikâyetlerini şu şekilde dile getiriyor: 'Mahallemizin Hacı Bayram Camii bölümünden itibaren Beşköprü'ye doğru olan bölgesinde sık aralıklarla elektrikler kesiliyor. Buradaki elektrik trafosu sık sık arızalanıyor. Kesintilerin de bu nedenle olduğunu düşünüyoruz. Özellikle geceleri yaşanan kesintiler sıkıntı doğuruyor. SEDAŞ'tan mahallemize gerekli altyapı yatırımını yaparak elektrik kesintisi derdine bir son vermesini istiyoruz.'




1 Haziran 2012 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu



GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

 



 



Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI