21 Ağustos 2018

MHP'de şimdi ne olacak?


MHP'de şimdi ne olacak?

4 Kasım'da gerçekleştirilecek olan Büyük Kurultay öncesi MHP'de hareketli günler yaşanıyor.
Hendek ve Serdivan ilçe teşkilatlarının öncülüğünde gerçekleştirilen genel merkez ziyareti MHP'de safların keskinleşmesine neden oldu.
MHP İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve ekibinin genel başkanlık yarışında Koray Aydın'a destek vermesinin ardından gerçekleştirilen genel merkez ziyaretinin bazı dengeleri değiştirebileceği konuşuluyor.
Erdoğan'ın Aydın'a destek vermesine karşı çıkan bazı partililerin 16 delegeden beklenildiği gibi hepsinin Koray Aydın'a oy vermesinin mümkün olmadığını iddia ettikleri öğrenildi.
Muhalif kanattan sızan bilgilere göre 10 delege dışında Koray Aydın lehine başka oy kullanılmayacak.
Ancak Erdoğan ve ekibi Büyük Kurultay'da üst kurul delegelerinin fire vermeyeceği konusunda emin.
16 delegenin ortak hareket edeceğini açıklayan Erdoğan, Aydın'ın da kongreyi rahat kazanacağına inanıyor.
Öte yandan Büyük Kurultay'da Koray Aydın'a destek veren kanadın, 1241 delegeden 700 delegenin Aydın lehine oy kullanacağından bir hayli emin.
MHP'de Genel Başkan Devlet Bahçeli ile Koray Aydın arasındaki yarış büyük heyecan yaratırken, MHP Sakarya cephesinde de ilerleyen günlerde sürpriz gelişmelerin yaşanabileceği konuşuluyor.
Bazı partililerin önceki gün gerçekleştirilen ziyarette MHP İl Başkanı Mehmet Erdoğan ile ilgili MHP Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata'ya bazı şeyler söyledikleri de sızan bilgiler arasında.
Ancak Kutluata'nın kendisine Erdoğan'dan dert yanan partililere, 'Şimdi kavganın zamanı değil' diyerek cevap verdiği öğrenildi.

Bayramdan sonra geniş katılım

Siyasi hayatına nokta koyan HAS Parti'nin Eski Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, kurucular kurulu üyeleri ile beraber AKP'ye katılmıştı.
Kurucular Kurulu Üyesi olan HAS Parti Eski İl Başkanı Osman İbrahimbaş da Sakarya'dan AKP'ye katılan ilk isim olmuştu.
Diğer HAS Partili isimlerin AKP'ye katılıp katılmayacağı konusunda bugüne kadar net bir açıklama yapılmadı.
Ancak kulislerden sızan bilgilere göre HAS Partililer ile AKP'li idareciler temaslara başladı.
AKP'nin yeni isimlerinden Osman İbrahimbaş ve beraberindeki isimlerin AKP'li il yöneticileri zaman zaman görüştükleri ve katılım konusunda fikir alışverişinde bulundukları öğrenildi.
Yapılan görüşmeler neticesinde HAS Partili isimlerin büyük çoğunluğunun AKP saflarına katılacağı öğrenildi.
AKP'ye katılmak istemeyen isimlerin oldukça azınlıkta olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.
Kurban Bayramı'nın ardından düzenlenecek olan tören ile AKP'ye geniş çapta bir katılımın olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Özel hastane tepkisi!

Kızılay Kan Bağış Merkezi, Atatürk Bulvarı'nda rutin kan toplama faaliyetlerini devam ettiriyor.
Yıllık kan ihtiyacını karşılamak için yapılan çalışmalar neticesinde başarılı oranda kan toplandığı bildirildi.
Öte yandan önceki gün Kızılay Kan Bağış Merkezi yetkililerine gelerek dert yanan bazı vatandaşlar özel hastaneler ile ilgili şikayette bulundu.
Basın mensupları ile de görüşen vatandaşlar, 'Bizden kan parası almak istiyorlar. İnsanlar kan bağışı yapıyor ama kan için para istiyorlar' diye serzenişte bulundular.

İbrahim Pehlivan Gebze'ye dönüş planları yapıyor

Büyükşehir Belediyesi'nin bir türlü kendisini Sakarya'ya veremeyen Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan'la ilgili Kocaeli gazetelerinde kulis haberleri bitmiyor.
Son olarak Bizim Kocaeli Gazetesi Pehilvan'ın Gebze Belediye Başkanlığı'na geri dönmek için çalışmalara başladığını yazdı.
İşte Bizim Kocaeli Gazetesi'nde çıkan o yazı;
Gebze eski Belediye başkanı İbrahim Pehlivan'ın, Gebze Belediye Başkanlığı'nı tekrar istediğini ve bunun için dirsek temasında olduğunu bilmeyen yok.
2009 yerel seçimlerinde Gebze için tekrar aday adayı olan ancak AKP tarafından aday gösterilmeyen Gebze eski Belediye başkanı İbrahim Pehlivan`ın, Gebze Belediye Başkanlığı`nı tekrar istediğini ve bunun için dirsek temasında olduğunu bilmeyen yok.
Şu an Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Pehlivan, Gebze AKP`nin önemli isimleriyle bir araya gelmiş.
Uzun bir süredir ortaklarda görünmeyen ancak AKP İl Kongresi`nden sonra tekrar sahalara dönen Pehlivan, süpriz bir buluşma gerçekleştirmiş.
Bu buluşma Gebze`de adeta bomba etkisi yaratmış, herkes bu buluşmayı konuşuyormuş.
İbrahim Pehlivan, 16 Ekim Salı günü akşam saatlerinde İstanbul Maltepe Yalı Café`de, AKP Gebze bölge kurmaylarıyla bir araya gelmiş.
İl yöneticisi Ertuğrul Çırak, AKP Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt, Gebze Belediye Meclisi Üyesi Av. Resul Tat ve daha bir çok ilçe yöneticisi olmak üzere 10 kişinin katıldığı bu buluşma gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etmiş.
Bir seçim buluşması olan bu birliktelik bakalım Pehlivan`a yarayacak mı?
22 Ekim 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI