19 Ağustos 2018

Bakan Çağlayan'dan ince espriler


Türk Traktör Fabrikası'nın temel atma töreni için ilimize gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, esprileriyle dikkat çekti.
Temel atma töreninin ardından SATSO'ya geçen Çağlayan, basın mensuplarına ve AKP Milletvekili Şaban Dişli'ye esprileriyle takıldı.
Şaban Dişli için, 'En dişli kim? Tabi ki Şaban Dişli' esprisini yapan Çağlayan, basın mensuplarının fotoğraf çekerken, 'Buradayız' şeklindeki sözlerine, 'Biz de buradayız' diye yanıt verdi.
Sakarya'nın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu da dile getiren Çağlayan, 'Kendi evimdeyim' şeklinde konuşarak ilimize olan yakınlığını belirtti.
Bakan Çağlayan, SATSO ziyaretinde basın mensuplarının otomotiv test pisti ile ilgili sorularına da espri dolu cevaplar verdi.
Bir basın mensubunun, 'Test pisti için söz verebilir misiniz?' sorusuna Çağlayan, 'Ben Muş doğumluyum. Mersin Milletvekiliyim ve Ankara'da yaşıyorum. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır' dedi.
İhracat konusunda Sakarya'ya yol da gösteren Bakan Çağlayan, 'Bugüne kadar ülke olarak sadece iki ülkeye ihracat yapmamışız. Onlar da Asya Pasifik'teki iki tane küçük ülke. İsterim ki oraya da Sakarya ihracat yapsın.' diye konuştu.

Tumbaz ve Aksoy da Kazakistan heyetinde

Vali Mustafa Büyük başkanlığında, SATSO Yönetim Kurulu, SAGİAD ve iş dünyasından oluşan Kazakistan heyetinde ilimizin genç kuşak sanayici ve yöneticilerinden Engin Tumbaz ve Can Aydın Aksoy da yer alıyor.
Aksa Magnet firmasının genç kuşak yöneticilerinden Tumbaz ve Aksoy, 17 milyona yakın nüfusu ile dünyanın 60'ıncı büyük ülkesi olan Kazakistan'da 4 günlük program kapsamında kendi sektörleri ile ilgili çeşitli araştırma ve incelemelerde bulunacaklar.
7 bağımsız Türk devletlerinden biri olan Kazakistan 2,7 milyon metrekare yüzölçümü ile dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesi.
Müslüman ülkelerin ve Türk Devletlerinin yüz ölçümü bakımından en büyüğü olan Kazakistan doğal kaynaklar bakımından da zengin bir ülke.


Ateş Iğdır yolcusu
Sakarya Ticaret Borsası (STB) Genel Sekreteri Yiğit Ateş, 8 Nisan'da Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası'nın davetlisi olarak Iğdır'a gidiyor.
Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası'nın yapmış olduğu 'ITSO Üyeleri İş Güvenliği Eğitimi' Projesi konusunda Avrupa Birliği'nde iş sağlığı ve iş güvenliği uygulamaları eğitimi verecek olan Ateş, Iğdır ve Sakarya ili arasında ticari faaliyetleri geliştirmek amacıyla görüşmelerde de bulunacak.
Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Koç'ta bu durumdan çok memnun olmuş. Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Kamil Arslan'ın STB Genel Sekreteri Yiğit Ateş'i davet etmesinin STB yönetimi olarak memnuniyetle karşıladıklarını belirten Koç, 'İki kurum arasındaki ilişkiler açısından önemli bir gelişme. Umarım önümüzdeki dönemde ortak proje çalışmalarında Doğu Anadolu Bölgemizin bu güzel şehri ile daha birçok çalışmada bir arada olabiliriz' diyor.


Kanserde beslenmenin önemi konuşulacak
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 'Herkes İçin Sağlık' Projesi kapsamında konferanslar düzenlemeye devam ediyor.
'Kanser ve Beslenme' konulu konferans 4 Nisan Perşembe günü AKM'de gerçekleştirilecek.
İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar'ın konuşmacı olarak katılacağı konferans, saat 14.00'de başlayacak.
29 Mart 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI